Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

14.08.2013 20:45 CET
1 : 0
(1:0)

Severní Irové porazili Rusko a zamíchali kartami ve skupině F

Jediný ze středečních kvalifikačních zápasů nabídl obrovské překvapení na úkor velkých favoritů z Ruska, kteří těsně nestačili na Severní Irsko. Pro ostrovní celek se jedná o první vítězství od srpna 2011!

Před zmíněnými dvěma roky ještě vedl reprezentaci maličkého státu Nigel Worthington, který následně po sérii neúspěchů, jež vyvrcholily nepovedenou snahou o postup na mistrovství Evropy 2012, odstoupil. Nový lodivod Michael O'Neill se dočkal kýžené výhry až na 10. pokus!

Úvodních čtyřicet pět minut se odehrávalo podle očekávání: Rusové měli územní převahu, častěji drželi kulatý nesmysl na svých kopačkách, ovšem k ohrožení soupeřovy branky se dostávali jen vzácně. První opravdu nebezpečná situace přišla ve 40. minutě, kdy se do míče po standardce opřel Ward a trefil levou tyč ruské branky! Záhy už se hráči v zeleném radovali: McGinn poslal do vápna nadýchaný centr na hlavu Patersona, jenž bez váhání zavěsil - 1:0.

Martin Paterson, jenž na hrotu nahradil zraněného Kylea Laffertyho, se krátce po změně stran užuž znovu radoval, když do sítě zaplula další jeho hlavička, ale norský sudí Hagen tentokráte severoirskou radost přerušil vinou ofsajdového postavení, které však opakované záběry nepotvrdily! Hosté reagovali střelou Samedova, kterou si Carroll pohlídal. Zbytek utkání žádné další šance nenabídl.

Autor: Jiří Vojík / bbc.co.uk