23.10.2013 20:45 CET
1 : 1
(0:1)

SL Benfica - Olympiakos Pireus 1:1

Benfica měla na krku velkou ostudu, ale nakonec odolala - díky gólu v závěru zápasu doma remizovala s Olympiakosem 1:1.

Hostům zprostředkoval vedení ve 29. minutě Alejandro Domínguez; na Estádio da Luz se dlouho schylovalo k překvapivému výsledku, ale Cardozova branka sedm minut před koncem nakonec rozhodla o dělbě bodů. Oba týmy tak zůstávají na čtyřech bodech, a i jejich osud je totožný - Anderlecht porazily, ale na PSG byly jejich síly krátké.

Olympiakos vstupoval do zápasu se šňůrou pěti výher ve všech soutěžích, ale byla to Benfica, kdo začal v utkání lépe - Cardozo už ve třetí minutě vyslal nebezpečný přímý kop, ale gólman Roberto Jímenez byl pozorný. Po pěti minutách pak hlavičkoval vedle Luisao, zatímco Kostas Mitroglou na druhé straně pouze nechal vyniknout gólmana Moraese.

V deváté minutě následně minul Mitroglou po hlavičce po Fusterově pasu, a ve skvělé formě hrající řecký forvard byl vidět i následně - to po jeho střele byl gólman Jimenez nutit chytrý zákrok, a byl to právě on, kdo vyslal k úvodní brance Domíngueze, jemuž po jeho výtečném prostrčení stačilo uklidit míč za Arturova záda.

Utkání se odehrávalo za příšerného počasí, a v druhé půli byly podmínky ještě horší. Benfica se sice snažila vyronat, ale Limův přímý kop mířil mimo tři tyče, a Matićovo zakončení Gaitánova pasu rovněž minulo řeckou branku. Fuster sice mohl na druhé straně zvýšit vedení, ale jeho střela se na promáčeném hřišti předčasně zastavila.

Snahy Benfiky o vyrovnání nakonec došly naplnění sedm minut před vypršením řádné hrací doby: Luisaův centr našel Cardoza, který vyrovnal na konečných 1:1. Olympiakos ještě mohl v nastaveném čase urvat překvapivé vítězství, ale José Holebas svoji šanci trestuhodně zahodil.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com