07.12.2016 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Sevilla si z Lyonu přivezla postupový výsledek 0:0

Juventus do osmifinále Ligy mistrů doprovodí FC Sevilla. Poslední vítěz Evropské ligy udržel ve Francii remízu 0:0 a ta ho posouvá dále. Lyon měl několik možností, ale brankáře Sergia Rica, potažmo celou Sevillu, zachránilo břevno!

Les Gones potřebovali k postupu nutně vyhrát a to minimálně o dvě branky. Tento úkol se jim ale nepodařilo splnit a na jaře tak budou učinkovat jen v Evropské lize.

Lyon měl spoustu možností na vstřelení branky a to především v prvním poločase. Valbuenova střela bez přípravy pořádně zaměstnala Sergia Rica, který ji konečky prstů vyškrábl na rohový kop. Na druhé straně zase mohl zmrazit veškeré naděje Vitolo, jenž po krásném pasu za obranu orazítkoval tyč! Poté se hra přesunula opět před Rica a také jemu pomohla branková konstrukce. Lacazette hlavičkoval do břevna a dorážku Tolissa zmařil hostující brankář.

První poločas by se dal charakterizovat jediným slovičkem, a sice "štěstí". Ve 38. minutě totiž znovu zasáhlo, když Valbuena orazítkoval břevno. V prvním poločase tedy třikrát zazvonila branková konstrukce, ale branku diváci na Stade Gerland neviděli.

Nerozhodný stav pochopitelně Seville vyhovoval. Španělský celek se zbytečně dopředu nehnal a vyčkával, až co předvedou domácí. Znovu se ukázalo, že větší držení míče zápasy nevyhrává, Lyon ho měl po prvním poločase 63%. Po hodině hry musel Valbuena zaskakovat vzadu a na poslední chvíli sebral přihrávku mířící na dobře postaveného Mariana.

Lyonu to už ve druhé půli moc nešlo, a tak to zkoušel jinou cestou. Střídající Fékir si chtěl vymodlit pokutový kop, ale sudí Eriksson mu na to neskočil. Čas pro Les Gones neúprosně utíkal a Sevilla výsledek 0:0 bez větších problémů hlídala. Závěrečná křeč se dostavila i v nastaveném čase a po jeho uplynutí Eriksson utkání ukončil. Lyon kýženou dvougólovou výhru nezískal a po remíze 0:0 si zahraje jen Evropskou ligu, zatímco Sevilla se může těšit na vyřazovací fázi.

Autor: Ondřej Linhart