Hertha BSC Německo - Hertha BSC - Zprávy

Drobný kvůli zranění vynechá až tři týdny přípravy

Český brankář Jaroslav Drobný přijde o dva až tři týdny zimní přípravy fotbalistů berlínské Herthy. Při tréninku se totiž srazil se spoluhráčem Markem Steinem a z kolize si odnesl vlasovou zlomeninu na druhém obratli bederní páteře. Klub to oznámil po vyšetření u týmového lékaře Ulricha Schleichera.

Schalke o Voronina neusiluje, rozešlo se s Lovenkrandsem a jedná se Zé Robertem

Sportovní ředitel bundesligového Schalke Andreas Müller oficiálně popřel spekulace, že by klub z Gelsenkirchenu usiloval o útočníka Andreje Voronina, který hostuje z Liverpoolu v berlínské Hertě. Müller také poskytl informace o bezproblémovém rozchodu klubu s Peterem Lovenkrandsem.

Drobný je podle protihráčů druhý nejlepší brankář ligy

Podzimní výkony v brance Herthy Berlín vynesly českému brankáři Jaroslavu Drobnému i respekt protihráčů. Ti Drobného dokonce zvolili v anketě magazínu Kicker druhým nejlepším brankářem německé bundesligy. Ocenění se od Kickeru dočkal i záložník Filip Trojan ze St. Pauli, jehož magazín vyhlásil nejlepším ofenzivním záložníkem druhé ligy.

V Berlíně si oddychli, kapitán Friedrich prodloužil

Hertha BSC se včerejší prohrou v Pireu rozloučila s evropskými poháry, po dnešku však mají její fanoušci dozajista spravenou chuť. Jak klub informoval na svých oficiálních stránkách, kapitán Arne Friedrich se s vedením dohodl na prodloužení smlouvy do roku 2012...

Olympiakos Pireus - Hertha BSC 4:0

Svou domácí suverenitu opět potvrdil Olympiakos, který doma porazil Herthu BSC vysoko 4:0 a zajistil si tím postup ze třetího místa skupiny B. Výsledek ale průběhu utkání zcela úplně neodpovídá, Berlíňané byli v první půli výrazně lepším týmem, své šance ale neproměnili, což se po přestávce domácím naopak dařilo.

Preview: Olympiakos Pireus - Hertha BSC

Přímý souboj o postup do jarní části soutěže, ve kterém jsou karty jasně rozdané. Dosud tříbodovému Olympiakosu stačí na domácím stadionu remíza, Hertha dosud nasbírala o bod méně a proto musí na stadionu Georgiose Karaiskakise porazit tým, který na domácím hřišti v pohárech neprohrál již více než dva roky.

Hertha BSC - Karlsruher SC 4:0

Nejúspěšnější podzim v historii klubu završila Hertha BSC stylově, když na domácí půdě porazila 4:0 Karlsruhe. Průběh hry ale nebyl tak jednoznačný, jak by se podle výsledku mohlo zdát, berlíňané skóre dvakrát vylepšili až v závěrečných čtyřech minutách.

Preview: Hertha BSC - Karlsruher SC

Přepsat klubovou historii může aktuální tým Herthy. Pokud totiž porazí Karlsruhe, půjde, co se bodového zisku týče, o nejlepší podzim berlínského klubu všech dob. Proti však stojí houževnatý soupeř, který sice bojuje o záchranu, v minulém kole ale dokázal, že je schopen porážet i ty nejlepší.

Schalke 04 - Hertha BSC 1:0

Schalke zabralo a díky vítězství 1:0 nad Herthou poskočilo na šestou příčku. Jediný gól dnes naprosto neškodným berlíňanům, kteří přepustili třetí pozici Leverkusenu, dal ve druhé půli Gerald Asamoah.

Preview: Schalke 04 - Hertha BSC

Nejpoutavějším utkáním sobotního programu 16. kola bude jistě duel dvou adeptů na pohárovou Evropu. Schalke, které je v této chvíli až deváté, přivítá překvapivě třetí tým tabulky Herthu BSC.

Hertha BSC - Galatasaray SK 0:1

Jediná branka padla v souboji Herthy s Galatasarayem a dal jí z penalty hostující útočník Milan Baroš, čímž zajistil svému týmu postup do další fáze soutěže. Berlíňané si naopak situaci notně zkomplikovali a pokud chtějí v Poháru UEFA účinkovat i na jaře, musejí v posledním utkání vyhrát v Pireu.

Preview: Hertha BSC - Galatasaray SK

Ke klíčovému střetnutí se schyluje v Berlíně, kde se v zápase o všechno utkají Hertha BSC, která potřebuje nutně vyhrát, s istanbulským Galatasarayem. Turkům stačí k postupu uhrát na Olympiastadionu bod.

Panteliče pochválil generální manažer Hoeness

Útočník Herthy Berlín Marko Pantelič se dočkal pochvaly z nejvyšších míst. Generální manažer Dieter Hoeness ho ocenil za profesionální přístup a hlavně za gól, kterým zachránil Hertě vítězství nad Kolínem a posunul ji na druhé místo bundesligy.

Hertha BSC - 1. FC Köln 2:1

Hertha udolala Köln a minimálně na jeden den se bude vyhřívat na druhé příčce. Po herně i výsledkově vyrovnané první půli byli Berlíňané ve druhém dějství o něco lepší a nakonec díky brance střídajícího Panteliće mohou slavit vítězství 2:1.

Preview: Hertha BSC - 1. FC Köln

Obzvlášť velkou motivaci budou mít hráči Herthy BSC v zápase proti 1. FC Köln. Pokud totiž Berlíňané zvítězí, posunou se již na druhou příčku, proti nebezpečným Kozlům to však nebude jednoduchá záležitost.