01.10.2014 20:45 CET
3 : 1
(2:0)

Bayer Leverkusen - SL Benfica 3:1

Fotbalisté Leverkusenu částečně napravili zaváhání z prvního kola na půdě francouzského Monaka a tentokráte v domácím prostředí dokázali porazit portugalskou Benficu 3:1 hlavně díky skvělému výkonu v úvodním dějství. V nátlaku pokračovali i nadále, nicméně soupeř po hodině hry snížil. Ovšem o necelé tři minuty později proměnil Bayer pokutový kop a dvoubrankové vítězství udržel až do závěrečného hvizdu.

Portugalský výběr rak nezvládl ani svůj druhý duel ve skupině a po domácí porážce 0:2 s ruským Zenitem Petrohrad je na posledním čtvrtém místě se skóre 1:5. Leverkusen mohl jít do vedení již po pěti minutách hry, kdy Heung-Min Son tvrdě vypálil z levé strany, jenže trefil pouze dobře postaveného gólmana Júlia Césara. Přesně o dvacet minut později proměnil německý celek svou aktivitu ve vedoucí trefu.

Po akci středem hřiště a následné přihrávce na levou stranu převzal balón Heung-Min Son a dostal se až na hranici vápna, odkud vystřelil. César jeho ránu vyrazil před sebe a zcela osamocený Stefan Kießling s přehledem dorazil balón do sítě. Neuběhlo ani deset minut a branky se dočkal do té doby nejaktivnější muž na hřišti Heung-Min Son, který taktéž neměl příliš těžkou úlohu při skórování.

Po zpětné přihrávce Bellarabiho do pokutového území vystřelil z první a krásně se trefil do pravého horního rohu do protipohybu gólmana Césara. Ihned po změně stran mohli jít domácí do vedení o tři trefy, jenže ve stoprocentní příležitosti selhal Hakan Çalhanoğlu. Na něj po přihrávce napříč celým pokutovým územím zívala prázdná branka, jenže míč mu sjel po kopačce a dvacetiletý talent z metru pouze lízl levou tyč.

Tato neproměněná příležitost mohla Bayer mrzet v 61. minutě. Výborně to udělal Eduardo Salvio, který v šestnáctce kličkou obelstil Spahiče a okamžitě po zemi vystřelil, na jeho přesně umístěný pokus k bližší tyči brankář Leno již nedosáhl. Definitivně rozhodnuto bylo z následné akce na druhé straně. Kießling byl na pravé straně vápna podražen Jardelem. Rozhodčí čekal s verdiktem půl minuty, nakonec ale správně odpískal penaltu.

K té se postavil smolař z úvodu druhé půle Çalhanoğlu a tentokráte nezaváhal, míč poslal do protipohybu Césara - 3:1. Až do konce utkání se žádná výraznější šance už nezrodila a Leverkusen tak zaslouženě zvítězil. V příštím kole se pokusí doma porazit silný Petrohrad, Benfica bude bojovat o naději na osmifinále ve Francii proti Monaku.

Autor: Viktor Sandev / espnfc.com, uefa.com