Hertha BSC (Německo)

Preview: Hertha BSC - Borussia Mönchengladbach

Výlet do Berlína? Na ten se Thorgan Hazard vždycky těší. Ofenzivní eso Gladbachu a mladší hráč tahouna Chelsea totiž na místní Herthu prostě umí. Hrál proti nim už osmkrát a z toho šestkrát se dokázal gólově prosadit.
VČERA | Previews | 1 komentář

VfL Wolfsburg - Hertha BSC 2:2

Minutu před koncem zápasu to vypadalo, že Hertha přiveze z Wolfsburgu všechny body. Branka Dilrosuna ale nakonec nebyla jediná. V posledních minutách se utkání nezvykle zvrtlo a nakonec skončilo dělbou bodu za konečnou remízu 2:2.
19.09. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Preview: VfL Wolfsburg - Hertha BSC

Mírným favoritem zápasu mezi Wolfsburgem a Herthou Berlín jsou domácí. Obě družstva si zatím vedou skvěle, hosté však mohou doplatit na početnou marodku.
14.09. | Previews | žádný komentář

Schalke 04 - Hertha BSC 0:2

Schalke znovu v novém ročníku selhalo a tentokráte v domácím prostředí překvapivě nestačilo na berlínskou Herthu, které podlehlo 0:2. Zlomovým okamžikem zřejmě bylo rozmezí od 13. do 15. minuty, kdy nejprve domácí neproměnili pokutový kop a hosté se okamžitě nato dostali do vedení. Svůj náskok poté pojistili v nastaveném čase. BSC je v tabulce třetí se šesti body, celek z Gelsenkirchenu je až patnáctý s nulovým ziskem.
04.09. | Komentáře a souhrny | 1 komentář

Preview: Schalke 04 - Hertha BSC

Schalke se v tomto ročníku pokusí uspět v nejprestižnější evropské klubové soutěži, do základních skupin se probojovalo přímo z ligového umístění. Ovšem za obhajobou druhého místa v Bundeslize nevkročilo zrovna nejšťastněji a nyní chce své zaváhání poprvé před vlastními fanoušky napravit. Jeho nedělní rival v dohrávce 2. kola by se naopak po roce rád vrátil do evropských pohárů a úvodní klání proti nováčkovi z Norimberku zvládl.
04.09. | Previews | 1 komentář

Hertha BSC - 1. FC Norimberk 1:0

Hertha hubeně zvítězila nad nováčkem z Norimberka, který v závěru zápasu neproměnil penaltu. Norimberk se až na posledních deset minut k ničemu nedostal.
25.08. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Preview: Hertha BSC - 1. FC Norimberk

Nováček z Norimberka zahájí sezónu na půdě berlínské Herty, té bude chybět český záložník Vladimír Darida. Tradiční tým ze severu Bavorska se do bundesligy vrací po dlouhých čtyřech letech a určitě se bude chtít mezi německou elitou udržet.
24.08. | Previews | žádný komentář

Darida kvůli poraněnému kolenu přijde o začátek sezony

Český reprezentant Vladimír Darida z Herthy BSC zmešká kvůli problémům s kolenem začátek nového ročníku německé ligy na konci srpna. Sedmadvacetiletý záložník si nohu poranil v první přípravném utkání. I když pak snížil tréninkovou zátěž, noha stále není v pořádku, takže musí úplně vysadit. Podle klubového webu bude Darida mimo hru několik týdnů.
22.07. | Aktuality | 42 komentářů

Darida odchod z Herthy nezvažuje, chce jí pomoct zpět do pohárů

Přestože Vladimír Darida skončil v uplynulém ročníku bundesligy s Herthou BSC až na desátém místě tabulky a nepostoupil do evropských pohárů, na odchod z německé metropole nepomýšlí. Věří, že se klub v další sezoně zvedne. Byl rád, že se po zranění udržel v sestavě, mrzí ho ale nula v kolonce gólů.
28.05. | Aktuality | 12 komentářů

Hertha BSC - RB Lipsko 2:6

Parádní duel s osmi brankami byl v rámci posledního bundesligového kola k vidění na Olympijském stadionu v Berlíně. Už po sedmi minutách hry byl stav 1:2 pro hosty z Lipska, kteří následně přidali ještě další zásahy, a v celkovém zúčtování jim patří šestá příčka. Hertha nakonec bere desátou a bude doufat, že ročník 2018/2019 bude z její strany vydařenější.
12.05. | Komentáře a souhrny | žádný komentář
21.09. Arsenal a Manchester se perou o Němce
Mladý německý reprezentant Arne Maier má prý dva velmi zvučné zájemce z Anglie. O devatenáctiletého fotbalistu z Herthy Berlín prý stojí jak Arsenal, tak Manchester United. (bild.de)
19.09. Maier sledován dvěma anglickými kluby
Hertha BSC by mohla přijít o Arneho Maiera. Teprve 19letého talentovaného záložníka podle posledních zpráv sledují zástupci Manchesteru United a Arsenalu. (transfermarkt.de)
18.09. Klinsmann junior dostal pozvánku na kemp
Syn německé legendy Jürgena Klinsmanna Jonathan dostal pozvánku na kemp, který pořádá německý fotbalový svaz pro talentované brankáře. Klinsmann junior v mládežnických kategoriích reprezentoval USA, kde to dotáhl až do dvacítky. Zároveň však stále má americké i německé občanství. Před rokem Klinsmann junior přišel do Herthy Berlín, ale do A týmu se zatím neprosadil a chytá převážně za rezervu ve čtvrté lize. (espn.com)
17.09. Hertha bude postrádat Torunarighu
Jordan Torunarigha se po nějakou dobu neobjeví v sestavě Herthy BSC. Mladý obránce je na marodce se zraněnou Achillovou šlachou. (transfermarkt.de)
13.09. Selke by mohl hrát proti Wolfsburgu
Herthu BSC čeká o víkendu duel s Wolfsburgem, do kterého může zasáhnout i Davie Selke. Třiadvacetiletý útočník je plně fit po pneumotoraxu plic. (transfermarkt.de)
11.09. Plattenhardt po zranění opět trénuje
Do tréninku se spoluhráči z Herthy se znovu zapojil Marvin Plattenhardt. Obránce je v pořádku po svalovém zranění, kvůli němuž před reprezentační pauzou zmeškal souboj se Schalke. (kicker.de)
10.09. Hertha dostala vysokou pokutu
Berlínská Hertha dostala od německého svazu pokutu za chování fanoušků v pohárovém zápase na hřišti Brauschweigu. Ti používali na stadionu nepovolenou pyrotechniku před zápasem i přímo během utkání. Za to Hertha zaplatí 28 tisíc eur (asi 780 tisíc korun). (dfb.de)
03.09. Rekikovi hrozí delší pauza
Hodně rychle skončil včerejší zápas se Schalke pro Karima Rekika. Obránce Herthy si hned v úvodu poranil stehenní sval a podle prvních zpráv by se mohlo jednat o vážnější problém. (vi.nl)