20.09.2023 21:00 CET
4 : 0
(3:0)

Martin Ødegaard (© AFP)

Arsenalu návrat na nejslavnější scénu sedl, skvělý výkon proti PSV doprovodil gólový koncert

Arsenal zvítězil v prvním kole skupiny B Ligy mistrů před domácím publikem 4:0 nad nizozemským PSV. O vítězství Gunners, kteří se v základní fázi milionářské soutěže představili po dlouhých sedmi letech, rozhodl již v první půli Bukayo Saka, na něhož ještě před poločasem navázali Leandro Trossard a Gabriel Jesus. Pro první dva střelce navíc šlo o jejich premiérové trefy v nejprestižnější klubové pohárové lize.

Arsenal mohl do skupinových bojů vstupovat ve velmi solidním rozpoložení, když v úvodu nové sezony neprohrál ani jeden zápas ze sedmi. Soupeř z Eindhovenu na tom však byl ještě o fous lépe, nepadl totiž hned devětkrát a v součtu s loňskou sezonou dokonce 26krát v řadě. Na cestě do Ligy mistrů PSV vyřadilo rakouský Graz a skotské Rangers.

Hned v osmé minutě rozradostnil fanoušky na Emirates Stadium Saka. Po střele Martina Ödegaarda se k němu uvnitř pokutového území odrazil balon, s jehož uklizením do sítě neměl mladý kanonýr problém. V 18. minutě vypálil z hranice vápna Ödegaard, ale jeho přízemní střela do pravého rohu branky postrádala patřičnou razanci. O dvě minuty později se už Kanonýři radovat mohli. Po rychlém brejku se přesně k pravé tyči trefil Trossard. Ve 38. minutě pak právě po jeho pasu zvyšoval už na 3:0 ranou do protipohybu brankáře Gabriel Jesus.

Po změně stran tempo hry poněkud opadlo a na první větší šanci se čekalo až do 62. minuty, kdy Kai Havertz našel lehkým přízemním centrem do vápna Gabriela Jesuse. Ten však zakončoval v pádu, a míč tak poslal pouze vedle levé tyče branky Waltera Beníteze. V 70. minutě pak napřáhl ke střele zpoza pokutového území kapitán Londýňanů Ödegaard a přesnou ranou do pravého dolního rohu rozvlnil síť.

Arsenal tak do bojů ve skupině vstoupil vítězně a ukončil dlouhou sérii PSV bez prohry. V příštím zápase vyzve 3. října venku francouzské Lens, PSV má doma Sevillu.

Autor: Livesport.cz / Šimon Kačírek