Necid rozhodl o postupu CSKA, dál jde i FK Moskva

22.04.2009, 22:06
Aktuality
Ruský pohár zná poslední dva semifinalisty. Po Dinamu Moskva a Rubinu Kazaň dnes mezi nejlepší čtyři postoupily CSKA a FK Moskva. O postupu armádního mužstva rozhodl přesnou trefou český útočník Tomáš Necid.

Fotbalisté CSKA se v metropolitním derby podruhé v krátkém časovém sledu utkali s Lokomotivem. Ve čtvrtém kole ruské ligy CSKA vyhrálo jednoznačně 4:1, středeční pohár nabídl o poznání vyrovnanější souboj, přesto Lokomotiv odešel opět poražen.

O tom, že si ani tento rok železničáři nezahrají evropské poháry, rozhodla 57. minuta. Z výborné práce Miloše Krasiče těžil Tomáš Necid, který neměl s dopravením míče za záda krajana Marka Čecha sebemenší problémy a napravil tak zaváhání u dvou šancí, které si v prvním poločase vypracoval. Lokomotiv měl poté několik dobrých šancí odvrátit nepříznivý vývoj, tu největší spálil Dmitrij Syčev, když nastřelil břevno.

Právě gól českého reprezentačního útočníka může trenérovi Lokomotivu Rašidu Rachimovovi zlomit vaz. Ruský deník Sport-Express si po utkání položil otázku: Pohřbí Necid trenérskou kariéru Rachimova v Lokomotivu? Fanoušci upadajícího moskevského klubu nejsou proti, což dnes dali v hledišti hlasitě najevo...

V druhém čtvrtfinále potvrdilo FK Moskva vzrůstající formu proti Tomsku. Všechny branky padly v druhém poločase, nejprve rozesmutnil stadion Eduarda Strelcova hostující záložník Mičkov, domácí ale gól nepoložil a utkání během 63. a 75. minuty obrátili zásluhou branek Epureana a Bracamonteho. V semifinále čeká FK Moskva úřadující mistr Rubin Kazaň.

Autor: David Kubáň / sport-express.ru