19.11.2016 16:15 CET
0 : 0
(0:0)

FC Barcelona - Málaga CF 0:0

Nečekanou ztrátu si připsala Barcelona, která hrála s Málagou 0:0. Hosté navíc v závěru dohrávali bez vyloučeného Llorenteho a Juana Carlose! Skvělé utkání odehrál brankář Kameni i celá defenzíva Málagy.

V sestavě Barcelony chyběly velké opory Lionel Messi, Luis Suárez i Andrés Iniesta a na hře to bylo znát. Barcelona sice vstoupila do zápasu tak, jak jsme u ni zvyklí. Tedy držela balón a obléhala Kameniho branku. Ve 12.minutě měl první velkou příležitost uzdravený stoper Gérard Piqué, jenž míč po Mascheranovo sklepnutí napálil jen do středu a tudíž do připraveného Kameniho. Brankář Malagy předvedl další klíčový zákrok po půlhodině hry, kdy ho pořádně prověřil po odraženém balónu Rafinha. Tlak Katalánců se neustále stupňoval, ale obrana Málagy odolávala. Těsně před koncem prvního poločasu vypálil další nebezpečnou ránu Busquets, ale do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.

Ani ve druhém dějství nemohla Barca najít recept na dobře bránícího soupeře a v 57.minutě dokonce mohla inkasovat. Juan Carlos se v rychlosti zbavil ter Stegena, jenomže míč poslal do boční sítě. Byla to ale ojedinělá šance Málagy, ta se jinak s přibývajícím časem čím dál více zatahovala, i když v defenzivním bloku působila celý zápas.

Hosty nerozhodila ani 69.minuta a vyloučení Llorenteho. Ten od sudího De Burgose uviděl rovnou červenou kartu za ostrý faul na Neymara a Málagu čekal ještě krušný závěr utkání. Ale hosté dál neustupovali ze svého bloku a i v početní převaze to měli Katalanci složité. Čas utíkal pro Barcu rychle a když Málaga přežila i závar ze čtvrté minuty nastavení, mohla se začít radovat. Červenou kartu ještě obdržel Juan Carlos, ale to už nemělo na výsledek zápasu žádný vliv. Bod získaný na Camp Nou má velkou váhu a konečný výsledek 0:0 je velmi překvapující.