Turecko si chce proti Černé Hoře pojistit průběžné vedení

Zpackané Euro je zapomenuto a turecká reprezentace už se musí soustředit na další kvalifikační cyklus, tentokrát o mistrovství světa v Kataru, které se uskuteční už příští rok. Turecko začalo výborně a po třech kolech bez porážky se ujalo vedení ve skupině. Dobře je na tom i Černá Hora, která má jen o bod méně.

Norsko napravilo selhání s Tureckem a z Černé Hory si veze všechny tři body

Norsko po úvodním snadném vítězství nad Gibraltarem (3:0) nezvládlo domácí duel s Tureckem a podlehlo mu naprosto stejným poměrem, nyní však zvládlo další důležitý zápas v černohorské Podgorici. Díky brance Alexandera Sørlotha zhruba deset minut před přestávkou zvítězilo nejtěsnějším poměrem 1:0 a v úvodní blok tohoto kvalifikačního cyklu zakončilo na čtvrtém místě skupiny B se šesti body.

Norsko se pokusí zapomenout na neúspěch s Tureckem proti ambiciózní Černé Hoře

Norsko si určitě představovalo lepší start do velmi těžké skupiny G a po dvou odehraných zápasech má na kontě jedno vítězství a jednu porážku. Nyní se musí připravit na další nepříjemný souboj v Černé Hoře, která sice nepatří mezi hlavní adepty na postup, ovšem bez šance rozhodně není. Domácí jsou zatím stoprocentní, i když na druhou stranu se střetli s největšími outsidery a teprve teď je čeká první ostrá zkouška.

Černá Hora zvládla i druhý "povinný" zápas a Gibraltar přehrála o tři branky

Černá Hora si po vybojovaném vítězství nad Lotyšskem dokázala poradit s podceňovaným Gibraltarem, postupem času stále více stupňovala svůj tlak a nakonec se raduje z vysokého vítězství v poměru 4:1. Hosté sice dokázali odpovědět na vedoucí gól favorita proměněnou penaltu, jenomže v závěru prvního poločasu o remízový výsledek přišli a po změně stran inkasovali ještě dvakrát.

Černá Hora na úvod uspěla, nyní nechce dopustit senzaci ani proti Gibraltaru

Černá Hora určitě pomýšlí na účast v Kataru a do kvalifikačního cyklu vstoupila tou správnou nohou. Nyní přivítá dalšího outsidera skupiny G z Gibraltaru a nutně potřebuje zvítězit, jelikož v konkurenci Norska, Nizozemska a Turecka ji čeká nesmírně náročná bitva o postup. Černohorci se v úvodním zápase představili v Lotyšsku a museli otáčet vývoj, z tříbodového zisku se nakonec radovali až díky dvěma trefám kanonýra Stevana Jovetiče.

Černohorci vstoupili do kvalifikace vítězně, v Lotyšsku řádil Jovetić

Blízko byli domácí Lotyši alespoň remíze, která by byla na úvod kvalifikačního cyklu úspěchem. Po brance Ikauniekse pět minut před koncem poločasu vedli, ale hned za minutu srovnal Jovetić a stejný hráč v závěru zápasu vstřelil i krásný vítězný gól.

Lotyšsko chce zapomenout na nepovedenou Ligu národů proti Černé Hoře

Lotyšsko se spolu s Černou Horou nachází ve velmi složité skupině, z níž nebude snadné postoupit. Ve středu večer se do sebe pustí vůbec poprvé v historii soutěžních duelů a na Skonto stadions v Rize by to mohla být zajímavá podívaná.

Černá Hora postoupila do Ligy B, Kypr čeká baráž o udržení

Černá Hora zvládla bez větších obtíží souboj s Kyprem, zůstala na prvním místě tabulky a postoupila do výkonnostně lepší béčkové ligy. Jeho soupeř, který potřeboval k posunu na třetí příčku bezpodmínečně vyhrát, naopak zahodil možnost zachránit se v Lize C a bude se muset rvát o setrvání v ní v dodatečné baráži, která je mimo jiné na programu v březnu roku 2022.

Černá Hora prahne po prvenství ve skupině, Kypr o záchranu v Lize C

Oba týmy mají vehementní zájem urvat tři body možná více než kdy jindy. Zatímco Černá Hora potřebuje vítězství k prvenství ve skupině, aby se nemusela ohlížet zároveň na souboj Lucemburska s Ázerbájdžánem, Kypr musí zvítězit, aby se vyhnul následné baráži o záchranu v céčkové lize. Zářijový vzájemný duel vyzněl lépe pro v tuhle chvíli domácí družstvo.

Černá Hora s Ázerbájdžánem nevyhrála, i přesto jde do trháku

Černá Hora nepotvrdila úlohu mírného favorita proti Ázerbájdžánu a nakonec uhrála jen nerozhodný bezbrankový výsledek, který však vzhledem k situaci není úplně k zahození. Černohorci se totiž vyhoupli do čela tabulky s deseti body díky překvapivé prohře Lucemburska na Kypru (1:2) a na závěr v domácím prostředí jim stačí k jistotě prvního místa porazit právě Kypr. V tomto sobotním duelu museli vzdorovat celý druhý poločas o deseti.

Černá Hora se pokusí vrátit na vítěznou vlnu proti Ázerbájdžánu

Letošní ročník Ligy národů se blíží ke svému konci, v nadcházejících dnech se rozhodne o osudu všech účastníků a ve třetí výkonnostní kategorii ve skupině 1 je ještě vše otevřené. Největší favorit z Černé Hory neztratil v úvodních třech zápasech ani bod, nicméně naposledy si výrazně zkomplikoval situaci a nyní tak bezpodmínečně potřebuje zvítězit s Ázerbájdžánem, jehož hlavním úkolem zůstává záchrana v Lize C.

Lucembursko zaskočilo Černou Horu a domů si odváží nesmírně důležité vítězství

Lucembursko se postaralo o velké překvapení na půdě Černé Hory a oplatilo mu měsíc starou porážku z domácího prostředí, když zvítězilo po výsledku 2:1. Díky tomu se na svého úterního rivala bodově dotáhlo a zaostává za ním vinou horšího skóre. Hosté sice prohrávali, pak ale vývoj otočili a rozdílovou trefu vsítili zhruba deset minut před závěrečným hvizdem. Utkání končilo ve velkých emocích, neboť v nastavení byly k vidění hned tři červené karty.

Černá Hora si může s Lucemburskem zajistit postup do Ligy B

Černohorci zatím působí v tomto ročníku Ligy národů naprosto suverénním dojmem a v tuto chvíli mají velkou šanci se přiblížit k vytouženému postupu do druhé výkonnostní skupiny. V dosavadních třech zápasech získali plný počet devíti body a hřejí se na vedoucí pozici tři body právě před svým úterním rivalem. Lucembursko může být se svým dosavadním působením taktéž velmi spokojeno a posun do Ligy B by pro něj byl historický úspěch.

Černá Hora porazila Ázerbájdžán o dvě branky

Černá Hora zvládla úlohu favorita a dokázala si s Ázerbájdžánem poradit. Ke konečným třem bodům jí pomohly trefily Stevana Jovetiće a Igora Ivanoviće, přičemž hosté se neprosadili ani jednou.

Ázerbájdžán musí na cestě k bodům poprvé překonat obranu Černé Hory

V sobotu odstartuje další cyklus zápasů v rámci Ligy národů a první soupeři se proti sobě postaví už od tří hodin. Mimo jiné se tento čas bude týkat také duelu Černé Hory, která na stadionu Pod Goricom přivítá Ázerbájdžán.