04.10.2015 17:00 CET
3 : 0
(3:0)

Arsenal FC - Manchester United 3:0

Arsenal v ostře sledovaném duelu porazil Manchester United jednoznačně 3:0, když o svém vítězství rozhodl během první čtvrtiny zápasu. Na trochu překvapivém výsledku se dvěma góly podílel Alexis Sánchez a jednou se prosadil i jeho spoluhráč Mesut Özil.

Úvod utkání byl pro domácí fanoušky opravdu jako z říše snů. Co lepšího si mohli přát než vést po sedmi minutách 2:0. Skóre otevřel Alexis Sánchez, který zužitkoval výbornou přihrávku Mesuta Özila a zblízka doklepl míč do sítě. Německý špílmachr se pak přeměnil v zakončovatele - pár vteřin po Sánchezově gólu sám rozjel rychlou akci, na jejímž konci mu vrátil balón přesně na kopačku Theo Walcott a David De Gea se za přesnou střelou stihl jen ohlédnout.

Třetí úder přišel ve 20. minutě. Další asistenci si na své konto připsal velmi dobře hrající Walcott, jenž rozehrál doleva na rozběhnutého Sáncheze, chilský křídelník se štěstím prošel přes Darmiana s Matou a pak nechytatelnou dělovkou do šibenice rozradostnil zaplněný Emirates Stadium potřetí. Bývalý hráč Barcelony potvrdil svůj návrat do optimální formy a po hattricku proti Leicesteru se dnes trefil dvakrát.

Opařený Manchester se dlouho nezmohl na jakoukoliv odpovědět. Až těsně před odchodem na poločasovou přestávku odcentroval Matteo Darmian svou slabší levou nohou, našel Athonyho Martiala, jenž se po rychlé otočce ocitl sám před Čechem, český gólman však předvedl vynikající zákrok a zakončení talentovaného útočníka z deseti metrů zlikvidoval.

Letní posila z Chelsea si poradila i s další nebezpečnou šancí Red Devils, po hodině hry vyrazil prudkou ránu Rooneyho k levé tyči a udržel si čisté konto. Wengerova družina pak mohla svůj už tak komfortní náskok několikrát navýšit, závěrečná fáze už ale nebyla tak kvalitní jako v úvodním dějství. Mrzet ji to však příliš nemusí, díky tomuto výsledku svého dnešního soupeře v tabulce předskočili a vyšvihli se na druhé místo.

Autor: Michal Kovalčík