11.01.202311:30

Newcastle je v semifinále po 47 letech

Poprvé od roku 1976 se Newcastle United kvalifikoval do semifinále Ligového poháru. Anglický klub včera zvládl čtvrtfinále s Leicesterem, doma vyhrál 2:0.

espn.com
11.01.202310:59

Rashford navázal na Rooneyho

Manchester United porazil Charlton 3:0, postoupil do semifinále Ligového poháru a dvěma góly se pod to podepsal Marcus Rashford. Anglický útočník je prvním hráčem Red Devils po třinácti letech, jemuž se povedlo skórovat v osmi po sobě jdoucích domácích zápasech, podobnou sérii měl naposledy Wayne Rooney.

sport-express.ru
10.01.202323:10

Man Utd a Newcastle postoupily do semifinále

Výsledky čtvrtfinále Ligového poháru: Manchester United - Charlton 3:0 (21. Antony, 90- a 90+4. Rashford), Newcastle - Leicester 2:0 (60. Burn, 72. Joelinton).

23.12.202219:45

Anglická policie vyšetřuje výtržnosti

Policie vyšetřuje výtržnosti fanoušků na čtvrtečním zápase anglického Ligového poháru mezi Manchesterem City a Liverpoolem, při nichž na stadionu utrpěla zranění patnáctiletá dívka. Fanynka potřebovala ošetření hlavy, do které ji zřejmě zasáhl některý z předmětů, které v ochozech hooligans házeli.

Policie nyní prověřuje záběry kamer, aby odhalila viníka. Zabývá se i napadením třiapadesátiletého fanouška po zápase před stadionem, muž po potyčce skončil v nemocnici. Oba kluby ve společném prohlášení násilnosti na stadionu odsoudily a vzkázaly, že budou plně spolupracovat s policií na dopadení viníků.

Klopp: Mohli jsme předvést lepší výkon

Ve šlágru Ligového poháru se Liverpool ve čtvrtek střetl s Manchesterem City, nakonec odcházel ze hřiště poražený. Nepodaří se mu tak obhájit loňské prvenství v rámci této soutěže, padl už před branami čtvrtfinále. "Mohli jsme dát více gólů, šance jsme na ně rozhodně měli,” zlobil se liverpoolský manažer Jürgen Klopp. "Je třeba se poučit ze spousty skutečností. Na druhou stranu jsme hráli proti jednomu z nejlepších týmů na světě. Proto tento zápas nebudu zbytečně hrotit, na Manchester City totiž nebudeme nastupovat každé tři dny. Ale mohli jsme bezpochyby předvést lepší vystoupení."

lequipe.fr
23.12.202208:24

Guardiola: De Bryune umí být víc než hráčem

Manchester City ve čtvrtečním duelu přehrál Liverpool a postoupil mezi osmičku nejlepších. Manažer vítězného mužstva Pep Guardiola se po skončení utkání rozplýval především nad výkony svého svěřence Kevina De Bruyneho, ačkoli nezaznamenal ani jednu ze tří vstřelených branek. Zapsal každopádně dvě asistence. "On v sobě občas musí zažehnout ten správný oheň,” povídal. "Musí být trochu nevrlý nebo naštvaný, aby mohl hrát svůj nejlepší fotbal. Musí být poháněný vnitřní energií. A když ji má, je perfektním hráčem! Sprinty, souboj, asistence, góly... Je pak vlastně víc než jen hráčem.”

lequipe.fr
23.12.202208:10

Obhájce Liverpool vypadl z Ligového poháru

Liverpool neobhájí anglický Ligový pohár. V osmifinále soutěže podlehl v dramatickém zápase na hřišti Manchesteru City 2:3. Úřadujícího šampiona Premier League poslala do dalšího kola gólová hlavička obránce Nathana Akého z 58. minuty.

Domácí šli v atraktivním duelu do vedení v 10. minutě, kdy otevřel skóre Erling Haaland. Norský kanonýr dal 24. soutěžní gól v sezoně. Liverpool vyrovnal po deseti minutách zásluhou Fabia Carvalha.

Na trefu Riyada Mahreze z úvodu druhého poločasu odpověděl vzápětí Mohamed Salah. Rozhodnutí přinesla až první branka nizozemského obránce Akého v sezoně.

ČTK
20.12.202215:30

Sancho stále netrénuje se spoluhráči

Volno má už od konce října Jadon Sancho. Ofenzivní fotbalista Manchesteru United má zdravotní problémy a neuzdravil se ani během světového šampionátu, zítra tak nenastoupí k pohárovému utkání proti Burnley.

dailymail.co.uk
11.11.202209:43

Ronaldo chyběl kvůli viróze

Manchester United včera v pohárovém zápase porazil Aston Villu (4:2) a ani na lavičku neusedl Cristiano Ronaldo. Portugalský útočník zůstal doma, důvodem byla nemoc.

mundodeportivo.com
11.11.202208:54

Carabao Cup - los čtvrtého kola

Los čtvrtého kola Carabao Cupu:
Wolves - Gillingham, Southampton - Lincoln City, Blackburn - Nottingham, Newcastle - Bournemouth, Manchester City - Liverpool, Manchester United - Burnley, MK Dons - Leicester, Charlton - Brighton.

ČTK
10.11.202208:19

West Ham nezvládl penalty a vypadl z poháru

West Ham ve třetím kole Ligového poháru vypadl po výsledku 2:2 a 9:10 v penaltovém rozstřelu s druholigovým Blackburnem. Za "Kladiváře" odehrál 77 minut obránce Vladimír Coufal, záložník Tomáš Souček zůstal na lavičce. V soutěži končí také lídr Premier League Arsenal, který doma nestačil 1:3 na další prvoligový klub Brighton. Manchester City ve šlágru porazil 2:0 Chelsea.

West Ham inkasoval vyrovnávací branku v 88. minutě a po konci základní hrací doby následovaly ihned pokutové kopy. Střelci byli neomylní až do desáté série, ve které minul domácí stoper Ogbonna.

Penaltový rozstřel po bezbrankových remízách naopak zvládli další favorité. Třetí tým Premier League Newcastle vyřadil Crystal Palace a Liverpool udolal Derby County ze třetí ligy.

ČTK
09.11.202209:57

Leicester ztratil obránce Justina

James Justin rozhodl o postupu Leicesteru City přes Newport County do 4. kola Ligového poháru, zápas však nedohrál. Anglický obránce musel odstoupit po hodině hry a nyní čeká na výsledky podrobného vyšetření.

skysports.com
08.11.202213:49

Phillips zítra nastoupí za Man City

Kalvin Phillips z Manchesteru City podle manažera Pepa Guardioly zítra nastoupí na část zápasu Ligového poháru proti Chelsea. Anglický záložník je fit po operaci ramena a nebude chybět na mistrovství světa.