Turecko si pohrálo s Gibraltarem a minimálně se přiblížilo k vytoužené baráži

Turecko potvrdilo jasnou roli favorita proti trpaslíkovi z Gibraltaru, ten musel dohrávat v sobotním duelu více jak sedmdesát minut v oslabení a nakonec utrpěl debakl v poměru 0:6. Domácí výběr se díky senzačnímu zaváhání Norska s Lotyšskem posunul na druhé místo skupiny G a v případě závěrečného vítězství v Černé Hoře bude mít jistou minimálně baráž. Naopak hosté skončí beznadějně poslední šestí.

Turecko přivítá trpaslíka z Gibraltaru, i přesto může přijít o naději na přímý postup

Turecká reprezentace zažila naprosto úchvatný vstup do tohoto kvalifikačního cyklu a dlouho to vypadalo, že se klidně může přímo probojovat na světový šampionát. Pak ale zaznamenala nečekané ztráty a teď se proto nenachází v úplně komfortní situaci. Ve dvou zbývajících duelech bude plnit úlohu jasného favorita, ale případné úspěchy nad Gibraltarem a Černou Horu jí ještě nemusí zajistit ani účast v baráži.

Nizozemsko si zastřílelo, Gibraltaru nadělilo šest branek

V souboji Davida a Goliáše podle předpokladů drtivě vyhrál Goliáš a to hned o šest branek. Ani v druhém vzájemném zápase se tak Gibraltar neubránil debaklu a odjíždí ze stadionu De Kuip s prázdnou. Výkonem se blýskl především barcelonský forward Memphis Depay, který si připsal hned dva góly a k tomu dvě asistence.

Nizozemsko čeká snadné tři body, uvítá totiž Gibraltar

Gibraltar se s Nizozemci utkal v oficiálních utkáních jen jednou a neskončilo to pro něj moc dobře. Svěřenci trenéra Césara Ribase pojedou do Rotterdamu s jasným cílem - uhrát aspoň trochu lepší výsledek než minulých sedm inkasovaných branek. Nizozemci ale opět nasadili perfektní tempo a neměli by mít problémy se třemi body.

Černá Hora si na půdě Gibraltaru situaci nekomplikovala, hravě zvítězila o tři branky

Po čtyřzápasovém kvalifikačním půstu bez výhry se Černá Hora konečně dočkala potřebného úspěchu, venku potvrdila roli favorita, skolila o tři góly Gibraltar a přiblížila se druhé příčce, znamenající play-off o světový šampionát, na rozdíl tří bodů tři kola před koncem. V první půli skórovali Adam Marušič a Fatos Bečiraj, po obrátce se druhý jmenovaný trefil opětovně.

Černá Hora by se ráda přiblížila prvním dvěma příčkám, musí vyhrát na půdě Gibraltaru

Situace ve skupině G je poměrně dost zamotaná, usilovat o druhou pozici, zaručující alespoň play-off, přitom může pořád i Černá Hora, která na tuhle metu ztrácí již pět bodů. Přiblížit se každopádně může této metě na půdě Gibraltaru, který je zatím bez bodu na poslední příčce tabulky. Balkánský výběr musí potvrdit roli favorita, aby naděje na úspěch udržel nad vodou.

Norsko přestřílelo Gibraltar, znovu zářil Håland

Hodně dramatické bude vyvrcholení skupiny C, kde si zuby na přímý postup stále brousí tři týmy. Vedle Nizozemska a Turecka o účast v Kataru bojuje také Norsko, které v úterý splnilo povinnost a porazilo Gibraltar. Směrem na nebo mimo svatyni soupeře vyslalo celkem 43 střel, v síti skončilo pět z nich.

Norsko může jít do čela, pokud si splní povinnost proti Gibraltaru

Norsko zatím během této reprezentační pauzy posbíralo čtyři body a v případě, že se ostatní výsledky v úterý vydaří, mají šanci se vyškrábat dokonce do čela své nesmírně vyrovnané skupiny G. Pro to si nicméně musí splnit svou absolutní povinnost: porazit poslední Gibraltar...

Turecko si proti Gibraltaru schovalo góly na druhý poločas

Možná se čekal výraznější rozdíl, ale pro Turecko jsou v tuto chvíli důležitější tři body a uhájení vedoucí příčky. První poločas nebyl ze strany hostů zrovna optimální, ale po změně stran už se ze vstřelených branek radovali střídající Halil Dervişoğlu, Hakan Çalhanoğlu a Kenan Karaman.

Gibraltar může proti Turecku jenom překvapit

Výhra v utkání s Gibraltarem je pro vedoucí Turecko povinností. Po ztrátě s Černou Horou by další překvapení mohlo zkomplikovat postupové plány, obecně se však soudí, že reprezentace půlměsíce tuhle zkoušku hravě zvládne a stvrdí vedení ve skupině.

Lotyši přehráli Gibraltar a upevnili si pátou příčku ve skupině

Gibraltar byl blízko velmi dobrému výsledku, když až do 85. minuty držel v Lotyšsku remízový stav. Nakonec však v závěru favorizovaní Lotyši dvakrát udeřili a souboj o 5. místo ve skupině tak ovládli 3:1.

Lotyšsko uvidí souboj trpaslíků

Lotyšské hlavní město Riga bude hostit přímý duel o 5. místo ve skupině G. Lepší umístění ve skupině se totiž od těchto fotbalových trpaslíků neočekává a půjde tak spíš o zlepšení postavení na žebříčku FIFA.

Nizozemci po zmeně stran rozmetali Gibraltar

Zatímco Belgie si s Běloruskem nebrala servítky od samého začátku, druhý silný celek z Beneluxu čekal na gólovou explozi déle. Nakonec se však Nizozemsko v Gibraltaru taktéž pořádně rozstřílelo a bez potíží si připsalo do tabulky povinné tři body.

Nizozemci se chtějí proti Gibraltaru konečně rostřílet

Nizozemci se z nepovedeného zápasu v Turecku oklepali vítězstvím nad Lotyšskem, stále je však trápí špatná produktivita. V úterý mají "Oranjes" ideální příležitost na vylepšení statistik, neboť se utkají se slaboučkým Gibraltarem.

Černá Hora zvládla i druhý "povinný" zápas a Gibraltar přehrála o tři branky

Černá Hora si po vybojovaném vítězství nad Lotyšskem dokázala poradit s podceňovaným Gibraltarem, postupem času stále více stupňovala svůj tlak a nakonec se raduje z vysokého vítězství v poměru 4:1. Hosté sice dokázali odpovědět na vedoucí gól favorita proměněnou penaltu, jenomže v závěru prvního poločasu o remízový výsledek přišli a po změně stran inkasovali ještě dvakrát.