29.09.2009 20:45 CET
1 : 4
(0:0)

Sevilla dala Rangers čtyři góly a má plný počet bodů

Až druhý poločas zápasu mezi Rangers a Sevillou rozhodl o vítězi. Domácí inkasovali ve druhé půli čtyři branky, zápas však výrazně ovlivnila neodpískaná penalta v prvním poločase.

Sevilla podle očekávání nastoupila do zápasu s útočným duem Luis Fabiano - Frédéric Kanouté, navrch však měli na začátku utkání domácí hráči. Nejprve Naismith minul bránu a chvíli poté po spolupráci Bougherry a Thomsona mířil mimo bránu Pedro Mendes. Ve 14. minutě mohli hráči Rangers děkovat gólmanovi McGregorovi, který skvělým zákrokem napravil chybu Papace. Ten nechal příliš mnoho volného prostoru Navasovi, jenž obratem našel Kanoutého, jehož střelu však McGregor chytil.

Rangers se poté znovu pustili do útoku a McCulloch dvakrát ohrozil bránu španělského týmu. Nejprve střílel těsně nad bránu a o chvíli později mířil vedle vzdálenější tyče Palopovy svatyně. Až do tohoto zápasu nedostala Sevilla více než sedm hodin gól, což mohl po 36. minutách hry ukončit tým z Ibrox Parku.

Naismith mířil s míčem do pokutového území, kde ho evidentně stáhl k zemi Konko, ale k úžasu všech diváků na Ibrox Parku rozhodčí Jonas Eriksson nechal pokračovat ve hře. Rangers málem zaplatili za chybu rozhodčího už o pár minut později, kdy Bougherrovi sebral míč Adriano, jeho pokus však McGregor vyrazil a Jesus Navas z obtížného úhlu bránu netrefil.

Rangers byli dotčeni i poté, co jim rozhodčí nedovolil zahrávat jasný rohový kop a odměnil Sevillu volným kopem, ze kterého padl vedoucí gól hostů. Přímý volný kop zahrál Jesus Navas a míč se snesl na hlavu Konka, jenž zařídil Seville vedení 1:0. Rangers mohli obratem srovnat, na Thomsonův nebezpečný centr však Papac nedosáhl.

Od této chvíle však patřil zbytek zápasu jen Seville. Fabiano a Kanouté si pohráli s obranou Rangers a Adriano krásnou střelou překonal gólmana domácího celku. Útočníci Sevilly znovu zakombinovali v 72. minutě a Fabiano zařídil hlavičkou už vedení 3:0, o dvě minuty později se do šance dostal i jeho partner z útoku Kanouté a pojistil vedení o další branku. Za Rangers už jen zkorigoval výsledek zápasu tvrdou ránou z dálky Nacho Novo.

Autor: Vít Sedlák / bbc.co.uk