Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

3 : 0
(1:0)

Irsko zásluhou Robbieho Keana porazilo Faerské ostrovy a zůstává ve hře

Důležitý souboj pro Iry ovládl ten nejzkušenější z nich - Robbie Keane zaznamenal proti skromnému celku další reprezentační hattrick a celkově už má na svém kontě 59. zásahů! Po tomto počinu zůstává Irsko na úrovni druhého Rakouska.

Důležitá první branka na sebe nenechala skutečně dlouho čekat. Uběhlo sotva pět minut, když se po spolupráci Hoolahana s Waltersem dostal k míči McGeady, jehož nabídku už 32letý hráč Los Angeles Galaxy dopravil na místo určení - 1:0! Hosté se nezmohli na odpor a zanedlouho mohl přidat pojistku Walters, tomu se však doslova za minutu dvanáct postavil do střely Fredriksberg!

Ten samý hráč ostatně po celé utkání přidělával na levé straně velké problémy McGeadymu, kterého však tak jako tak bylo doslova plné hřiště. Po šestadvaceti minutách to byl opět Keane, kdo na sebe upozornil, ale Nielsen si jeho standardku pohlídal. Brankář Faerských ostrovů se musel činit i po další akci, když hlavičkoval Walters, ovšem ani jemu pšenka nekvetla!

Hra kočky s myší byla servírovaná i po obrátce. McGeady našel Hoolahana, středopolaři Norwiche se však nepodařilo hlavičku usměrnit pod břevno. Čekalo se tak až do 55. minuty, kdy se po další kombinační akci podruhé zapsal do střelecké listiny Keane - 2:0. Ostatním hráčům irského výběru očividně nebylo přáno a nejlépe to dokumentoval McGeady, jenž po standardce neuspěl z hranice pokutového kopu! Na opačné straně z ničeho nic hlavičkoval těsně nad Gregersen, ale po spolupráci McCleana se Sammonsem udeřil do třetice Keane a hattrickem si tak osladil 126. reprezentační duel!

Autor: Jiří Vojík / soccernet.com