Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

11.09.2012 19:30 CET
4 : 0
(2:0)

Rumunsko - Andorra 4:0

Rumunsko splnilo roli favorita a doma porazilo Andorru, kanonáda se ovšem nekonala. Ještě chvíli před koncem domácí favorit vedl jenom o dvě branky.

Do první šance se překvapivě dostali hosté. Pujol zahrával trestný kop, na jeho centr si naběhl Sebastian Gomez a jeho zakončení minulo rumunskou svatyni. Rumunsko se do tempa dostávalo pomaleji, než se očekávalo, první vlaštovkou byla střela nad, jejímž autorem byl Bourceanu. Neúspěšně pak štěstí zkoušel Torje, který byl zablokován.

Torjeho to příliš dlouho mrzet nemuselo, ve 29. minutě se k němu dostal míč v pokutovém území a po tvrdé ráně to bylo 1:0.

Dvakrát se následně snažil zvýšit Grozav, na jeho neúspěšnou snahu pak dala zapomenout 44. minuta a v ní branka Lazara - 2:0.

Rumunsko o poločasové přestávce přišlo o zraněného brankáře Lobonta, po změně stran pak musel střídat i útočník Marica a na ofenzívě to bylo znát - až na pokus Torjeho neměl Josep Gómes v hostující svatyni téměř žádnou práci.

Andorra v závěru vystrčila růžky a Pujol s Gomezem se snažili o snížení, místo toho ovšem přišly dva zásahy na druhé straně. V první minutě nastavení zvýšil na 3:0 Gaman, o dvě minuty později pak dal výsledku konečnou podobu Maxim.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com