Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 20:30 CET
1 : 2
(1:1)

Makedonie - Chorvatsko 1:2

Chorvatsko dokázalo otočit nepříznivě se vyvíjející duel a odváží si z Makedonie tři body za výhru 2:1. Poněkud nezvykle brzká odveta tak dopadla i napodruhé dobře pro Chorvaty - v prvním zápase kvalifikační skupiny A totiž doma dokázali Makedonii porazit těsně 1:0.

Jediný gól prvního zápasu kvalifikace vstřelil Nikica Jelavič, tentokráte za něj zaskočili spoluhráči z jiných řad. Ještě předtím však hosté překvapivě prohrávali, když se v 16. minutě ujala střela Ibraimiho. Převážně bojovný nezáživný první poločas pak narušilo snad jen vyrovnání hostí dvanáct minut před odchodem do kabin. Rakitičův roh se dostal až k Čorlukovi a obránce Lokomotivu Moskva se zblízka střelou do levého dolního rohu branky zasloužil o poločasový stav 1:1.

Po změně stran byla hra velmi vyrovnaná, na obou stranách neuspěli v pološancích Mandžukič, resp. Trickovski. Ovšem po hodině hry se přece jen skóre měnilo. Muž zápasu Rakitič krásně napálil míč zpoza vápna a poslal chorvatskou reprezentaci do vedení. Makedonie se sice snažila dostat zpátky do zápasu, obzvláště Goran Panděv opakovaně prověřil kvality Stipeho Pletikosy. Nebylo to však nic platné. V samotném závěru mohl naopak zvýšit vedení hostů Srna, ale jeho dalekonosný přímý kop skončil jen na tyči.

Chorvatsko tak se ziskem sedmi bodů drží druhé místo za stejně úspěšnou Belgií, která však má díky vysoké výhře nad Srbskem lepší skóre.

Autor: Martin Kantor / skysports.com