28.09.2016 20:45 CET
1 : 3
(1:1)

PSG si zahrávalo, ale nakonec si z Ludogorce veze výhru 3:1

Během první hodiny zápasu PSG v Ludogorci museli příznivci francouzského klubu trnout v obavách, že ani na druhý pokus jejich oblíbenci nedokážou ukořistit tři body. Na úvodní branku Natanaela totiž sice dokázali odpovědět Matuidi s Cavanim, avšak v devětapadesáté minutě měl Cosmin Moti na kopačce vyrovnání z pokutového kopu. Místo toho však vynikl brankář Areola a hosté hned obratem pojistili svůj náskok znovu skrze Edinsona Cavaniho. Pařížané tak potvrdili roli favorita a odváží si z Bulharska tři body za vítězství 3:1.

Zatímco v prvním zápase proti Arsenalu byl Cavani kvůli řadě neproměněných šancí pro smích, tentokráte svému týmu v klíčové chvíli vytrhl trn z paty. Zatímco proti londýnskému celku uruguayský kanonýr svou úvodní šanci z první minuty proměnil a pak se trápil, v Ludogorci tomu bylo přesně naopak. V páté minutě totiž Cavani promarnil možnost poslat PSG do vedení, ovšem tuto nepřesnou ránu nakonec v druhé půli bohatě vynahradil.

Začátek zápasu hostům příliš nevyšel a v patnácté minutě jejich nemohoucnost umocnil gól Natanaela. Brazilský šutér těžil z rychlého protiútoku po rohovém kopu PSG, který zastavil až Thiago Motta jen za cenu faulu. Právě z následného přímého kopu na kraji šestnáctky Natanael využil díry ve zdi a nedal brankáři Areolovi šanci zasáhnout.

Odpověď favorita z Paříže na nepříznivý vývoj utkání byla pozvolná. Až po půlhodině hry měl vyrovnání na hlavě kapitán Thiago Silva, avšak Di Maríův roh poslal z bezprostřední blízkosti vedle. Hosté se pak marně dožadovali odpískání pokutového kopu za Motiho postrčení Cavaniho, ovšem i tak se jim ještě do přestávky povedlo srovnat. V jednačtyřicáté minutě totiž Marco Verratti poslal do pokutového území povedenou přihrávku k nohám nabíhajícího Blaise Matuidiho a francouzský reprezentant suverénně uklidil levačkou míč do sítě.

Deset minut po změně stran pak Pařížané dokonali obrat, když další nebezpečný centr Di Maríi z přímého kopu usměrnil prudkou hlavičkou za záda brankáře Stoyanova Edinson Cavani. Hned dvě minuty nato ještě Ludogorec dostal příležitost na stříbrném podnose vrátit se do zápasu, když Motta ve zmatku před vlastní brankou fauloval Marcelinha a zavinil tak pokutový kop, jenže Motiho exekuce byla prachbídná a brankář Areola jeho chabou a neumístěnou střelu pohodlně zneškodnil.

Takřka z protiútoku pak zmar domácích navýšil Cavani svou druhou trefou večera, když si naběhl na přední tyč vstříc přihrávce Lucase a pojistil vedení PSG na 3:1. V závěru ještě po další dobré práci uruguayského útočníka mohl přidat čtvrtý gól Matuidi, avšak tentokrát před odkrytou brankou selhal a vůbec ji netrefil. Unaie Emeryho to však může mrzet jen pramálo, neboť tři body již Pařížanům nikdo nevezme a boj o první místo s Arsenalem zůstává nadále zcela otevřený bez viditelného favorita.

Autor: Martin Kantor / espn.co.uk