29.04.2012 14:30 CET
6 : 1
(4:0)

Malé derby ovládla španělská dvojice, Chelsea vyhrála 6:1

Pomsta za kontroverzní porážku 0:1 v na Loftus Road vyšla Chelsea dokonale. Za prvních 25 minut dala Queens Park Rangers takovou nálož, že už se zbytek zápasu vlastně už jen dohrávalo. V malém západolondýnském derby zazářil hattrickem Fernando Torres, perfektní představení předvedl také Juan Mata, jenž byl u pěti gólů Chelsea. Nutno říci, že hosté působili od druhé minuty zcela odevzdaně...

Chelsea se musela vypořádat s velkými problémy v defenzivě, Cahill a Luiz nemohli hrát kvůli zranění, Ivanović nenastoupil kvůli karetnímu trestu. Do středu obrany se tak vedle mučedníka Terryho postavil Bosingwa, na pravý kraj pak Di Matteo nasadil Paula Ferreiru. Do sestavy QPR se konečně vrátil Djibril Cissé, jehož potíže s disciplínou a zranění vyřadily takřka z poloviny jarní části Premier League. Nutno však říci, že do zápasu vnesl jiskru pouze zářivým účesem...

Podáváním rukou se hráči nezdržovali a přešlo se rovnou k výkopu. Nástup Blues byl bleskový a drtivý - po pětadvaceti minutách už bylo po zápase. Chelsea stačilo šestačtyřicet vteřin, aby se dostala do vedení. Mata na levé straně předal míč Sturridgovi, ten si narazil o Ferdinanda, načež pravačkou (!) překrásně zpoza vápna otevřel skóre - 1:0.

Na rozmáčeném trávníku se hráči často uchylovali k nepřesnostem a šancí nepřibývalo. Až ve třinácté minutě se o záblesk geniality pokusil Lampard, ale jeho lahodný oblouček pod břevno vyškrábl na roh Kenny. Jenže gól přesto vzápětí přišel. Onen rohový kop rozehrál Juan Mata, John Terry ve vápně přetlačil Hilla a hlavičkou zblízka zvýšil na 2:0.

Na Stamford Bridge se strhla dokonalá exhibice, zářez číslo tři přišel hned za sedm minut. Torres rozehrál akci, přes Matu a Kaloua, který jej úžasně vyslal do úniku, se k němu míč vrátil v šestnáctce, kde podobně jako v Barceloně snadno obešel vyběhnuvšího brankáře a do prázdné branky s přehledem uklidil - 3:0. Stejný hráč přidal i čtvrtou branku, po Matově krásném pasu se nedohodl Onuoha s Kennym a Fernando Torres zaváhání využil - 4:0 a QPR bylo na bílý ručník.

Zakrátko mohl zakulatit skóre Lampard, ale po krásné kombinaci Torrese s Matou měl balon na dlouhou nohu a Kenny tentokrát vyběhl včas. Je logické, že po takovém nářezu se hra uklidnila, Chelsea už se netlačila dopředu v takové míře a i hosté si uvědomili, že by se měli trochu více zaměřit na defenzivu. Až v závěru úvodního dějství ještě útočil na hattrick Torres, ale po výborné práci Maty s Lampardem těsně minul spojnici břevna s tyčí.

Šest minut po návratu z kabin visel pátý gól opět na vlásku. Cole předvedl solidní techniku, poté posunul skrz obranu hostí míč Matovi, před nímž už byl jen Kenny. Drobný Španěl ale zakončoval zbrkle, z první a z otočky - přímo do náruče skotského gólmana. Ze začátku druhé půle se konečně zapotil i Petr Čech, jehož zákrok po výborné střele Mackieho si vysloužil potlesk zaplněného Stamford Bridge.

Fernando Torres byl při velké chuti, v 59. minutě tvrdě prozkoušel Kennyho, ale vysněného hattricku se dočkal až za dalších pět minut. Dokonalou kolmicí vybídl bývalého útočníka Liverpoolu do samostatného nájezdu Mata a Torres tentokrát zvolil střelu na zadní tyč - opět úspěšně, 5:0. Na 6:0 pak deset minut před koncem upravil po ztečovaném centru Ramirese střídající Florent Malouda.

Naprázdno nakonec nevyšli ani hosté. Pět minut před závěrečným hvizdem přetlačil u pravé postranní lajny Onuoha Terryho i Colea, z brankové čáry vrátil pod sebe do vápna Cissému a kontroverzní forvard z první zakončil perfektně na zadní tyč - 6:1. Tím také potvrdil zajímavou statistiku - pokud totiž nastoupil do zápasu, vždy dal gól nebo se nechal vyloučit.

Autor: Marek Ustohal