23.10.2013 20:45 CET
3 : 1
(3:0)

Galatasaray SK - FC Kodaň 3:1

Fotbalisté Galatasaraye potvrdili v domácím prostředí roli favorita proti dánskému celku a díky skvělému vstupu získali cenné tři body po výhře 3:1. V tabulce se proto posunuli na druhé místo se čtyřmi body a mají lepší výchozí pozici do druhé poloviny. Kodani naopak s jedním bodem na kontě patří poslední místo a jeho šance na třetí místo a tedy i Evropskou ligu výrazně klesly.

Domácí se dostali do vedení již v 10. minutě po první výraznější akci utkání. U rohového praporku vybojoval míč Didier Drogba, následně se míče ujal Nounkeu a poslal míč přímo na hlavu Felipeho Mela, který hlavou snadno rozvlnil síť - 1:0. Po čtvrthodině hry mohl domácí tým uklidnit Drogba, který se po dobrém důrazu dostal do vápna, jenže jeho pokus přes obránce dokázal skvěle vytěsnit brankář Wiland.

Domácí i v dalším průběhu byli mnohem aktivnější a svírali soupeře v jeho pokutovém území, do další velké šance se však dostali až v závěrečné desetiminutovce a dvěma brankami rozhodli o osudu utkání. V 38. minutě se k míči dostal Eboué a přesně načasovanou přihrávkou nechal vyniknout Wesleyho Sneijdera, který z voleje vypálil a balón skončil na vzdálenější tyči - 2:0. Definitivní rozuzlení přišlo v nastaveném čase prvního dějství.

Po nádherné přízemní kombinaci přistrčil Bruma míč na pravou stranu Ebouému, který pasem přes celé pokutové území vybídl ke skórování do prázdné branky Drogbu. Ve druhém poločase výrazných příležitostí ubylo a domácí si v podstatě vytvořili jedinou po dvaceti minutách. Po dlouhém výkopu brankáře Muslery získal míč Drogba a ten po chytré kolmici za obranu našel volného Yilmaze, jež umístil balón těsně vedle levé tyče.

Postupem času se začali ozývat též hosté, na bodový zisk však v žádném případě myslet nemohli. Cenu útěchy jim přinesla až 88. minuta, kdy se v podstatě ze své první velké příležitosti dokázali prosadit. Po krásné kombinaci uvolnil střídající Toutouh rozběhnutého Claudemira de Souzu, který pohotovu střelou k tyči upravil na konečných 1:3 z pohledu Kodaně. Dánský celek bude v příštím kole bojovat o naději s Galatasarayem v domácím prostředí.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com, eurofotbal.cz