16.09.2012 15:00 CET
2 : 3
(2:0)

AS Řím - Bologna FC 2:3

Neuvěřitelný obrat předvedli v Římě na Olympijském stadionu fotbalisté Boloni. AS Řím bylo po celý zápas lepším týmem a také po zásluze vyhrálo první poločas 2:0. Na body to ale nestačilo, Boloňa využila chyb a Římu dala tvrdou lekci z produktivity, trefil se Diamanti a dvakrát Gilardino. Boloňa vyhrála v Římě nad AS 3:2.

Řím se začal tlačit do zakončení hned od úvodního hvizdu a není příliš divu, že první branky dosáhl už v sedmé minutě. Z velké dálky napřáhl Francesco Totti a orazítkoval břevno! Tím ale akce nekončila, míč se od brankové konstrukce odrazil k Florenzimu, jehož hlavička už skončila za zády brankáře Agliardiho - 1:0 pro AS Řím. O sedm minut později byl Totti znovu v akci, jeho další prudkou ránu musel Agliardi vyrážet na rohový kop. Nápor Vlků byl drtivý a v šestnácté minutě vyústil v další branku. Erik Lamela na prahu šestnáctky vypálil a s pomocí tyče zvýšil už na 2:0. Římskému AS se vyplatilo zasypat Agliardiho střelami z dálky. Střelecký pokus zkoušel i Destro, ale na rozdíl od jeho spoluhráčů nebyl úspěšný.

Boloňa se sotva stačila rozkoukat a už prohrávala na Olympijském stadionu 0:2. Svojí první šanci si pak vypracovala až po půlhodině hry, kdy Taider zkoušel technickou střelou překonat nizozemského strážce svatyně Stekelenburga. Ten ale jeho pokus zneškodnil.

Druhý poločas mohl začít podobně jako ten první. AS Řím si vypracovalo dvě stoprocentní příležitosti, ale ani jedna nebyla zužitkována. Destra na poslední chvíli zablokoval Motta a Totti po rohovém kopu trefil tyčku! Zdaleka nic nenasvědčovalo tomu, že by Boloňa mohla ještě utkání vyrovnat či dokonce zvrátit a vyhrát. Jenže v 72. minutě odcentroval Koné do míst, kde se pohyboval Gilardino a ten snížil. Boloňa vzápětí využila nekoncentrovanosti domácích a hned za minutu vyrovnala na 2:2. Chybnou rozehrávku využil Alessandro Diamanti a nekompromisně jí ztrestal!

Řím chtěl své vedení co nejrychleji zpátky a Boloňu doslova přikoval k její brance. Hosté vytvořili před Agliardim nepropustný blok a bránili, co to šlo. Ale jak práví jedno známé pořekadlo "kdo chce víc, nemá nic". V 90. minutě se nedohodli Stekelenburg a Burdisso a Alberto Gilardino otočil výsledek na stranu Boloni. Stadio Olimpico oněmělo. Remízu mohl alespoň zachránit Totti, ale sám před Agliardim nepochopitelně selhal.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net, onlajny.cz