12.01.2013 16:00 CET
0 : 4
(0:1)

Walters zařídil Chelsea vítězství nad jeho Stoke

Nebe a dudy. Ve středu Chelsea po bídném výkonu prohrála doma 0:2 se Swansea a o tři dny později rozstřílela Stoke na jeho hřišti 4:0. Nejhorší prvoligovou domácí prohru od roku 1985 zařídil i dvěma vlastními góly a neproměněnou penaltou Jonathan Walters. Brankou z penalty se ke střeleckému rekordu přiblížil Lampard, krásnou ranou uzavíral Hazard.

První poločas nabídl očekávaný obrázek - minimum šancí a když už, skvělý zákrok Begoviće v bráně Stoke. První příležitost nicméně spálil Kenwyne Jones, když těsně minul Čechovu branku. Asmir Begović se v úvodním dějství zaskvěl hned dvakrát. Po krásné kombinaci Hazarda s Dembou měl stoprocentní šanci Lampard, ale narazil na skvělý zákrok gólmana Potters.

Neuspěl ani Demba Ba, kterého geniálně dlouhým pasem oslovil Lampard. Begoviće pokořil až v nastaveném čase první půle spoluhráč Jonathan Walters, který si prvotřídně naběhl na Azpilicuetův nadýchaný centr do vápna a před Matou nekompromisně hlavičkou otevřel skóre - 0:1.

Po změně stran měl výbornou příležitost na zvýšení Ashley Cole, po skvělé práci a centru Demby pálil z voleje a Begović opět lapil. Jenže Jonatham Walters si dnes spletl strany. Matů rohový kop totiž před Frankem Lampardem opět hlavou nasměroval do vlastní sítě - 0:2.

To byla za oběma týmy zhruba hodina hry. A tři minuty po tomto góle bylo po zápase. Mata byl zvláštním způsobem sražen k zemi ve vápně a Frank Lampard tvrdou dělovkou pod břevno vsítil už 194. gól v modrém dresu - 0:3. Chvíli nato mohl dokonce přidat druhý gól, když se zjevil úplně sám před Begovićem, jenže tentokrát neuspěl.

Jeho zaváhání napravil dvacet minut před koncem Eden Hazard. Po přihrávce Maty se dlouho nerozpakoval a z dálky překrásně vsítil čtvrtou branku utkání - 0:4. Jeho počin chtěl o dvě minuty později napodobit Charlie Adam, který však těsně minul šibenici. V samém závěru dopil Jonathan Walters svůj kalich hořkosti do dna. Po nedovoleném zákroku Johna Terryho ve vápně se ujal míče, načež z puntíku dělovkou jen líznul břevno.

Autor: Marek Ustohal