19.10.2016 20:45 CET
0 : 1
(0:0)

Atlético opět vyhrálo 1:0 a míří za postupem

Atlético Madrid alias mistr jednobrankových výher. Madridský celek i v třetím zápase skupinové fáze Ligy mistrů zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem v poměru 1:0, tentokráte na půdě ruského Rostova. O jedinou trefu utkání se postaral Yannick Carrasco, jenž svým pátým gólem sezony jen potvrdil výtečnou letošní formu. Atlético tak nadále vévodí skupině D o tři body před Bayernem Mnichov a s osmibodovým náskokem na duo Rostov-PSV má již postup na dosah.

Abychom ale hostům nekřivdili, jejich vítězství bylo zcela zasloužené a konečný výsledek mohl být daleko jednoznačnější, nebýt mizerného zakončení, které měl na svědomí především Fernando Torres. Ovšem hezky popořádku - zatímco Rostov byl v tomto zápase pod tlakem, neboť v posledním ligovém kole podlehl Spartaku Moskva a v Lize mistrů doposud nastřádal pouze bod, Atlético mělo v zádech čtyři vítězství za sebou a špičkovou formu, již potvrzuje nedávná demolice Granady v poměru 7:1.

Hned zkraje zápasu mohl po chybě brankáře Džanajeva poslat favorita do vedení Ángel Correa, avšak mladý záložník v zakončení neuspěl, stejně jako v druhém případě pár minut nato. Pak pro změnu těsně přestřelil Torres, zatímco na druhé straně se pouze k ojedinělému ohrožení branky Jana Oblaka dostal Sardar Azmoun. První půle tak navzdory dominanci hostí skončila bez branek. Po změně stran se na obrazu hry takřka nic nezměnilo. Svěřenci Diega Simeoneho i nadále bušili do zatvrzelé obrany Rostova, která nakonec ve dvaašedesáté minutě přece jen povolila. Juanfranův centr přistál na kopačce připraveného Carraska, jenž bez váhání poslal míč z voleje mimo Džanajevův dosah do sítě.

Úvodní gól utkání přece jen přinutil domácí, aby se také začali zapojovat do hry směrem dopředu, z čehož Atlético těžilo další slibné příležitosti z rychlých kontrů. Na jejich konci se však konstantně objevoval Fernando Torres, který zkrátka neměl svůj den a zahodil tak šanci z dvaasedmdesáté minuty, stejně jako o deset minut později. Tři minuty před koncem tak mohlo dojít i na senzační vyrovnání, kdy Oblaka přinutil k jednomu z mála zákroků Christian Noboa, avšak slovinský brankář obstál bez větších potíží. Hosté si tak z Ruska odváží důležité tři body a nadále mají navrch v boji o výhodnější první místo.

Autor: Martin Kantor / espn.co.uk