Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2014

12.10.2012 20:30 CET
0 : 1
(0:0)

Estonsko - Maďarsko 0:1

Maďarsko vyhrálo v Estonsku díky brance Hajnala a připsalo si druhou výhru. Domácí jenom marně vzpomínají na kvalifikaci na ME 2012, ve třech zápasech nedali ani jednu branku a nezískali žádný bod. Svěřenci kouče Sándora Egerváriho si naopak po poslední porážce 1:4 od Nizozemska spravili chuť a jsou ve skupině třetí.

Estonci, zdá se, po úspěšném období opět jako by ztráceli krok. Ani proti Maďarsku, které rozhodně nepatří mezi top evropské reprezentace, nepředvedli vůbec dobrý výkon a zaslouženě prohráli. Byť je teprve začátek kvalifikace, dá se říci, že už nyní se s nimi do bojů o první dvě příčky nedá počítat - tedy pokud se rapidně nezlepší.

Tamás Hajnal, záložník Stuttgartu a jediný autor branky tohoto zápasu, byl velmi blízko úvodní trefě ve 26. minutě, avšak gólman Parejko jeho pokus dokázal fantasticky vyrazit kolem tyčky bezpečně do zámezí. Přece jenom rozvlnil síť těsně po přestávce, když po Dzsudzsákově přihrávce zamířil pravačkou přesně do levé šibenice.

Ačkoli Maďaři nehráli nijak hezký fotbal ani nepředváděli bůhvíjakou ofenzivní podívanou, ke třem získaným bodům z půdy pobaltské země to bohatě stačilo. Estonsko, které se v příštím zápase střetne s už jen dosud nejhorší Andorou, prakticky za celých devadesát minut nedokázalo ohrozit gólmana Bogdána. Hosté tak ve zbytku střetnutí v pohodě udrželi vítězství.

Autor: Patrik Sandev / soccernet.com