V teple vlastního domova bude výkony polských reprezentantů sledovat Paulo Sousa. Trenér této země byl umístěn do karantény, měl totiž pozitivní test na covid-19.

abola.pt
13.10.202112:17

Gjasula byl pozitivně testován na covid-19

Albánie nastoupila ke kvalifikačnímu zápasu proti Polsku a ani na lavičku neusedl Klaus Gjasula, obránce druholigového německého Darmstadtu měl pozitivní test na covid-19.

kicker.de
12.10.202122:32

Utkání v Albánii bylo přerušeno

Minimálně s několikaminutovým zpožděním bude dohrán dnešní kvalifikační zápas mezi Albánií a Polskem. V Tiraně dlouho platil stav 0:0, než se trefil Karol Świderski. Domácí fanoušci následně začali na trávník vhazovat předměty, hosté v reakci na to odešli do kabiny.

10.10.202116:36

Poláci přejmenovali národní stadion

Polský národní stadion ve Varšavě už nadále nebude znám pouze pod sponzorským názvem PGE Narodowy (od roku 2015), nýbrž ponese jméno Kazimierze Górskeho. Rodák z Lvovu byl trenérem seniorské reprezentace mezi lety 1970-76 a je tak podepsán pod triumfem na Olympijských hrách v Mnichově (1972) i umístěním na třetí příčce na světovém šampionátu 1974.

przegladsportowy.pl
10.10.202109:21

Fabiański se rozloučil s reprezentací

Brankář Łukasz Fabiański včera odchytal poslední minuty v polském národním dresu. Fabiański patnáctiletou reprezentační kariéru uzavřel čistým kontem a při svém symbolickém střídání v 57. minutě (kvůli 57. startu) pro něj spoluhráči zformovali "čestnou stráž".

09.10.202123:11

Polský svaz odposlouchávali

Předseda polského fotbalového svazu Cezary Kulesza potvrdil, že v sídle PZPN bylo nalezeno odposlouchávací zařízení. "Informovali jsme policii," dodal Kulesza. Údajně šlo o aktivní zařízení, které mělo vysílat signnál.

sport.aktuality.sk
18.09.202123:21

Cash zvažuje reprezentaci Polska

Pravý obránce Aston Villy Matty Cash již podle informací Daily Mail zahájil proces obdržení polského pasu, aby mohl reprezentovat zemi své matky. Cash se narodil v anglickém Slough a nemá za sebou jediný reprezentační start na jakékoliv úrovni.

dailymail.co.uk
10.09.202111:59

Glik prý rasisticky urážel Walkera

Další zápas anglických fotbalistů v kvalifikaci mistrovství světa má "rasistickou" dohru. Angličané si po středečním utkání s Polskem ve Varšavě stěžovali, že obránce Kamil Glik rasisticky urážel Kylea Walkera. Polský hráč obvinění odmítá. Podle britských médií se událostmi zabývá mezinárodní federace FIFA, která bude řešit i rasistické projevy maďarských fanoušků v kvalifikačním utkání Anglie v Budapešti z minulého týdne. Hráči obou týmů se začali dohadovat a postrkovat v závěru prvního poločasu za bezbrankového stavu. Glik a anglický obránce Harry Maguire dostali za svou roli v rozmíšce každý žlutou kartu. O přestávce podle listu The Guardian zástupci anglického týmu nahlásili čtvrtému rozhodčímu, že polský fotbalista rasisticky urážel Walkera. Po konzultaci s delegátem zápas po pauze pokračoval a skončil remízou 1:1, když v nastaveném čase vyrovnal domácí Damian Szymański.

ČTK
08.08.202121:36

Polsko už nemůže počítat s Fabiańskim

Łukasz Fabiański oznámil konec reprezentační kariéry. Šestatřicetiletý brankář se chce soustředit na klubové povinnosti ve West Hamu United.

abola.pt
24.06.202113:46

Sousa zůstane trenérem Polska

Polskou reprezentaci i po brzkém vypadnutí na mistrovství Evropy 2020 nadále povede Paulo Sousa. Podle prezidenta Polského fotbalového svazu Zbigniewa Bonieka má 50letý kouč plnou důvěru.

sport-express.ru
23.06.202119:54

Švédové porazili Polsko a udrželi první místo

Výsledek podvečerního utkání mistrovství Evropy: Švédsko - Polsko 3:2 (2. a 59. Forsberg, 90.+4 Claesson - 61. a 84. Lewandowski).

23.06.202118:50

Švédům zajistil s Polskem náskok Forsberg

Poločasový výsledek podvečerního utkání mistrovství Evropy: Švédsko - Polsko 1:0 (2. Forsberg).

23.06.202117:16

Sestavy: Švédsko - Polsko

Základní sestavy pro podvečerní utkání mistrovství Evropy:
Švédsko: Olsen - Lustig, Lindelöf, Danielson, Augustinsson - S. Larsson, Ekdal, Olsson, Forsberg - Quaison, Isak.
Polsko: Szczesny - Bereszynski, Glik, Bednarek - Krychowiak, Klich - Jozwiak, Swiderski, Zielinski, Puchacz - Lewandowski.

uefa.com
21.06.202110:49

Bednarek má problémy se stehenním svalem

Polsko čeká důležitý zápas proti Švédsku, v němž musí vyhrát a o duel dost možná přijde Jan Bednarek - obránce Southamptonu si poranil stehenní sval.

mundodeportivo.com
20.06.202110:46

Lewandowski má další rekord

Robert Lewandowski je prvním polským fotbalistou, který dal gól na třech různých evropských šampionátech. Kanonýr Bayernu Mnichov se prosadil v letech 2012 i 2016, včera pak rozvlnil síť Španělska.

20.06.202109:09

Kozłowski je novým rekordmanem Eura

Kacper Kozłowski je od včerejšího večera nejmladším hráčem historie evropských šampionátů, do souboje se Španělskem zasáhl ve věku 17 let a 246 dní. Polský záložník tak rychle připravil o rekord anglického reprezentanta Judeho Bellinghama (17 let a 349 dní).

19.06.202122:54

Poláci vydřeli remízu se Španělskem

Výsledek večerního utkání mistrovství Evropy: Španělsko - Polsko 1:1 (25. Morata - 54. Lewandowski).

19.06.202121:47

Španělé vedou o půli nad Polskem

Poločasový výsledek večerního utkání mistrovství Evropy: Španělsko - Polsko 1:0 (25. Morata).

19.06.202120:13

Sestavy : Španělsko - Polsko

Základní sestavy pro večerní utkání mistrovství Evropy:
Španělsko:
Unai Simón - M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba - Koke, Rodri, Pedri - G. Moreno, Morata, Olmo.
Polsko: Szczeşny - Bereszyński, Glik, Bednarek - Jóźwiak, Moder, Klich, Puchacz - Świederski, Zieliński - Lewandowski.

14.06.202123:14

Szczęsny je nešťastným premiantem

Wojciech Szczęsny se dnes nešťastně zapsal do historie evropských šampionátů jako první brankář, který si dal vlastní branku. Polský gólman měl smůlu v souboji se Slovenskem, jeho tým nakonec prohrál 1:2.