19.10.2011 20:45 CET
1 : 1
(1:1)

Porto remizovalo s APOELEM, o postup tak bude muset ještě bojovat

Porto po porážce v Petrohradě znovu zaváhalo, tentokrát remizovalo s APOELEM Nikósia a před zbývajícími duely tak má co napravovat. Rozložení sil ve skupině G je tak i po třetím hracím dnu velice vyrovnané.

Porto mělo od úvodních minut herně navrch. První příležitost měl po Guarínově pasu Kléber, jeho rána se však stala pro Chiotise snadnou kořistí. Brazilský střelec byl i nadále při chuti. Ve dvanácté minutě centroval do pokutového území Sapunaru, ale ani tentokrát se nedokázal vysoký útočník prosadit.

O minutu později už se však mohli domácí fanoušci radovat. Volný přímý kop si vzal na starost Hulk a parádní přízemní střelou k pravé tyči otevřel skóre - 1:0. Radost ale domácím příliš dlouho nevydržela. Po skvělé práci Charalampidise se dostal k míči Ailton a umístěnou střelou překonal Heltona - 1:1.

Porto mohlo bleskově odpovědět. Rohový kop rozehrál Moutinho, na centr se nejvýše vyšrouboval Otamendi, jeho pokus ale hosté zablokovali. I nadále se hrálo na jednu branku. Z velké dálky se ke střele odhodlal Sapunaru, Chiotis si i tentokrát věděl rady.

Těsně před půlhodinou měl ojedinělou možnost Tričkovski, jeho střelu ale domácí obrana k Heltonovi nepropustila. O chvíli později centroval pro změnu Charalampidis, hlavičkující Oliveira ovšem nedokázal zamířit mezi tři tyče. Tři minuty před odchodem do šaten ještě centroval Sapunaro, ale Kléber ani tentokrát nedokázal zamířit přesně.

Po změně stran začali hosté lépe. Z dálky napřáhl Charalampides, střelu doprostřed branky si ale Helton v poklidu pohlídal. Na druhé straně se musel činit i Chiotis, pokus Moutinha mu ovšem nakonec velké starosti nenadělal. Hulk v další šanci pálil nepřesně.

Po hodině hry o sobě dali znovu vědět i hosté. Z okraje vápna střílel Morais, na Heltona však nevyzrál. Porto chtělo za každou cenu rozhodnout. Fernando našel Hulka, obávaný střelec ovšem ani tentokrát nenaplnil svou pověst a branku netrefil. Potom se do hry dostal Belluschi a hned mohl po Moutinhově pasu rozhodnout, Chiotis byl ale proti.

S přicházejícím závěrem začali Portští ještě více tlačit na pilu a svého soupeře pevně sevřeli. Nejprve rozehrával zajímavou standardku Hulk, mezi tři tyče se mu ale zamířit nepodařilo. Ten samý hráč se potom položil i do centru Varely, tentokrát ovšem branku pro změnu přestřelil.

Čtyři minuty před koncem mohl po další skvělé práci Charalampidise zmrazit Estádio do Dragão střelec vyrovnávací branky Ailton, trefil však pouze místo, kde stál připravený Helton. A když nedokázali své příležitosti zužitkovat ani Defour s Varelou, tak si oba týmy rozdělily po bodu.

Autor: Jiří Vojík / soccernet.com