10.12.2008 20:45 CET
2 : 3
(0:3)

Bayern zvítězil v Lyonu a vyhrál skupinu

I přes zlepšený výkon ve druhém poločase prohrál domácí Lyon s Bayernem Mnichov a přepustil mu tak první místo ve skupině. Hosté si mohou gratulovat k velice cenným třem bodům.

Na promáčeném a velmi kluzkém terénu si to Lyon rozdal s Bayernem Mnichov o prvenství ve skupině F. Domácí nastoupili do zápasu hodně ležérně a to se projevovalo po celou první půli.

Naopak německý celek se snažil být od začátku aktivní a to se mu vyplatilo. Už v 11. minutě se totiž dočkal první branky, Toulalan otálel s odkopnutím míče ve vlastním vápně a to se mu vymstilo. Souboj s ním totiž dohrál Ribery, míč se odrazil ke Klosemu a ten nedal Llorisovi šanci - 0:1.

Hned v zápětí však mohli domácí vyrovnat, po levé straně se prohnal Mounier, přihrál Benzemovi a jeho přízemní střele moc nechybělo, aby skončila za zády Michaela Rensinga. Poté se utkání uklidnilo, ale ze hry měli i tak více hosté.

Domácím chyběl lepší pohyb a angažovanost. Vypadalo to, jako by si s neprostupnou obranou Bayernu vůbec nevěděli rady. To hosté v klidu kombinovali a čekali na svou šanci, která přišla ve 34. minutě. Po dlouhém nákopu si míč zpracoval Toni, skvělou přihrávkou našel Riberyho a ten překonal domácího brankáře.

Hodně deprimující pro domácí fotbalisty, kteří měli hned poté opět možnost skórovat, ale Edersonova střela orazítkovala jen tyč. Ani další branka na sebe však nenechala dlouho čekat, dal jí opět německý velkoklub.

Po kombinace Schweinsteigera s Riberym druhý jmenovaný nacentroval na zadní tyč, kde stál volný Klose a s dávkou štěstí překonal bezmocného Llorise - 0:3. Hodně velký debakl pro domácí, ale nutno podotknout, že Bayern byl 100% efektivní a využil každou svojí šanci, navíc neudělal v této první půli jedinou chybu.

Hodně rozdílný fotbal nám nabídla druhá půle. Bayern už nebyl tolik aktivní a nechal se svým náskokem až moc uspokojit. Zato domácí fotbalisté dostali asi hodně velké varování od svého trenéra Puela a vypadalo to, že na trávníku je nyní úplně jiné mužstvo než v první půli.

Za svou aktivitu byli domácí odměněni už v 52. minutě, kdy Rensing jen vyrazil střelu Edersona a pro Govoua nebyl problém uklidit míč do branky - 1:3. Domácím ještě svitla naděje a snažili se s nepříznivým výsledkem něco udělat.

Hosté z Mnichova se sice snažili být aktivní, ale už rozhodně nepodnikali útoky v takovém počtu jako tomu bylo v poločase prvním a osamocený Franck Ribery také nemůže zařídit vše. Další snížení se událo v 68. minutě. Míč se dostal naprosto nečekaně k Benzemovi, který si chladnokrevně poradil s Rensingem a skóroval do prázdné branky.

I přes závěrečný tlak a několik šancí se však Lyonu nepodařilo vyrovnat a prohrál tak na domácím stadionu s Bayernem 2:3, bude se tak muset spokojit se druhým místem ve skupině.

Autor: Michael Künzel / soccernet.com