28.09.2010 18:30 CET
3 : 0
(1:0)

Po Chelsea si pohrál se Žilinou i Spartak Moskva

Fotbalisté Žiliny dostali v milionářské Lize mistrů další tvrdou lekci. V druhém kole základních skupin podlehli v Moskvě domácímu Spartaku 3:0. Červenobílí měli celé utkání plně pod kontrolou a zatím ve skupině F neztratili ani bod.

Spartak Moskva na umělé trávě v Lužnikách vzal míč pod svou kontrolu od prvních minut a vyvíjel tlak na defenzívu Žiliny. Už v první minutě vystrašil brankáře Dúbravku Makejev, který střílel těsně vedle levé tyče. Neujala se ani tvrdá střela Ira McGeadyho. Ve 30. minutě měl na kopačce obrovskou příležitost Dmitrij Kombarov, ke kterému propadl centr McGeadyho, levého záložníka Spartaku ale vychytal Dúbravka.

Bylo jen otázkou času, kdy Spartak prolomí obrannou hráz Žiliny. Nakonec se mu to povedlo ve 34. minutě, nadýchaný rohový kop Brazilce Alexe poslal do branky útočník Ari.

Po změně stran prověřil Dúbravku Brazilec Welliton, slovenský gólman v konfrontaci s nejlepším střelcem ruské Premier Ligy uspěl. Hodně vzruchu před brankou Spartaku nadělal nový muž na hřišti Gambijec Ceesay, jeho střílený centr Dikan s námahou vyrazil. V těchto minutách Žilina ožila a hned v 54. minutě měl na kopačce vyrovnání Rilke, český fotbalista ale neměl v zakončení příliš času a prostoru, a tak zamířil nepřesně.

Tlak Žiliny byl pouze krátkodobý. Přišla 61. minuta a s ní i druhý gól Spartaku. Tvůrce hry Spartaku Alex přenesl hru na levou stranu, tam si míč přebral Dmitrij Kombarov a ukázkovým centrem našel před brankou volného Ariho. Brazilec se sám před brankářem nemýlil a moskevské mužstvo vedlo 2:0.

Po druhé inkasované brance už Žilina dohrávala z povinnosti, slovenské mužstvo nemělo kvalitu ani sílu s nepříznivým vývojem něco udělat. Šikovné ofenzivní esa Spartaku byly naopak při chuti, v 75. minutě Dúbravka s vypětím všech sil vyrazil na tyč tečovanou střelu Alexe Meschiniho. V 86. minutě zase mohl zkompletovat hattrick Ari po vysunutí od McGeadyho. Zimní posila z Alkmaaru ale svatyni Žiliny v dobré pozici přestřelila.

V 89. minutě přidal Spartak třetí branku, na svědomí ji měli dva střídající hráči. Střílený centr Argentince Maidany poslal z prvého dotyku za záda Dúbravky Ibson. Spartak zvítězil 3:0 a po dvou kolech ve skupině F má na kontě plný počet bodů. Žilina je naopak se záporným skóre 1:7 bez bodu.

Autor: David Kubáň