14.04.2012 20:00 CET
3 : 1
(1:1)

Real po tuhém boji porazil Sporting

Real si poradil ve 34. kole La Ligy se Sportingem Gijón v poměru 3:1. Hosté se ujali vedení a Bílý balet otočil utkání až po přestávce, když vítězný gól vstřelil Cristiano Ronaldo, kterého doplnili Higuaín a Benzema. Real vyrovnal vlastní střelecký rekord 107 gólů.

Real Madrid si udržel náskok nejméně čtyř bodů před Barcelonou, ač měl se svým soupeřem nečekané potíže. Nakonec se mu ale podařilo zvítězit, čímž Sporting nechal i nadále na sestupových příčkách. Asturský celek hrál ze zajištěné obrany a domácím vůbec nic neulehčil.

Bilý balet nastoupil s třemi změnami, Coentrãa nahradil Marcelo, Granera Sahin a Di Maríu Callejón. Trenér hostí Clemente základní jedenáctku obměnil daleko víc - v útoku se objevil Sangoy za Colungu, Lora se posunul do zálohy a místo něj nastoupil Damián a v obraně ho doplnil ještě Moisés. K De las Cuevasovi a Trejovi se přidal ještě Gálvez za Casese.

Real začal držením míče a tlakem, hosté se drželi vzadu, přesto měli ve 13. minutě první šanci, ale Casillas zneškodnil pokus po chybě Arbeloy. Domácí se tlačili dopředu, ale jejich úvodní příležitost měl střelou zpoza vápna Marcelo, ale Juan Pablo zachránil. Ve 28. minutě nebyl uznán Higuaínovi gól pro osfajd.

Skóre však překvapivě otevřel Sporting. Ramos zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil ve 29. minutě De las Cuevas, nebo-li Miguel. Bílý balet odpověděl a vyrovnal ve 36. minutě, kdy napravil svou chybu Ramos, jehož přesný centr proměnil hlavičkou Higuaín. O čtyři minuty další centr Ramose uzmul Callejonovi před nosem Canella. Poslední šanci první půle měl ve 43. minutě Sahin, který napálil z přímého kopu břevno.

Do druhého poločasu naskočili za domácí Benzema a Di María a po přihrávce Argentince hlavičkoval mimo Francouz. K dalším příležitostem se dostal Real až po čtvrthodině, nejprve v 60. minutě minul Ronaldo z trestného kopu a pak nezužitkoval Benzema pěknou přihrávku Arbeloy. Šanci po přihrávce Ronalda v 70. minutě zahodil i Higuaín.

V 73. minutě se Bílý balet ujal vedení, poté co Di María vybojoval míč, nacentroval do vápna a Cristiano Ronaldo hlavou zavěsil svůj letošní 41. gól v La Lize. O pět minut nato byl vyloučen kapitán Canella po druhé žluté kartě. Přesilovku zužitkoval Real v 81. minutě, míč získal Khedira, přihrál Özilovi, na jehož milimetrový pas si naběhl Benzema a skóroval potřetí.

Do konce zápasu stříleli ještě Di María, Marcelo a Benzema, ale bez gólového využití. Real dosáhl kýženého vítězství a na el Clásico bude cestovat s náskokem nejméně čtyř bodů, Sporting ze sestupových vod zatím nevyvázl.

Autor: Jaroslav Smrž / marca.es