RB Lipsko Německo - RB Lipsko - Zprávy

Konec éry Svenssona. Zaskočí Mohuč pod dočasným velením zklamané Lipsko?

Smutné loučení prožíval při čtvrtečním večeru Bo Svensson. Už totiž není koučem Mohuče, po rozsáhlé rozpravě s Christianem Heidelem a jeho spolučinovníky ze sportovního úseku se rozhodl rezignovat na svou funkci poté, co klub vypadl z Německého poháru. Tragická je pak hlavně situace v Bundeslize. A teď jistě nebude vůbec lehké sjednávat nápravu proti Lipsku.

Ozvěny z Bundesligy: Fotbal v Lipsku? Hrůza. Kam pojedeme příště?

Po výhře v derby nad Mönchengladbachem schytal Köln ostudný debakl. Stalo se tak v Lipsku, čemuž jsem osobně přihlížel. Z výkonu hostů skutečně bolely oči, o to víc se však těším na nápravu. Nejlépe někde, kde se bude pořádně fandit. V Lipsku to ze zjevných důvodů nejde.

Olmo má vykloubené rameno, zřejmě vynechá zbytek roku

Lipsku bude kvůli vykloubenému ramenu nejspíš až do konce roku chybět španělský záložník Dani Olmo. Informovala o tom agentura AP.

Lipsko zasypalo kolínské Kozly šesti brankami. Openda se zapsal do klubové historie

Fotbalisté Lipska přehráli v devátém kole Bundesligy Kolín nad Rýnem vysoko 6:0. Červení býci rozhodli o vítězství již v průběhu první půle, kterou opanovali jednoznačným čtyřgólovým rozdílem. Strůjcem kanonády se stal Loïs Openda, jenž v 15. minutě vybojoval penaltu. Sám belgický útočník ještě do poločasové přestávky zaznamenal dvě přesné trefy, čímž se v kolonce vstřelených branek dostal již na číslo osm. V dresu domácího celku takové množství gólů v tak krátkém čase ještě nikdo nenastřílel.

Škodolibý Baumgart potká svého kamaráda Roseho: Lipsko vyzve Kolín nad Rýnem

Lipsko se drží v blízkosti top čtyřky, která je strategická, co se kvalifikace do Ligy mistrů pro příští sezónu týče. Pochopitelně že tahle skutečnost je domácím jistě dobře známa, a aby měli vážně onen klid na duši, potřebovali by přece ještě více přepnout do stabilnějšího režimu ke konkrétnímu posunu na tato místa. Sobotní ligový program završí proti Kolínu nad Rýnem.

Lipsko si proti Crvene zvezdě spravilo chuť, za domácí se blýskl vypůjčený diamant z PSG

Fotbalisté Lipska získali v duelu třetího kola skupiny G Ligy mistrů maximální počet bodů proti týmu z Bělehradu, který porazili 3:1. Úvodní trefa přišla už ve 12. minutě z kopačky Davida Rauma, pro něhož to byl vůbec první gól v milionářské soutěži. Skvělý zápas odehrál i 20letý kmenový hráč PSG Xavi Simons, jenž u první branky asistoval a tu vítěznou sám vstřelil. Býci si tak upevnili druhou příčku v tabulce.

Lipsko chce zadělat na postup, v Německu se mu postaví Crvena Zvezda

I přes porážku s Manchesterem City zůstává RB Lipsko hlavním spolufavoritem na postup ze skupiny G, ale potvrdit to bude muset proti nebezpečné Crvene Zvezdě. Srbský šampion má v tabulce bod a už na Etihadu dokázal věhlasnějšího soupeře trápit.

Lipsko na hřišti nováčka ukončilo čekání na výhru, triumf v Darmstadtu zažehl raketový start

Lipsko porazilo v osmém kole Bundesligy domácí Darmstadt 3:1 a po dvou remízách v lize po téměř měsíci naplno bodovalo. K očekávané výhře dovedl Červené býky dvougólový Loïs Openda, jenž se poprvé trefil již po několika desítkách vteřin a v 72. minutě skóre také uzavřel. Prohru nováčka soutěže neodvrátil ani Tobias Kempe, který v první půli proměnil pokutový kop, což se mu podařilo už ve třetím duelu v řadě.

Lipsko už nechce znovu remizovat. Utne vzestup nováčka z Darmstadtu?

Po dvou remízách kleslo Lipsko v tabulce Bundesligy na šesté místo. Zpět na vítěznou vlnu se saský celek bude chtít vrátit na hřišti nováčka z Darmstadtu. Hesenští se ovšem po opatrném vstupu do sezóny osmělili a poslední dvě kola zvládli na rozdíl od RB na výbornou.

Bochum ustála ofenzivní nájezdy Býků, žolíkem se s dvěma chycenými penaltami stal Riemann

Lipsko v sedmém kole Bundesligy překvapivě remizovalo s Bochumí 0:0. Domácí byli v průběhu hry výrazně aktivnější a vytvářeli si množství šancí včetně dvou pokutových kopů. Postupně však na fantastickém Manuelu Riemannovi ztroskotali Xavi Simons a po změně stran také Emil Forsberg. Pro zkušeného gólmana šlo již o pátou a šestou chycenou penaltu v nejvyšší německé soutěži od postupu modrobílých v roce 2021, což z něj v tomto období činilo v této činnosti jasně nejúspěšnějšího brankáře.

Třetí domácí utkání pro Lipsko v řadě. Zaskočí saský výběr Bochum?

Jednu radostnou zprávu Lipsko přineslo svým fanouškům během pátku. Dlouholetá opora Willi Orbán, který podle nejnovějších zpráv bude kvůli zranění mimo hru ještě zhruba deset týdnů, podepsal kontrakt až do roku 2027. Samozřejmě že ale saští příznivci budou ještě více zvědaví, jak si Die Roten Bullen budou počínat po dost náročném programu proti Bochumi.

Manchester City na třetí pokus uspěl v Lipsku. Favoritovi opět přispěchal na pomoc Álvarez

Hráči Manchesteru City ve druhém kole skupiny G Ligy mistrů porazili Lipsko na jeho půdě 3:1. Úvodní trefu utkání obstarali hráči vychovaní v akademii Citizens, když po přihrávce Rica Lewise skóroval Phil Foden. Býci se sice před zraky vlastních fanoušků nevzdali a krátce po změně stran srovnali, poslední slovo však měl Julián Álvarez, jenž byl hrdinou i v předchozím duelu proti Crvené zvezdě. Hosté se od konce roku 2021 představili v Red Bull Areně už potřetí, nicméně zvítězit tam dokázali poprvé.

Lipsko se připravuje na Haalanda. Uspěje Man City konečně v Sasku?

Jarní vzájemné měření sil mezi Lipskem a Manchesterem City vyznělo lépe pro anglický celek. Ten v domácí odvetě "Rudé býky" rozstřílel a zajistil si tehdy postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Saské mužstvo je ovšem momentálně v dobré formě, na svém stadionu navíc "Sky Blues" ještě nikdy nepodlehlo.

Skvělý nástup Býků na porážku mistra nestačil. Bayern dotáhl stíhací jízdu k bodu

Fotbalisté Lipska neudrželi v šestém kole Bundesligy dvougólový náskok a s Bayernem nakonec remizovali 2:2. Velmi povedenou první půli načal již ve 20. minutě gólem po samostatném úniku Loïs Openda, jenž o chvíli později přihrál i na druhou trefu jeho mužstva. Po změně stran ale snížil z bílého puntíku Harry Kane, na kterého posléze ještě navázal Leroy Sané. Tým z bavorského velkoměsta tak přišel o možnost zakončit kolo na špici tabulky, zároveň už počtvrté v řadě se soupeřem z Red Bull Areny nevyhrál.

Repete z Německého superpoháru: Bayern se pokusí oplatit Lipsku nedávný neúspěch

Když se oba celky potkaly naposledy, dopadlo utkání hodně špatně pro Bayern. Hrdý klub, a to navíc s podporou domácích fanoušků, utrpěl v Allianz Aréně jednu z nejtěžších porážek za posledních několik let a potupně sledoval, jak Lipsko oslavuje zisk Německého superpoháru. Teď bude prahnout bavorský gigant po odplatě, hájit bude v Sasku též první příčku v tabulce.