NEC Nijmegen Nizozemsko - NEC Nijmegen - Zprávy

Šance byly, ale gól nepadl. Emmen se rozešel s Nijmegenem bez branek

Emmen potvrdil, že v posledních týdnech je v docela dobrém rozpoložení, a po výhrách nad Excelsiorem a Cambuurem uhrál bod s Nijmegenem. V uplynulých čtyřech kolech si tak na své konto zapsal pouze jednu porážku. Hosté si možná představovali, že v Drentsku jakožto mírní favorité získají spíše vítězství, ve finále se ale konečný výsledek jeví velmi spravedlivě.

Emmen by rád poodskočil od Excelsioru, doma narazí na Nijmegen

Po sedmadvaceti odehraných kolech měl Emmen stejný počet bodů jako Excelsior. Oba celky balancují na hraně barážové šestnácté pozice, jelikož každopádně rotterdamský klub v sobotu neuspěl očekávaně na půdě PSV, má možnost družina z Drentska svému soupeři poodskočit. Doma přivítá Nijmegen, který se ještě snaží zabojovat o kvalifikaci do posezónního play-off.

PSV v Njmegenu zaválelo a i přes nepovedený závěr zvítězilo 4:2

PSV před reprezentační přestávkou ztratilo cenné body a lehce se mu vzdálil vytoužený zisk mistrovského titulu, ovšem začátkem dubna předvedlo sebevědomý výkon proti remízovému králi celé soutěži Nijmegenu a díky čtyřem trefám během padesáti minut zvítězilo o dva góly. V tabulce Eredivisie zůstalo na třetí pozici s šestapadesáti body o dva body před čtvrtým Alkmaarem a osm bodů za vedoucím Feyenoordem.

PSV jede do Nijmegenu a bude se chtít udržet ve hře o titul

Hráči PSV celkem brzy vypadli z evropských pohárů a momentálně se mohou plně koncentrovat na domácí soutěž, ve které je však nic jednoduchého nečeká. V tuto chvíli jim patří třetí místo s třiapadesáti body o skóre před čtvrtým Alkmaarem a na vedoucí Feyenoord už mají manko propastných osmi bodů. Teď jedou na půdu remízového krále soutěže z Nijmegenu a chtějí odčinit předchozí zaváhání.

Smršť za třináct minut: Produktivní Nijmegen venku udolal Waalwijk

Waalwijk, jemuž se naposledy odložilo utkání proti Go Ahead Eagles, prohrál po nezdaru s PSV před vlastními fanoušky též podruhé v řadě. Nijmegen se ke svému úspěchu nasměroval během prvního poločasu, skóroval hned třikrát za pouhých třináct minut, dovolit si přitom po obrátce mohl i takový luxus v podobě zahozené penalty. Hosté jednoduše vyhráli zaslouženě.

Waalwijk přivítá přímého souseda z tabulky, Nijmegen je jen o bod pozadu

Waalwijk a Nijmegen jsou letos ve velké pohodě. Ani jeden z nich určitě není blízko pásmu sestupu, ba naopak oba celky usilují o play-off o evropské poháry. V tabulce je před sobotním programem dělil jeden bod, nutno však podotknout, že domácí mají ještě jeden mač k dobru. Vzájemný souboj by mohl hodně napovědět, jak moc si mohou věřit na pohárovou Evropu.

Utrecht se v Nijmegenu dlouho trápil, nakonec dvěma góly po hodině hry zachránil alespoň remízu

Utrecht se poslední dobou dostal do špatného rozpoložení a po senzačním vyřazení ze čtvrtfinále národního poháru nedokázal uspět ani na ligové scéně s Fortunou. Nyní se z jeho pohledu schylovalo k další blamáži v Nijmegenu, ovšem díky dvěma trefám během čtyř minut manko smazal a nakonec tedy získal alespoň bod za nerozhodný výsledek 2:2. V tabulce se stále nachází na sedmé pozici s osmatřiceti body.

Utrecht by rád napravil neúspěch s Fortunou na půdě nevyzpytatelného Nijemegenu

Utrecht i letos patří mezi hlavní kandidáty na účast v evropských pohárech, jenže poslední dobou se mu tolik nedaří a elitní čtyřka zaručující přímou účast je poměrně daleko. FC doposud získalo sedmatřicet bodů a je sedmé o čtyři body za pátým Twente, nicméně na čtvrté PSV už má manko propastných dvanácti bodů. V tuto chvíli se pokusí oživit svou naději na půdě remízového krále soutěže z Nijmegenu.

Kudus zařídil Ajaxu výhru, Nijmegen na jeho trefu odpověď nenašel

Ajax zaváhání proti Nijmegenu nepřipustil, soupeře každopádně nezašlapal do země, jak se ostatně předem očekávalo. O osudu utkání rozhodl jediný gól Mohammeda Kuduse, jenž se trefil zkraje druhého poločasu. I nadále tak domácí udržují kontakt s vedoucím Feyenoordem, který si počínal o den dříve po výsledkové stránce naprosto totožně v duelu proti Groningenu.

Ajax zase s Rullim. V duelu s Nijmegenem nechce ztrácet spojení s Feyenoordem

Evropské poháry se už Ajaxu netýkají, pořád má ale o co hrát na domácí frontě. V Eredivisie pokračuje v neúprosné honbě za obhajobou ligového titulu, v průběhu týdne proklouzl už do semifinále Nizozemského poháru. Jelikož Alkmaar v pátek zvítězil v Arnhemu, byl dočasně sesazen ze druhé příčky. A určitě tak míní sjednávat nápravu v domácím mači s Nijmegenem.

Nijmegen neměl problém s Volendamem a po výhře 3:0 se usadil v klidném středu tabulky

NEC potvrdilo zlepšenou formu z poslední doby a stejně jako před týdnem s Excelsiorem zvítězilo podruhé za sebou 3:0. Díky sedmi bodům z posledních tří utkání se oddálilo sestupovému pásmu a v tuto chvíli mu patří přijatelná desátá pozice s třiceti body. Naopak nováček letošního ročníku nenavázal na minulou překvapivou výhru s Vitesse (2:0) a v tabulce zůstává na čtrnácté pozici s dvaceti body.

Volendam cestuje do Nijmegenu, chce revanš za porážku ze srpna

Dlouhá léta se oba celky potkávaly ve druhé nejvyšší nizozemské soutěži. Oba jsou ale nyní součástí Eredivisie a první měření sil z půlky srpna loňského roku na této frontě jednoznačně lépe dopadlo pro Nijmegen. Volendam tak má rozhodně svému soupeři co oplácet. Aktuálně by se přitom mělo jednat určitě o daleko vyrovnanější bitvu než v létě, hosté totiž nestrádají.

Nijmegen po čtyřech kolech zase vyhrál, venku hravě předčil Excelsior

Nijmegen utnul sérii bez výhry, v posledních čtyřech ligových kolech urval na své konto jen dva body, tříbodový výsledek si však tentokráte vysloužil zcela po právu. Excelsior naopak nenapravil minulou vysokou porážku v Alkmaaru, i nyní nevsítil jediný gól. Ale především jeho šance na úspěch notně ovlivnilo vyloučení Redouana El Yaakoubiho zkraje druhé půle.

Excelsior v souboji o horní polovinu Eredivisie přivítá Nijmegen

Excelsior si ze všech rotterdamských celků v nejvyšší nizozemské soutěži vede nejhůře, nicméně udržení prvoligové licence má stále ve svých rukách. V dosavadních dvaceti utkáních získal dvacet bodů a nachází se na čtrnáctém místě tabulky o čtyři body před šestnáctou barážovou příčkou Emmenu. Nyní se pokusí přiblížit k poklidnému středu tabulky proti konkurenčnímu Nijmegenu, jenž posbíral o čtyři body více a je jedenáctý.

Nijmegen se proti Cambuuru nerozstřílel jako proti Feyenoordu, hrálo se bez branek

Před pár dny Nijmegen zapsal čtyři góly v pohárovém měření síl s Feyenoordem, teď se však v duelu s posledním Cambuurem nepropracoval ani k jednomu. Celek z Leeuwardenu určitě nebyl o tolik horším mančaftem než favorizovanější NEC a ve finále si bodový zisk zasloužil. Po dvou domácích porážkách s Fortunou a Ajaxem si tak alespoň částečně napravil reputaci.