23.09.2010 20:45 CET
1 : 3
(0:1)

Juventus FC - Città di Palermo 1:3

Juventus nenavázal na vysokou výhru z minulého kola a dnes opět své fanoušky zklamal. Stará dáma doma nestačila na Palermo a prohrála po brankách Pastoreho, Iličiče a Bova 1:3. Jedinou trefu domácích zařídil Iaquinta. Pro sicilský klub to jsou první tři body, které v letošní sezoně získal z jednoho zápasu.

Pinilla s Iličičem rozebrali po pěkné spolupráci domácí obranu a z druhé vlny střílející Pastore otevřel skóre utkání - 1:0 pro Palermo. Juventus měl dost šancí na vyrovnání, nejprve ohrozil branku soupeře z úhlu Pepe, a po něm nepřesně vypálil Del Piero. Pěkným individuálním průnikem se prezentoval i srbský záložník Krasič, jenomže jeho střele chyběla patřičná razance. S šancemi neskončilo ani Palermo, Pinilla pálil na vzdálenější tyč a k brance mu chyběly centimetry.

Obrovskou příležitosti zahodil o chvíli později Pastore, argentinská hvězda měla čas si rozmyslet kam pošle míč, a také se rozmyslela dobře, jenže jisté brance zabránila tyčka! Konstrukce zazvonila i u druhé branky, Del Piero z dálky napřáhl a Sirigu těžkým zákrokem vytáhl míč na břevno. Před koncem prvního poločasu se ikona domácích Del Piero dožadoval pokutového kopu, hlavní sudí však souboj s Balzarettim jako penaltový neposoudil.

Také po změně stran bylo k vidění plno šancí, a co je hlavní, padaly branky. V 62. minutě nechali obránci Juventusu dvakrát vystřelit soupeře, přičemž první ránu Pastoreho Storari bravurně vyrazil ale na druhý pokus Iličiče od země už byl krátký - 2:0 pro Palermo. S Juventusem to v tuto chvíli vypadalo hodně zle, nicméně pořád měli domácí dost šancí s výsledkem něco udělat. Miloš Krasič opět pálil vedle, a poté co Sirigu vyrazil nepříjemný pokus hlavou se dostal Melo k dorážce, ale opět chyběla přesnost.

Stará dáma hodně doplatila na neproměňování šancí, v 85. minutě parádně proměnil volný přímý kop obránce Cesare Bovo a Palermo už vedlo 3:0. Svěřencům trenéra Del Neriho to tam přeci jenom spadlo, jenže už bylo příliš pozdě. Hned za dvě minuty po třetí inkasované brance snížil útočník Iaquinta, který hlavou zužitkoval přesný centr Marca Motty - 3:1. V samotném závěru se Juventus ještě jednou dožadoval pokutového kopu, avšak rozhodčí se přesvědčit nenechal.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net