13.09.2016 20:45 CET
1 : 1
(1:0)

Benfica neudržela vedení a rozešla se s Beşiktaşem remízou 1:1

Hráči Benficy nedokázali udržet vedení proti tureckému Besiktasi a důležitý tříbodový zisk ztratili až ve třetí nastavené minutě. Domácí výběr se dostal do vedení po necelé čtvrthodině hry a na hřišti byl dominantnějším výběrem, ovšem nedokázal náskok pojistit a nakonec bere pouze bod. Naopak pro turecký celek může mít bod z portugalské půdy cenu zlata a návrat po šesti letech do nejprestižnější evropské soutěže je tak rozhodně povedený.

Benfica zužitkovala svou první vážnější příležitost ve vedoucí branku už ve 12. minutě. Po krásném pasu za obranu převzal míč Eduardo Salvio a vypálil z levé strany z ostrého úhlu, brankář Zengin vyrazil míč před sebe. Dobíhající Franco Emanuel Cervi už měl snadnou pozici, dostal se k míči dříve než Zengnin a napálil ho zblízka do sítě. Hosté mohli srovnat po půl hodině hry z přímého volného kopu.

K němu se postavil Quaresma a z nějakých pětadvaceti metrů mířil přesně pod břevno, ale gólman Ederson dokázal jeho bombu vyboxovat na rohový kop. Portugalský favorit mohl zvýšit své vedení v nastaveném čase úvodního dějství, kdy z více jak třiceti metrů vypálil Horta a mířil do bližšího horního rohu. Hostující celek zachránil brilantním zákrokem Zengin, který míč s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop.

Do druhého celku vstoupily oba týmy opatrněji a téměř půlhodiny nebyla k vidění větší příležitost. Hosté se s přibývajícím časem stále častěji tlačili do ofenzívy, v 72. minutě přečetl situaci brankář Ederson a na poslední chvíli odkopl balón do bezpečí před dotírajícím Quaresmou. Za další dvě minuty ukázali výbornou spolupráci Aboubakar se střídajícím Cenkem Tosunem, druhý jmenovaný mířil z dobré pozice těsně nad.

Lisabonský výběr spálil stoprocentní možnost v 84. minutě. Po chybě Quaresmy se dostal do samostatného sóla Gonçalo Guedes, jenže v tváří tvář proti Zenginovi neuspěl, napálil pouze jeho levou nohu. Besiktas se ještě vzepřel k náporu v samém závěru a mírný tlak přinesl své ovoce. Nejprve ve druhé nastavené minutě ještě vytáhl Ederson hlavičku Hutchinsona na rohový kop, za další minutu už však inkasoval. Z přímého volného kopu z pětadvaceti metrů napřáhl Talisca a na půdě svého kmenového klubu se trefil náramně ke vzdálenější tyči.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, espnfc.com