FC Augsburg Německo - FC Augsburg - Zprávy

Borussia na evropské úspěchy v lize znovu nenavázala. Bod v Augsburgu vydoloval Malen

Dortmund remizoval v 15. kole Bundesligy na hřišti Augsburgu 1:1. Domácí poslal 23. minutě do vedení ve Ermedin Demirovič, ještě před změnou stran však vyrovnal po krásné kombinační akci Donyell Malen. BVB tak potvrdilo, že nezažívá nejlepší období na hřištích soupeřů, jelikož tam nevyhrálo už čtvrté ligové klání v řadě. Jeho formu nenakopl ani úspěch z Ligy mistrů a z průběžné páté příčky ztrácí na čelo tabulky 10 bodů, vedoucí Leverkusen navíc odehrál o zápas méně. Tomáš Koubek se v bráně bavorského celku nepředstavil.

Dortmund se míní přiblížit top čtyřce, v Augsburgu chce ukončit čekání na výhru

Dortmund před týdnem nedokázal uspět proti Lipsku, není tak aktuálně v blízkém kontaktu s top čtyřkou, strategickou pro postup do Ligy mistrů pro následující sezónu. Pokud započteme do statistik i DFB-Pokal a milionářskou soutěž, nevyhráli hosté už čtyřikrát v řadě. Snažit se o další vítězství, na které čekají od konce listopadu, budou nyní na půdě desátého Augsburgu.

Augsburg po dvou měsících padl. Čeští brankáři se na trávník stadionu v Brémách nedostali

Fotbalisté Brém protrhli krátký střelecký půst a ve 14. kole Bundesligy porazili na domácí půdě rozjetý Augsburg 2:0. K prvním bodům z posledních čtyř vzájemných zápasů nasměroval Werder ve 39. minutě stoper Niklas Stark, na nějž pak navázal nejdůležitější muž zeleno-bílé ofenzivy Marvin Ducksch. Jiří Pavlenka se ani po sérii neúspěchů v podání domácího celku nevrátil mezi tři tyče a zápas sledoval z lavičky. Stejný osud potkal i na druhé straně Tomáše Koubka.

Brémy potřebují zabrat. Ukončí bodovou šňůru Augsburgu?

Léčba Jessem Thorupem zabírá. Augsburg po příchodu dánského trenéra ani jednou neprohrál a díky bodové šňůře se v tabulce Bundesligy přehnal i přes Brémy. Werder v probíhající sezóně sbírá body především na vlastním hřišti, což chce potvrdit i proti FCA. Poslední dobou to ale "Grün-Weißen" moc nejde ani doma, ani venku.

S nepřízní počasí se lépe popasoval Augsburg. Brazilec Iago se aklimatizoval v mrazu i mlze

Hráči Augsburgu porazili ve 13. kole Bundesligy na vlastním stadionu Frankfurt 2:1. Hráči obou týmů museli kromě svého soupeře bojovat také s 11stupňovým mrazem a výrazně sníženou viditelností, což se už v první půli zadařilo Fredriku Jensenovi. Finský reprezentant prudkou střelou skóroval a potvrdil, že mu vzhledem k jeho původu tyto podmínky nedělají problém. Kromě zástupce Skandinávie se však prosadil také rodák ze zcela odlišných podnebných podmínek, rozhodující zásah totiž měl na svědomí Brazilec Iago.

Augsburg chce protáhnout sérii neporazitelnosti, Frankfurt odčinit dvě porážky

V sobotu se muselo odkládat klání Bayernu s Unionenm, v neděli by však kousek jinde v Bavorsku měl odehrát Augsburg duel proti Frankfurtu. Sníh evidentně nenadělal ve Švábsku takové problémy jako v Mnichově, bundesligové třinácté kolo by se tak mělo zakončit podle původního nastaveného programu. Domácí si obecně nepočínají nijak zle a rádi by stvrdili své postavení ve středu tabulky.

Angažování ženy na lavičku přineslo jemný impuls, Union okusil bodovou příchuť díky Vollandovi

Union Berlín ve 12. kole Bundesligy vybojoval bod po remíze 1:1 s Augsburgem. Hosté šli ve 39. minutě do vedení zásluhou Ermedina Demiroviče, jenž skóroval z penaltového puntíku. Dlouho se i pod dohledem historicky první ženy v roli asistentky Marie-Louise Ety na bundesligové lavičce schylovalo k další prohře pro berlínský celek. V závěru však zavelel ke změně Kevin Volland a přesným zásahem ukončil tristní sérii 14 ligových duelů bez bodového zisku.

V prvním soutěžním utkání po změně trenéra narazí trápící se Union na Augsburg

Kdyby teď končila sezona, méně slavný z berlínských celků by se poroučel o patro níž. Přitom v předchozích čtyřech ročnících mezi elitou předváděli jeho hráči velmi povedené výkony, kterými si vysloužili obdiv i nezaujatých diváků a divaček. Aktuálně je však čeká těžká práce, kterou jim povzbuzený nejbližší soupeř z Bavorska rozhodně nebude chtít ničím usnadnit.

Hoffenheim další loupež do zdárného konce nedotáhl. Bod pro Augsburg zachránil Demirovič

Hráči Augsburgu se v 11. kole Bundesligy po remíze 1:1 rozešli smírně s Hoffenheimem. Hosté potvrdili lepší formu na hřištích soupeřů, ale bod z Bavorska musí brát spíše jako ztrátu, jelikož je ve 23. minutě dostal do vedení Wout Weghorst. Na jeho gól však zkraje druhé půle odpověděl Ermedin Demirovič, a zmařil tak Hoffe cestu za šestou venkovní výhrou. Za domácí proseděl celý zápas na lavičce Tomáš Koubek, Pavel Kadeřábek sledoval výkon svého týmu vinou zranění pouze z tribuny.

Augsburg se zvedl, ale na zadek si nesedá. Jak si poradí s venkovní silou Hoffenheimu?

Pod Jessem Thorupem už Augsburg nevypadá na tak jednoznačného účastníka bojů o záchranu. Po příchodu dánského stratéga získali "Fuggerstädter" sedm bodů z devíti možných. O další budou bojovat proti Hoffenheimu, jenž je však na hřištích protivníků mimořádně silný.

Střelecká převaha Kolína k zisku tří bodů nevedla. Koubek sledoval zářícího kolegu z lavičky

Kolín remizoval v utkání 10. kola Bundesligy na vlastním hřišti s Augsburgem 1:1. Vedení se krátce po konci úvodní čtvrthodiny ujali "Kozlové", když se úspěšnou dorážkou prosadil Linton Maina. Na první přesný zásah domácího útočníka v sezoně ale Bavoři ještě před odchodem do šaten odpověděli zásluhou Phillipa Tietze. K plnému bodovému zisku měli po změně stran blíže Die Geissböcke, skvěle chytajícího Finna Dahmena ovšem podruhé nepřekonali. Český gólman Tomáš Koubek sledoval duel jen z pozice náhradníka.

Připíše si Augsburg proti trápícímu se Kölnu třetí výhru v řadě?

Augsburg se po výměně trenéra zvedl a vzhledem k brzkému vypadnutí z poháru se může soustředit výhradně na Bundesligu. Po úterním duelu s Kaiserslauternem platí to samé i pro Kozly, kteří by rádi rozšířili svou sbírku vítězství na dvě.

Gólovou přestřelku v Bavorsku ovládl Augsburg. Vlky položil na lopatky belgický talent

Augsburg předvedl v devátém kole Bundesligy fantastický obrat, díky němuž zvítězil na vlastní půdě nad Wolfsburgem 3:2. Po prvním dějství odcházeli do šaten šťastnější "Vlci", kteří měli jednogólový náskok. Jejich zkázu ovšem načal v 79. minutě vlastním gólem střídající Sebastian Bornauw, na nějž v 81. minutě navázal vítěznou a zároveň svou první trefou v dresu Augsburgu 20letý Arne Engels. Na trávníku se z českých hráčů objevil až v závěru Václav Černý, se třetí porážkou svého týmu v řadě ale již nic neudělal.

Vysokým vítězstvím povzbuzený Augsburg se pokusí si vyšlápnout i na Wolfsburg

FCA nezačali proti Heidenheimu dobře, nicméně dvoubrankové manko se podařilo stáhnout a k tomu přišly další tři góly. Jessi Thorupovi tak debut na lavičce vyšel na výbornou. Naopak Vlci věří, že si po dvou porážkách v tabulce zase polepší.

Heidenheim po úspěšném úvodu padl. Demirovič připomněl Augsburgu vůni venkovních bodů

Augsburg zvítězil v osmém kole Bundesligy na hřišti Heidenheimu 5:2. Strhující duel gólově odstartovali domácí, kteří se slepenými góly dostali v první půli do dvoubrankového náskoku. Ještě před přestávkou ovšem Bavoři dokázali skóre převrátit na svou stranu, když jejich třetí a zároveň rozhodující gól vstřelil Ermedin Demirovič.