Athletic Bilbao Španělsko - Athletic Bilbao - Zprávy

Preview: Athletic Bilbao - Real Betis

Athletic hostí na domácí půdě Betis a případným vítězstvím by si definitivně zajistil účast i v příštím ročníku nejvyšší španělské soutěže. I když záchrana už je spíše jen formalitou, což se naopak rozhodně nedá říci o Andalusanech.

Sporting Gijón - Athletic Bilbao 1:1

Tak přece jen Sporting v letošním ročníku remizoval, nerozhodný výsledek ale přišel v tu nejméně vhodnou dobu. Gijón během celého zápasu přehrával Bilbao, které gólem v 92. minutě získalo jednobodovou odměnu, kterou si určitě za předvedený výkon nezasloužilo. Ale takový je fotbal a Sporting je zase o něco blíže sestupu...

Preview: Sporting Gijón - Athletic Bilbao

Zápas o bytí a nebytí čeká Sporting. Ten přivítá na domácím hřišti Athletic Bilbao a nutně potřebuje vyhrát, jinak se totiž jeho šance na setrvání v soutěži značně snižují. Baskové naopak díky posledním dobrý výsledkům můžou být v relativním klidu, i když případné tři body by taktéž měly velkou váhu - s takřka stoprocentní jistotou by zajistily záchranu a Athletic by se konečně mohl naplno soustředit na blížící se vyvrcholení sezóny - na finále Copa del Rey.

Athletic Bilbao - Racing Santander 2:1

Karetní hra Gonzala Vazqueze naprosto zastínila celý zápas. Hned čtrnáct hráčů dostalo po žluté kartě, tři z nich se dočkali i druhé a Obraiz se dočkal červené okamžitě. Na žluté "vyhráli" hosté vysoko 10-4. Body ovšem bere domácí Bilbao a sestup se zase mu o něco vzdaluje.

Preview: Athletic Bilbao - Racing Santander

V Bilbau, na Estadio San Mamés se očekává atraktivní zápas, na hřiště domácího Athletica totiž přijede nebezpečný Racing Santander, povzbuzený popravou Atlétika Madrid.

CD Numancia - Athletic Bilbao 1:2

Athletic dokázal i v deseti hráčích otočit vývoj zápasu v Numancii a získat veledůležitou výhru. Pro domácí konečný výsledek znamená, že jsou vlastně již jednou nohou ve druhé lize, momentálně jsou posledním celkem v tabulce.

Preview: CD Numancia - Athletic Bilbao

Numancia hostí Athletic Bilbao a jako poslední celek tabulky potřebuje nutně vyhrát. Na nesestupovou příčku ztrácí pět bodů, ale ani hosté na tom nejsou dobře, po sérii špatných výsledků se propadli na šestnáctou příčku.

Athletic Bilbao - Deportivo La Coruña 0:1

La Coruňa výrazně oživila naděje na postup do evropských pohárů. Protože v 86. minutě pro ni zařídil tři body nádhernou trefou do šibenice Álvarez, ztrácí na šestou příčku už pouze dva body. Bilbao si především díky druhé půli, ve které zásobilo několika střelami gólmana Aranzubía, alespoň bod za remízu zasloužilo.

Preview: Athletic Bilbao - Deportivo La Coruña

Deportivo, jež bude chtít napravit porážku s Atléticem, proti Bilbau, které pro změnu chce dát zapomenout na výpadek proti Osasuně. I když slovo výpadek je dosti zavádějící, Baskové mají v posledních kolech mizernou formu a nebýt šťastné výhry nad Mallorcou, byli by v mnohem větších problémech, než jsou nyní.

CA Osasuna - Athletic Bilbao 2:1

Osasuna potřetí v řadě zvítězila a díky zisku tří bodů se v tabulce posunula před svého dnešního soupeře. Bilbao bylo po většinu zápasu horší, i když rozhodně mělo své šance a přes dohrávání o desíti nakonec padlo až po standardní situaci deset minut před koncem.

Preview: CA Osasuna - Athletic Bilbao

Čtrnáctá Osasuna se střetne s jedenáctým Bilbaem, přesto se jedná o souboj dvou sestupem ohrožených celků, tak našlapaná je druhá polovina tabulky. Domácí mají díky senzační výhře nad Atléticem minulé kolo náskok dvou bodíků, Bilbao si poražením Mallorcy (v zápase, ve kterém nebylo lepší) vybudovalo na osmnáctou, a tedy zatím sestupovou, Huelvu čtyři body.

Athletic Bilbao - RCD Mallorca 2:1

Athletic získal na domácí půdě proti Mallorce ohromně důležité tři body. Souboj o záchranu se dlouho vyvíjel pro Basky optimisticky, ale když Jurado čtvrthodinku předkoncem vyrovnal, Bilbao bylo v problémech. Nakonec ale domácí zachránil vítěznou trefou v samotném závěru Javi Martínez.

Preview: Athletic Bilbao - RCD Mallorca

Athletic na San Mamés přivítá Mallorcu a jelikož jde o zápas dvou stále sestupem ohrožených celků, dá se očekávat dost vypjatý boj. Bilbao prohrálo čtyři poslední zápasy a z ničehonic na ně z nebezpečné vzdálenosti mává sestupové pásmo. Mallorca je na tom opačně - v novém roce se jí daří a sestupové pásmo už s ní příliš nekomunikuje.

Villarreal CF - Athletic Bilbao 2:0

Villarreal se proti Athletiku Bilbao prosadil až v druhé půli, o dvoubrankové výhře domácích rozhodli Santiago Cazorla a Matías Fernandez.

Preview: Villarreal CF - Athletic Bilbao

Villarreal chce i po duelu s Bilbaem zůstat na příčkách zajišťujících Ligu mistrů, Bilbao potřebuje ještě body k boji o záchranu.