Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 21:00 CET
0 : 6
(0:3)

Lucembursko - Izrael 0:6

Až nečekaně dobře si vedli fotbalisté Izraele na půdě posledního celku tabulky skupiny F z Lucemburska. Hosté si na své konto připsali svoje první vítězství v kvalifikaci, jsou třetí s pětibodovou ztrátou na vedoucí Rusko. Hattrickem se přitom na vysokém vítězství 6:0 podílel útočník Tomer Hemed.

Hosté vstoupili do utkání, jak nejlépe mohli. Že se Izraeli na Lucembursko prostě daří, je vidět už jen při pohledu na vzájemné zápasy. V roce 2009 mu dokonce nasázel hned sedm gólů! Nikdo ale příliš nečekal, že se izraelský gólostroj rozjede po trefě Radiho ze 4. minuty, kterému přihrával Alberman, takovým způsobem, aby na své konto Guttmanovi hoši získali historicky nejvyšší vítězství z venkovního prostředí.

Ve 12. minutě zvyšoval na 2:0 Ben Basat, který zužitkoval centr zleva od Meliksona. Ve27. minutě dostalo Lucembursko další ránu, poprvé se dokázal trefit právě Hemed, jenž usměrnil do brány pas od Spungina. Domácí nezlepšili svou hru ani po obrátce, a protože soupeř od své hry neupustil, padaly góly i nadále do jejich sítě.

Přesně po hodině hry přidal čtvrtou branku Melikson, v 73. minutě podruhé skóroval Hemed, který levačkou překonal již naštvaného brankáře Jouberta celkem popáté. Útočník španělské Mallorky zkompletoval obdivovaný hattrick v nastaveném čase, když pohotově zakončil dobrou akci založenou spoluhráčem Ben Basatem.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com