0 : 4
(0:1)
Parken, Kodaň

Chelsea zničila nováčka Nordsjaelland 4:0

Nebyla to procházka růžovým sadem, ale tři body Chelsea do tabulky skupiny E získala. Nordsjaelland sveřepě vzdoroval papírově silnějšímu soupeři, vytvořil si i několik příležitostí, ale závěrečná čtvrthodina rozhodla o drtivé výhře Blues. Dvakrát se trefil Mata, po gólu přidali Luiz a Ramires.

Úvodní pasáž duelu modří co se šancí týče ovládli. Už po čtyřech minutách Oscar centroval do vápna na Mosese a nigerijský křídelník hlavou zblízka trefil tyč. Dobrou příležitost měl po deseti minutách i Lampard, který si na hranici šestnáctky počkal na zpětný pas Maty, ale z voleje bránu těsně přestřelil. Pak se chvíli taktovky chopili domácí, nebezpečnou ránu Kaspera Lorentzena však ještě před Čechem výborně zblokoval Ashley Cole.

První branky se Chelsea dočkala v třiatřicáté minutě. Po chybě Adua před vlastním pokutovým územím se míče chopil Torres, který jej předal Lampardovi. Zkušený středopolař nezaváhal, přihrál do ideální pozice Juanu Matovi a ve skvělé formě hrající Španěl si vstříc brankáři počínal perfektně - 0:1.

Nordsjaelland za zvučnějším soupeřem v mezihře rozhodně nezaostával, ale ve finální fázi již pokulhával výrazněji. Jedinou střelou ohrozil Čecha Mtiliga. V samém závěru poločasu mohl na rozdíl dvou branek zvýšit Fernando Torres, po krásném prostrčení Oscara byl sám před gólmanem, ale na Hansena nevyzrál. Za pár vteřin sice rozvlnil síť, ale po střele Maty byl v jasném ofsajdu.

Chelsea se od prvních minut druhé půle snažila vstřelit druhou pojišťovací branku, Torres po pasu Oscara jen tak tak nedosáhl na míč před vybíhajícím Hansenem. Na druhé straně byl poměrně blízko vyrovnání Joshua John, který z hranice vápna jen těsně minul přední tyč. Velkou šanci spálil po pěkném centru Okoreho Beckmann, který hlavičkoval osamocený vysoko nad branku. Chvíli na to Čech vychytal Stokholma.

Český brankář se předvedl v celé své parádě v třiasedmdesáté minutě. Krásná akce Dánů vyplynula až ve střelu Johna a jen skvělý zákrok Čecha vytlačil balon na tyč. Následnou dorážku Beckmanna dalším skvělým blokem odvrátil Ashley Cole.

Tento okamžik se ukázal klíčovým, jelikož ani ne za deset minut se skóre změnilo k nepoznání. Chvíli nato si vzal slovo David Luiz a krásným způsobem o tyčku zvýšil již na 0:2. O další dvě minuty později se podruhé prosadil Juan Mata, k němuž se šťastně poodrážel míč uvnitř vápna a bez potíží zakončil - 0:3. Tyto dvě branky už dánského outsidera zcela položily, jen třešničkou na dortu pak byl poslední gól Ramirese, jemuž po přiťuknutí Torrese skvěle namazal před prázdnou bránu Oscar.

Autor: Marek Ustohal