Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

16.10.2012 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Rusko - Ázerbájdžán 1:0

Fotbalisté Ruska zvládli i svůj poslední kvalifikační zápas tohoto roku a počtvrté zvítězili, i když tentokráte nepředvedli nijak obdivuhodný výkon. To ale nic nemění na tom, že se v tabulce nacházejí na prvním místě a díky zaváhání Portugalska se Severním Irskem mají pětibodový náskok před ostatními soupeři. Navíc disponují skvělou defenzívou, která ani ve čtvrtém utkání kvalifikace MS neinkasovala a skóre 8:0 je více než lichotivé.

Ázerbájdžán sice předvedl výkon na hranici svých možností, jenže v útoku byl bezzubý a kýženou branku nedokázal vsítit. Kvůli tomu je stále na pátém místě tabulky s jedním bodem. Ve třech utkáních dokázal skórovat pouze jednou, a to v úvodním klání s Izraelem. Domácí se tentokráte v ofenzívě také hodně trápili a vypadalo to, že nakonec překvapivě remizují, nakonec jim ale sedm minut před koncem pomohla proměněná penalta Romana Širokova.

Rusko se do první vážnější akce dostalo po necelých dvaceti minutách hry, kdy vystřelil z hranice vápna Denisov. Jeho rána ale skončila těsně vedle pravé tyče hostující svatyně. Ve 25. minutě střílel z hranice pokutového území Kokorin, jeho projektil ale šel těsně nad ázerbájdžánskou branku. Po půl hodině hry poslal Kokorin dlouhý pas na Keržakova a ten z deseti metrů napálil jen břevno, tlak domácích pokračoval i nadále.

Obrovské příležitosti byly k vidění v závěrečné pětiminutovce úvodního dějství. Nejprve Agayev vytěsnil střelu Keržakova na roh, o něco později hlavičkoval o pár centimetrů vedle Kombarov a stejně úspěšný byl se svou střelou i Denisov. Po změně stran tempo domácích opadlo a ty začali tlačit až v závěrečné dvacetiminutovce. V dobré šanci se objevil Glušakov, teké on ale pálil mimo tři tyče.

Rusové poté tlačili a bušili do obrany soupeře, k velké příležitosti se však dostat nemohli. Nakonec je vysvobodila 82. minuta. Otáčející se Bystrov byl ve vápně jasně podražen Gokdmerem a sudí ukázal na značku pokutového kopu. K němu se postavil Širokov a s přehledem do protipohybu gólmana vsítil jediný gól zápasu. Rusové se pak do zakončení už příliš nehrnuli a chtěli dohrát těžký duel v poklidu, což se jim nakonec povedlo.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com