Mistrovství světa - kvalifikace FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace 2010

09.09.2009 19:45 CET
1 : 1
(0:0)

Rumunsko - Rakousko 1:1

Rakouská šance na mistrovství světa žije, ačkoliv je už moc malá. Naši jižní sousedé nezvládli utkání v Bukurešti, odkud si díky Schiemerově trefě odvezli bod.

Velmi mladý rakouský výběr se zapotil poprvé už po deseti minutách, kdy Radoiova hlavička skončila jen těsně vedle branky. Podobně si počínal v devatenácté minutě i Marica, jeho rána byla taktéž vychýlená. Jenomže to bylo z obou stran pro první poločas vše, do druhého poločasu pak poslal rakouský vůdce Didi Konstantini obrovitého Maierhofera.

A právě anglický legionář mohl rozesmutnit bukurešťské publikum, sedm minut po nástupu ze šaten oklamal posledního vzadu Radoie, pohrál si s brankářem Comanem a měl otevřenou cestu do prázdné branky, jenomže trefil pouze boční síť. Odplata přišla rychle. Běžela 54. minuta, když Cristeův rohový kop umístil hlavou do sítě Bucur.

Rakušané museli najednou převzít iniciativu hry a to se mu povedlo zúročit deset minut před koncem. Po vybojovaném rohu náhradníka Wallnera se míč snesl na nohu obránce Schiemera, jenž levačkou srovnal na konečných 1:1.

Autor: Daniel Polách / oefb.de