26.03.202423:30

Poláci se mohou chystat na Euro

Výsledek dnešního zápasu finále baráže o postup na ME 2024: Wales - Polsko 0:1 po penaltách.

22.03.202410:02

Cash střídal kvůli potížím se stehnem

Polsko včera přejelo Estonsko 5:1 a postoupilo do finále baráže o účast na ME, přišlo ale o jednoho hráče. Duel nedohrál Matty Cash, obránce Aston Villy si hned v úvodu poranil stehenní sval a čeká ho podrobné vyšetření.

dailymail.co.uk
19.11.202314:10

Poláci počítají ztráty

Polsko, které už má v kvalifikaci vše odehráno, ještě čeká přátelské utkání s Lotyšskem, a to se nebude týkat minimálně dvou hráčů. Hvězdný záložník Piotr Zieliński tým opustil kvůli angíně, obránce Paweł Bochniewicz již dříve kvůli zranění utrženém v duelu s Českem.

przegladsportowy.pl
18.11.202323:01

Polsko do baráže, Norsko nikoliv

Ani v příštím roce se s norskou družinou Erling Haaland na velký turnaj nepodívá. Izrael se v tabulce po vzájemné prohře už určitě nevyšplhá nad Rumunsko, což byla nutná podmínka norské účasti v baráži. Alespoň touto cestou se na Euro mohou kvalifikovat také výběry Řecka a zástupci "české" skupiny z Polska.

uefa.com
18.11.202311:12

Poláci a Izraelci drželi minutu ticha

Reprezentanti Polska a Izraele nehráli úvodní minutu pátečního zápasu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, aby uctili oběti útoku radikálního hnutí Hamás ze 7. října. UEFA podle médií neumožnila tradiční minutu ticha před začátkem utkání, takže se zástupci týmů v Lodži dohodli netypicky na minutě ticha po výkopu.

Evropská unie UEFA umožnila minutu ticha v říjnových kvalifikačních zápasech, tentokrát už povolení nedala. Polská jednadvacítka zápas vyhrála 2:1 a vede se čtyřmi výhrami skupinu, Izrael je s dvěma porážkami poslední.

Radikální palestinské hnutí Hamás zaútočilo na Izrael 7. října z Pásma Gazy a jeho výpad si podle izraelských údajů vyžádal 1200 obětí. Izraelci v reakci zahájili masivní útok na Gazu a na tomto území od té doby přišlo podle palestinských úřadů o život přes 12.000 lidí.

ČTK
18.11.202308:26

Souboj s Moldavskem odřídí Švýcaři

Česko příští týden hostí Moldavsko a důležitý zápas budou rozhodovat sudí ze Švýcarska - píšťalkou se vyzbrojí hlavní Sandro Schärer, praporky do rukou vezmou jeho asistenti Stephane De Almeida a Bekim Zogaj.

uefa.com
17.11.202322:40

Češi se s Poláky rozešli smírně

Výsledek kvalifikačního utkání o postup na ME 2024: Polsko - Česko 1:1 (38. Piotrowski - 49. Souček).

17.11.202321:32

Češi musí dohánět jednobrankové manko

Poločasový výsledek kvalifikačního utkání o postup na ME 2024: Polsko - Česko 1:0 (38. Piotrowski).

17.11.202319:46

Základní sestavy: Polsko - Česko

Základní sestavy pro dnešní kvalifikační zápas o postup na ME 2024:

Polsko: Szczęsny - Bednarek, Bochniewicz, Kiwior - Frankowski, D. Szymański, Piotrowski, Slisz, Zalewski - Lewandowski, Świderski.

Česko: Staněk - Zima, Brabec, Holeš - Coufal, M. Sadílek, Souček, Douděra - Provod - Chytil, Kuchta.

uefa.com
17.11.202308:15

Češi si v Polsku mohou zajistit postup

Čeští reprezentanti v pátek v předposledním utkání kvalifikace mistrovství Evropy nastoupí ve Varšavě proti Polsku a mohou si zajistit účast na šampionátu v příštím roce v Německu. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého získají definitivu nejhůře druhého postupového místa ve skupině E, pokud zvítězí a Moldavsko zároveň v Kišiněvě neporazí vedoucí tým tabulky Albánii. Národní celek se pokusí navázat na březnovou domácí výhru 3:1. Utkání má výkop ve 20:45.

Český tým po šesti z osmi zápasů figuruje na druhé příčce se ztrátou dvou bodů na Albánii a náskokem bodu před třetím Polskem, které odehrálo o utkání více. Ve hře o jedno ze dvou postupových míst zůstává i čtvrté Moldavsko.

Šilhavého svěřencům stačí bez ohledu na další výsledky k účasti na šampionátu v posledním duelu letošního roku v pondělí doma v Olomouci porazit Moldavsko. Na závěrečný turnaj do Německa by je pravděpodobně poslaly i dvě remízy. Pokud by Češi na konci kvalifikace selhali, zahráli by si play-off o šampionát.

ČTK
14.11.202313:25

Duel v Polsku odřídí Italové

Česko nastoupí za tři dny v Polsku a jako hlavní rozhodčí byl na utkání delegován Daniele Orsato z Itálie, na pomezí mu budou asistovat jeho krajané Ciro Carbone a Alessandro Giallatini.

uefa.com
15.10.202323:38

Česku stačí k postupu skolit Moldavsko

Česko sice před několika dny podlehlo venku jasně Albánii, notně si tak zkomplikovalo cestu na EURO 2024, po neděli se každopádně situace zdá být daleko klidnější. Polsko totiž večer krátce poté, co Češi skolili před vlastními fanoušky Faerské ostrovy, nečekaně remizovalo s Moldavskem, a nahrálo tak do karet právě mužstvu kouče Jaroslava Šilhavého.

To se představí v listopadu v Polsku a poté uzavře skupinu doma proti Moldavsku. K postupu na šampionát mu přitom bez ohledu na další výsledky stačí porazit moldavský tým. Není na každý pád jisté, zda u toho ještě bude zrovna Šilhavý, jehož pozicí se bude v příštím týdnu zabývat výkonný výbor FAČR.

ČTK
26.09.202313:44

Krychowiak skončil v polské reprezentaci

Polský záložník Grzegorz Krychowiak ukončil reprezentační kariéru. Třiatřicetiletý fotbalista za národní tým, který je soupeřem Česka v kvalifikaci mistrovství Evropy, odehrál 100 zápasů a dal pět branek. Hráč saúdského celku Abha o tom informoval na facebooku. Krychowiak v reprezentaci debutoval v roce 2008. Za Polsko si bývalý záložník Sevilly, Paris St. Germain nebo Lokomotivu Moskva zahrál na světových šampionátech v letech 2018 a 2022 a mistrovství Evropy v letech 2016 a 2021. V aktuální kvalifikaci Eura zasáhl do dvou utkání.

ČTK
14.09.202314:39

Favoritem Polska má být Probierz

Uvolněné křeslo trenéra polské reprezentace by mohl obsadit Michał Probierz, alespoň se prozatím zdá být favoritem polských médií. Padesátiletý odborník prorazil na klubové úrovni s Jagiellonií a Cracovií, od loňského roku potom vede polský výběr do 21 let.

weszlo.com
13.09.202313:45

Santos měl skončit na lavičce Polska

Polská reprezentace podle všeho opravdu bude hledat náhradu za trenéra Fernanda Santose. Polská média uvádí, že se obě strany dohodly na ukončení spolupráce.

sportowefakty.wp.pl, meczyki.pl
12.09.202314:06

Santosova budoucnost se ještě řeší

O budoucnosti Fernanda Santose v čele polské reprezentace stále nebylo rozhodnuto. Na dnešním setkání kouče mistrů Evropy 2016 a prezidenta svazu Cezara Kuleszy verdikt nepadl, k další schůzi má dojít ještě v tomto týdnu.

11.09.202314:04

Poláci měli odvolat Santose

Fernando Santos se sice po porážce 0:2 v Albánii a pouhých šesti bodech z úvodních pěti zápasů (2-0-3) kvalifikace na ME nechal slyšet, že neodstoupí z pozice trenéra polské reprezentace, setrvání ve funkci mu to ale zřejmě nezajistí. Podle polských médií byl 68letý trenér odvolán.

vi.nl
04.09.202320:58

Skorupski si poranil kotník

Łukasz Skorupski necestuje na sraz polské reprezentace. Brankář Boloni zůstane doma, o víkendu si poranil kotník.

football-italia.net
10.05.202314:43

Poláci pykají za chování fanoušků

Disciplinární komise Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) potrestala Polsko za počínání fanoušků během březnového duelu v Praze proti české reprezentaci. UEFA uvedla, že příznivci hostů se dopustili rasistického chování, a udělila polské asociaci pokutu deset tisíc eur (asi 230 tisíc korun) s podmínečným částečným uzavřením stadionu v dalším utkání. Podmínka bude trvat dva roky.

V případě dalších excesů budou mít Poláci sníženou kapacitu na další domácí utkání. Vedle toho dostala polská asociace ještě pokutu osm tisíc eur (185 tisíc korun) za použití pyrotechniky fanoušky v sektoru hostů. Výběr trenéra Jaroslava Šilhavého zvítězil v kvalifikačním zápase o postup na Euro 3:1.

ČTK
24.03.202321:48

Polsko dohrává bez obránce Cashe

Pořádně mizerný první poločas prožilo Polsko v Edenu proti České republice. Nejenže už po třech minutách prohrávalo o dva góly, zároveň o pár minut později přišlo o obránce Mattyho Cashe, který musel střídat kvůli zranění nohy. Pravděpodobně hlásil bolesti v oblasti svého lýtka. Stěží aktuálně odhadovat, jaký je rozsah zdravotních problémů u pětadvacetiletého hráče Aston Villy, který si o střídání sám řekl.