Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

15.11.2013 20:45 CET
3 : 1
(2:1)

Řecko - Rumunsko 3:1

Řecko má po vítězství 3:1 nad Rumunskem lepší výchozí pozici pro druhou polovinu barážového souboje. O všechny tři branky se postaralo útočné duo Mitroglou - Salpingidis, kteří tak potvrdili, že jsou v opravdu výtečné formě. Hosté zaznamenali trefu v první půli zásluhou Stancua.

Domácí vstoupili do utkání, jak nejlépe mohli. Salpingidis ve 14. minutě centrem vybídl nabíhajícího si Mitrogloua, obraně soupeře nesklapla ofsajdová past, a tak měl útočník Olympiakosu, kde prožívá životní sezónu, snadnou práci překonat brankáře Lobonta. Vedení však Řekům nevydrželo dlouho.

V 19. minutě Torje zahrál standardku z levé strany perfektně na zadní tyč, kam si nejvýše naskočil Stancu a hlavou z blízkosti zavěsil. Góly přestat stále nepadaly, o chvilku později navrátil svému týmu vedení Salpingidis. Samaras poslal dlouhý nákop na Torosidise, ten z první přihrál do malého vápna, odkud nebyl problém skórovat.

Před přestávkou mohl znovu srovnat stav Torje, kterému nyní předložil balón Stancu, střela ovšem skončila jen nad břevnem. Nakonec vítězství Řecka pečetil svým druhým gólem v zápase Mitroglou, levačkou z voleje usměrnil míč mezi tři tyče. Děkovat přitom musí hlavně Katsouranisovi, který mu chytře prodloužil centr Samarase za sebe.

Už úvodních chvíle utkání přitom naznačovaly, že by se mohlo jednat o hodně pohledné střetnutí. V 1. minutě padl po souboji s Gardosem ve vápně Mitroglou, ale penalta se nepískala. Ve 3. minutě pálil na druhé straně Marica z vyložené pozice jen do gólmana Karnezise, pak se neujal ani dalekonosný pokus Torjeho.

V závěru se nechal po druhé žluté kartě vyloučit Lazar, který tak zmešká odvetu stejně jako Bourceanu, jenž obdržel již čtvrtou žlutou kartu. Potrestaný tímto osobním trestem byl mimochodem rovněž i domácí kapitán Katsouranis, jehož se tak utkání v Bukurešti také v žádném případě týkat nebude.

Autor: Patrik Sandev / fifa.com

Komentáře (37)

Řekům se v domácím prostředí daří. Bude to platit i tady.

Mitroglouovo rychlý prces..... 3:1

Jinak vynikající výkon, škoda že to nebylo 4:1, protože měli opravdu velké šance. Když takhle zahrají i odvetu, kde už to teda bude těžší tak se není čeho obávat.

Jeden z těchto nudatýmů bude na MS. Samozřejmě fandím Rumunům a tipuju v tomto zápase méně než 2,5 gólů nebo že oba týmy nedají gól. Gólové hody by velmi přelvapily.

Jinak ještě musím pochválit Samarase!!! Opravdový bojovník který ví co dělá!!!

Skoda,ze nedal gol,zaslouzil by si to.

Neskutočné... proti Grékom sme v kvalde odohrali dva zápasy, v ktorých sme boli herne lepší, bohužiaľ prehrali sme vďaka vlastnej nešikovnosti a steleckej nemohúcnosti. Na to už samozrejme futbalová história nehľadí, Gréci nás porazili, to nikto nespochybňuje, no hrali neatraktívny, pasívny futbal, založený na betónovaní, fauloch, cieľenom znervózňovaní protihráčov a úmornom čakaní na ojedinelý brejk, fakt sa na to nedalo poriadne pozerať a teraz títo looseri postúpia na MS? Z pohľadu nestranného futbalového diváka je to fakt škoda

veikko

Ještě to úplně ztracené není. Do odvety už bude fit Chiriches.

Podtatranec...vies co znamena looser ty rapko? GRECKO : slovensko 1:0 , slovensko : GRECKO 0:1 ...tomu sa hovori looser...futbal je na slovensku 100 rokov za opicami a uz sa s tym zmier a netaraj tu taketo kktiny...Grecko patri na velke svetove podujatia a nikdy tam nespravi hanbu. Radsej ako je kydanie na Grekov sa pozri co je v skovenskom futbale zle, a preco proste nedokazu prejst uz niekolko rokov cez kvalifikaciu na nejaky sampionat ...o Eure ani nehovorim.

Konečně někdo to napsal tak, jak to je..euxaristw!!

paomara

už mě tady to neustálý kecání o tom, že Řecko hraje neatraktivní, betonářskej fotbal, začíná pěkně s.át!!! Looseři??? Ty žebráku "podtatranskej", vytáhni si hlavu ze zadku a koukni se na fakta: nevyhráli Řekové v roce 2004 EURO? A kolikrát chyběli za poslední roky na vrcholné evropské/světové akci?

Prodal bys svoji babičku za to, aby "čoboláci" hráli tak, jak Řekové... ! Mluví z tebe jen závist...

ja jsem sledoval match Recko-Slovensko z nejake tv - nevim jake - ale myslim, ze to byla sportovni verze Al-Dzazira. Nejsem si 100% jistej. Kazdopadne komentator byl anglicky. a presne takhle hovoril o slovenskem tymu - jako o betonarich. prvni gol effort ze slovenske strany prisel v 80. minute. ja uz jsem to psal predtim, chapu, ze domacimu fandis vic a neco treba nevidis, ale c'mon, kdyz jsem slysel vyjadreni od nekterych svk diskuteru ze to mela byt remiza, nebo snad meli i vyhrat, pricemz se k brance temer nedostali,.. tak z ceho meli vyhrat. a rekove sance nejake meli. a jsou to hubene vysledky, ale jsou to proste vysledky. Nekteri lide svoji blizkost k nekomu vyjadruji nenavisti k nekomu jinemu a tim se mu snazi zalibit. kdyz tady treba prectes my jsme bratri, prestanme se po internetu urazet, pojdme treba urazet reky, nebo ukrajince, tak si rikas...je tohle vubec mozny? nastesti to neni pravidlo, ale bohuzel no, vychodni opona nepadla jeste zcela...

Bravo Recko!!!!.....

olymp

problem je v tom, ze vsichni nadavaji na Recko, ale skoro nikdo z nich ty zapasy Recka nevidel!!! Kdybychom meli kanonyra typu Messi, Ibrahimovic, Ronaldo apod., tak ty vysledky vypadaji jinak nez 1:0!!! Protoze ty sance si Recko vytvari! Po vysledcich 1:0 vzdycky vsichni psali betonarsky fotbal. Nebyla to pravda! Meli jsme vice strel na branu, hrali aktivne, ale bohuzel nedavame goly! A to ze nehrajeme fotbal jako Brazilie, to i otevrene rikame. Urcite nebudeme vsechny prehravat fotbalem na jeden dotyk az do brany! Ale podivejte sa nadlouhodobe vysledky Recka!!! I s tim co je v nasich moznostech, delale takove vysledky!!! Takze to opravdu nebude o nahode ci stesti! To opravdu ani nejde tolik roku a zapasu rikat, ze je to nahoda!! Vcerejsi zapas s Rumunskem skvela prace!!! Ofenzivni fotbal, atraktivni zapas pro divaka, spousta dalsich tutovek!!! Byli jsme lepsi a zaslouzene vyhrali!!