3 : 1
(1:0)
JJB Stadium, Wigan

Wigan Athletic - Chelsea FC 3:1

Chelsea poprvé v letošní sezoně padla! Překvapivým přemožitelem londýnského suveréna se stal Wigan Athletic, avšak nutno podotknout, že vítězství Latics v poměru 3:1 bylo zasloužené. Jedná se o první výhru Wiganu proti soupeři z Big Four v historii Premier League.

Wigan začal utkání nebojácně a už po čtvrthodině hry překvapil svého favorizovaného soupeře. Latics nakrátko rozehráli rohový kop a následný chytrý centr N'Zogbii našel v pokutovém území volného Tituse Brambla, jenž využil zaváhání obrany Blues a otevřel skóre. Na DW Stadium se očekávalo, že od té chvíle začne útočný nápor londýnského mužstva, jenže houževnatý výkon Wiganu to Chelsea nedovolil, spíše naopak. Proti Jasonu Scotlandovi, který si připsal premiéru v nejvyšší anglické soutěži, musel na poslední chvíli zasahovat John Terry a vzápětí hbitě zasáhl Petr Čech proti Emmersonu Boyceovi, který opět využil nakrátko rozehraný roh, protože Chelsea se z toho prvního nijak nepoučila.

První poločas fotbalisté opouštěli za trochu překvapivého, leč zaslouženého vedení Latics. To však netrvalo dlouho, když po pár sekundách druhého poločasu zaúřadoval Didier Drogba. Skvělý únik Florenta Malouda a následný jeho centr našel v šestnáctce Drogbu, který se štěstím prostřelil Kirklanda, jemuž míč proskočil mezi nohama.

Právě rychlé úvodní branky se chtěl Wigan určitě vyvarovat, ale remízový stav nakonec netrval příliš dlouho. V 53. minutě totiž nechala obrana Blues volného Rodallegu, který si to namířil přímo na branku, obhodil si Petra Čecha a český gólman ho následně fauloval, za což uviděl z ruky sudího Dowda červenou kartu. Pokutový kop zahrál sám Rodallega a Hilária, který vystřídal Maloudu, bezpečně prostřelil.

Wigan poté předvedl skvělý týmový výkon a soupeři, který hrál o deseti a rychle mu docházely síly, nedovolil žádnou vážnější šanci. Vše navíc korunoval v posledních minutách, kdy o výhře definitivně rozhodl Paul Scharner.

Autor: Ondřej Holzman