V souboji bratrů Hernandézových slavil Lucas. PSG si doma podmanilo fotbalisty Milána

Pařížané napravili ve třetím duelu skupinové fáze Ligy mistrů svůj debakl v Anglii, když zvítězili nad milánským AC 3:0.

Lazio proti svěžímu Feyenoordu narazilo. Šance Italů na body odvál vítr z Mexika

Hráči Feyenoordu si přenesli fantastickou formu z domácí soutěže i do Ligy mistrů, kde v rámci třetího kola skupinové fáze porazili na vlastní půdě Lazio 3:1. Do sestavy domácích se po trestu za červenou kartu ještě z minulého ročníku Evropské ligy vrátil klíčový kanonýr Santiago Giménez.

Mládí vyzrálo na Šachtar stylem „já na bráchu, brácha na mě“. Barca úspěšně ladila na derby

Barcelona porazila ve třetím kole skupiny H Ligy mistrů Šachtar 2:1. Suverénní jízdu Blaugranas soutěží nepřibrzdily ani absence několika obvyklých opor, které bezchybně zastoupili mladí Ferrán Torres a Fermín López. Oba totiž už v prvním poločase zaznamenali gól a asistenci. Španělský gigant se tak třetí výhrou přiblížil postupu do vyřazovací fáze a skvěle se naladil na ligové El Clásico. Naopak nový trenér na lavičce Doněcku Marino Pušič se musel smířit s porážkou.

Devátá prohra? No a co! Žijeme sen v Lize mistrů, těší věrné fanoušky Unionu

Devětkrát v řadě prohráli, přesto je na tribunách cítit absolutní euforie. Liga mistrů je svátkem za odměnu. V německé metropoli, která byla až do roku 1989 rozdělena zdí, sídlili na té východní straně. I proto byli nutně věčně druzí.

Jsem hrdý, že jsme vyhráli pro Sira Bobbyho, uvedl Maguire po Kodani

Obránce Harry Maguire si oddychl, že Manchester United vydřel v úterním utkání Ligy mistrů vítězství 1:0 nad Kodaní a mohl ho věnovat o víkendu zesnulé klubové legendě Bobbymu Charltonovi. Třicetiletý anglický reprezentant byl nadšený, že zápas sám rozhodl a připsal si první soutěžní gól od loňského února. Maguire, který byl v poslední době často ostře kritizovaný, potěšil i trenéra Erika ten Haga.

Newcastle bude hájit vedení ve skupině proti zvedajícímu se Dortmundu

Newcastle se probojoval do hlavní fáze Ligy mistrů po více než dvaceti letech a byl nalosován do skupiny F, která je právem považována za "skupinu smrti". Mezi jeho soupeře totiž patří francouzské PSG, milánské AC a také nadcházející německý rival Dortmund. A po dvou kolech je situace nesmírně vyrovnaná. Anglický vyzyvatel si vede nad očekávání dobře, vždyť ani jednou neprohrál a se čtyřmi body vévodí celé skupině.

Hráči pod palbou kritiky vytrhli United trn z paty. Nebojácnou Kodaň připravil o body Maguire

Manchester United využil domácího prostředí a ve třetím utkání skupiny A Ligy mistrů porazil Kodaň 1:0. V dobrém světle se ukázal například fanoušky kritizovaný Harry Maguire, který v 72. minutě přesnou hlavičkou rozhodl. Rudí ďáblové však mohli o vítězství přijít, několika skvělými zákroky a chycenou penaltou v samotném závěru je ovšem podržel André Onana. Domácí celek tak konečně smazal nulu z kolonky získaných bodů a poskočil alespoň na třetí příčku tabulky.

Reyes z nebe sledoval zápolení osudových týmů. Arsenal předčil Sevillu díky Brazilcům

Sevilla zakončila první polovinu skupiny B Ligy mistrů těsnou porážkou s Arsenalem 1:2. Utkání, jemuž dodala náboj už předzápasová dojemná slova Mikela Artety o Josém Antoniovi Reyesovi, v roce 2019 tragicky zesnulé bývalé opoře obou celků, nabídlo o poznání atraktivnější podívanou po změně stran.

Rozbořená berlínská zeď utržila další zásah. Hrozivou krizi Unionu prohloubil Raspadori

Union padl na Olympiastadionu v Berlíně s Neapolí 0:1 a po třech odehraných utkáních ve skupině C Ligy mistrů zůstává poslední bez bodového zisku. Italský mistr si s vyztuženou defenzivou trápícího se soupeře dlouho nevěděl rady, nakonec ale v 65. minutě přece jen dokázal obranný val prolomit Giacomo Raspadori. Nováčkovi k premiérovému bodu v milionářské soutěži nepomohl ani Alex Král, jenž se na hřiště dostal krátce po inkasovaném gólu.

Real potvrdil nadvládu ve skupině. Obranou Bragy prolétlo rychlonohé duo Kanárků

Real Madrid zvítězil také v zápase třetího kola skupiny C Ligy mistrů a po výhře 2:1 na půdě Bragy nadále suverénně vládne tabulce. Královský klub nasměrovalo k úspěchu v 16. minutě duo brazilských útočníků Vinícius Júnior a Rodrygo, po jejichž spolupráci se z branky radoval druhý jmenovaný. Tříbodový zisk Los Blancos pak po změně stran zařídil Jude Bellingham, jenž se stal prvním hráčem v tomto tisíciletí, který skóroval ve třech úvodních utkáních v dresu Pusinek v milionářské soutěži.

V Parku princů půjde o hodně: PSG hostí AC Milán

Paříž proti Milánu, to je hlavní lákadlo středeční nabídky Ligy mistrů a půjde v něm o hodně. Francouzský šampion bude hájit druhé místo před jedním z neúspěšnějších klubů této soutěže a sedminásobným vítězem. AC Milán má však po dvou kolech pouhé dva body a případný nezdar v Parku princů by jeho postupové ambice výrazně zkomplikoval.

Lipsko chce zadělat na postup, v Německu se mu postaví Crvena Zvezda

I přes porážku s Manchesterem City zůstává RB Lipsko hlavním spolufavoritem na postup ze skupiny G, ale potvrdit to bude muset proti nebezpečné Crvene Zvezdě. Srbský šampion má v tabulce bod a už na Etihadu dokázal věhlasnějšího soupeře trápit.

Inter udělal mílový krok k postupu. Býkům ze Salzburgu nestačil ani gól talentovaného Izraelce

Hráči Interu potvrdili papírové předpoklady, když na domácí půdě porazili ve třetím kole skupiny D Ligy mistrů Salzburg 2:1. Úvodní branku si připsal v 19. minutě Alexis Sánchez, pro kterého se jednalo o první zásah po návratu do milánského velkoklubu. Red Bull sice dokázal v 57. minutě srovnat zásluhou izraelské vycházející hvězdy Oscara Gloukha, o osudu utkání ovšem rozhodl jen pár momentů poté z penaltového puntíku Hakan Calhanoglu. Nerazzurri tak stále zůstávají v letošní skupinové fázi neporaženi.

Bayern na břehu Bosporu ulovil tři body. Galatasaray potopily nepřesnosti v zakončení

Hráči Bayernu ve třetím zápase skupiny A Ligy mistrů naplnili očekávání a porazili Galatasaray 3:1. Navzdory sympatickému výkonu domácích otevřel skóre v osmé minutě Kingsley Coman, jenž se trefil v sedmé po sobě jdoucí sezoně milionářské soutěže. Následný mohutný tlak žlutočervených vedl k celé řadě vyložených příležitostí. Převaha tureckého mistra však vyústila pouze v dočasné vyrovnání, neboť na penaltový zásaha Maura Icardiho odpověděl v 73. minutě Harry Kane, jenž rozhodl o výhře Bavorů.

Feyenoord přivítá v LM Lazio, Barcelona a City zaútočí na třetí výhru

Ve středečním programu 3. kola Ligy mistrů přivítají fotbalisté Feyenoordu s českým reprezentantem Ondřejem Lingrem na svém hřišti Lazio. Stoprocentní bilanci se pokusí udržet obhájce titulu Manchester City proti Bernu a Barcelona v duelu se Šachtarem Doněck.