0 : 1
(0:1)
JJB Stadium, Wigan

Wigan Athletic - Chelsea FC 0:1

Také dnes svěřenci manažera Scolariho ukázali, že na Wigan umějí. Vedení 1:0, do kterého se dostali už ve 4. minutě zásluhou Deca, udrželi až do konce a připsali si na konto další tři body.

Chelsea nastoupila, podobně jako před týdnem, v rozestavení 4-5-1 a ani tentokráte nemusela na gól moc dlouho čekat. Konkrétně do 4. minuty. To se dopustil faulu zhruba 22 metrů před brankou Pollitta Lee Cattermole a portugalský záložník Deco Wigan potrestal. Jeho krásná střela z přímého kopu skončila až v síti. Zkušený záložník tak zaznamenal i ve druhém zápase v novém působišti přesný zásah.

Domácí fotbalisté po inkasovaném gólu přidali a na nějakou dobu dokázali dostat Chelsea pod tlak. Velmi nebezpečně vypadala šance už v 7. minutě, kdy zaměstnal Čecha nepříjemnou střelou Amr Zaki. Český brankář ve službách Blues se v první půli nenudil. Wigan byl Chelsea vyrovnaným soupeřem. Ve 26. minutě předvedl nádhernou akci. Přihrávku za obranu dostihl Palacios, patičkou jej poslal za sebe přímo na Zakiho, který ihned pálil. Připravený Čech ale jeho ránu vyrazil.

Šanci na pojištění vedení měl Nicolas Anelka. Po Decově přímém kopu však hlavičkoval nad břevno. V 41. minutě se jediný hostující útočník dostal do další slibné šance. V pokutovém území byl však sražen k zemi a vehementně se dožadoval penalty, rozhodčí Wiley ovšem zákrok posoudil jako dovolený.

Do druhého poločasu už nenastoupil na straně Latics Jason Koumas, kterého nahradil Daniel De Ridder. Ovšem ani tato změna Wiganu moc nepomohla. Předváděná hra diváky ve druhé půli atraktivitou nadvakrát nebavila. Především pak chyběly skutečné gólové šance, a to na obou stranách.

Až v 66. minutě se pokusil brankáře Pollitta ohrozit z velké vzdálenosti Michael Essien, jenže moc dobře si nevedl. S jeho nevýraznou střelou si domácí gólman poradil. O tři minuty později se dostával do zakončení v pokutovém území Frank Lampard a až obětavý zákrok Cattermolea odvrátil pro domácí nebezpečí. Těsně před koncem normální hrací doby se předvedl opět Petr Čech. Ten musel tentokrát zasáhnout proti nepříjemné střele, kterou vyrazil na roh. Z něho Wigan nic nevytěžil, a proto i tentokrát odchází ze zápasu bez bodu.

Autor: Tomáš Honajzer