FC Augsburg Německo - FC Augsburg - Zprávy

Střet dánských stratégů s podobnou kariérní cestou ovládl debutant Henriksen

Utkání 22. kola Bundesligy přineslo triumf Mohuče, která si na domácí půdě poradila s Augsburgem nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Jedinou branku vsítil ve 44. minutě po volném přímém kopu Sepp van den Berg. Náskok Karnevalsverein mohl být hned vzápětí zdvojnásoben, Nadiem Amiri však nedokázal proměnit pokutový kop. Domácí přesto dosáhli pod vedením nového kouče Boa Henriksena, jenž stejně jako jeho protějšek Jess Thorup využil k přesunu mimo rodné Dánsko angažmá v Midtjyllandu, na teprve druhou výhru v sezoně. Tomáš Koubek proseděl za hosty celé klání na lavičce.

Augsburg chce proti Mohuči připsat šestou výhru v sezoně

Augsburg z posledních pěti zápasů prohrál jen dva, a to s těžkými vahami, totiž s Bayernem a Bayerem. Nemá tedy důvod si nevěřit proti soupeři, který z jednadvaceti odehraných utkání zvládnul urvat jedno jediné vítězství, jaké se navíc datuje do 4. listopadu.

Poločasem orámovaný obrat Lipska odmítl zvěčnit Demirovič

Fotbalisté Lipska remizovali ve 21. kole Bundesligy na hřišti Augsburgu 2:2. Gólově bohatý duel načal ve 35. minutě Phillip Tietz, nicméně hostům se ještě do pauzy podařilo vyrovnat a krátce po změně stran po trefě Benjamina Šeška i jít do vedení. S tím se však nesmířil domácí kanonýr Ermedin Demirovič, který svou 12. ligovou brankou v probíhající sezoně zajistil po hodině hry bavorskému klubu alespoň bod.

Lipsko potřebuje reagovat na páteční výhru Dortmundu, venku vyzve Augsburg

Byl to pro Lipsko krušný leden. Saský celek se s tímhle měsícem nevypořádal vůbec dobře a po třech porážkách v řadě hodně oslabil své postavení na předních pozicích. Zkraje února se mu ale podařilo kratší sérii neúspěchů utnout v duelu s Unionem a rád by na vítězství navázal také v Augsburgu. Ten se drží ve středu tabulky a chová bezpečný odstup od pásma sestupu.

Bochum přišla o výhru nad Augsburgem až v závěrečném nastavení

Bochum ve 20. kole Bundesligy pouze remizovala s Augsburgem 1:1. I přes herní převahu a vedení, které skvělými nůžkami zařídil prvním gólem v ročníku Moritz Broschinski, obrana VfL v nastavení kapitulovala po penaltě Ermedina Demiroviče. Bavoři tak alespoň částečně vylepšili svou bilanci proti Bochumi, která je v předchozích šesti soutěžních zápasech hned čtyřikrát porazila. Celému duelu z lavičky hostů přihlížel i Tomáš Koubek.

V souboji dvou tabulkových sousedů vyzve Bochum o bod lepší Augsburg

Před týdnem se oba mančafty střetly s těžkými vahami. Zatímco Augsburg těsně nestačil na Bayern, Bochumští si přijeli pro porážku do Dortmundu. Při posledním vzájemném klání se zrodila remíza, přičemž i tentokrát se favorit hledá obtížně.

Nervózní Bayern hazardoval s výhrou, Neuer si v bavorském derby vyžehlil penaltu

Bayern přehrál v bavorském souboji 19. kola Bundesligy Augsburg 3:2 a dotáhl se na vedoucí Leverkusen. Fanoušky favorita nejprve zaskočila nařízená penalta pro domácí či inkasovaný gól, v obou případech však ve prospěch hostů zahrál verdikt videorozhodčího. Z nepřesvědčivého úvodu se Mnichovští oklepali po premiérovém ligovém příspěvku Aleksandara Pavloviče z 23. minuty. I díky zásahu 19letého záložníka pak Die Roten směřovali k výhře, jenže v samém závěru nabídli soupeři hned dvě penalty. Jednu z nich faulem zavinil gólman Manuel Neuer, ten ale prokázal své schopnosti a zneškodnil ji.

Bayern pod tlakem. Zdaří se Augsburgu zaskočit mnichovského velikána v bitvě o Bavorsko?

Středeční dohrávku Bayern zvládl, ale s odřenýma ušima. Tak jako tak potřebuje pokračovat ve sbírání tříbodových výsledků, aby se mohl pokusit stáhnout manko na Leverkusen. Zajisté není nesmazatelné, pořád zbývá do konce ročníku spoustu času. Horší ovšem je, že fanoušci nemůžou být obecně spokojeni s předváděnou hrou. Teď na hosty číhá derby v Augsburgu.

Gladbach se zapomněl hlavou v šatně a přihlížel bleskovému obratu Augsburgu

Mönchengladbach podlehl v 18. kole Bundesligy Augsburgu 1:2, a poprvé od září tak na svém hřišti nebodoval. Zápas se přitom pro domácí nevyvíjel špatně, když ve 26. minutě skóroval Jordan Siebatcheu, jenž se po zdravotních problémech prosadil i ve svém druhém utkání v novém roce. Bavoři, z jejichž lavičky utkání přihlížel náhradní brankář Tomáš Koubek, ale slepenými góly krátce po poločasové pauze duel otočili ve svůj prospěch. Vítěznou trefu zaznamenal v 51. minutě talentovaný Belgičan Arne Engels.

Mönchengladbach bez Čvančary: Naváže na minulou výhru proti Augsburgu?

Dva body dělily před vzájemným zápasem Mönchengladbach a Augsburg. Pro oba mančafty představuje tenhle duel ideální šanci, jak se posunout v tabulce o pár míst dopředu. Poslední mač Hinrunde před týdnem absolvovaly oba celky odlišně. A zatímco domácí urvali tři body nad Stuttgartem, hosté nyní budou nacházet vzpruhu po nezdaru s vedoucím Leverkusenem.

Našlapaný útok Lipska se utopil v pastech frankfurtského brankáře Trappa

Frankfurt se postaral v 17. kole Bundesligy o překvapení a zvítězil v Lipsku 1:0. Eintracht šokoval favorita hned v sedmé minutě, kdy bleskovou akci přesně zakončil Ansgar Knauff. Zaskočení domácí dlouho nemohli zachytit tempo duelu, postupem času však přece jen pevně přebrali jeho taktovku, avšak vyrovnání se nedočkali. Bylo tomu tak i kvůli spáleným šancím Loïse Opendy, jehož hned několikrát vychytal Kevin Trapp. Vůbec poprvé v historii tak vzájemné střetnutí ovládl tým vedený jako hostující.

Leverkusen cílí na titul z Hinrunde, první soutěžní duel nového roku podstoupí v Augsburgu

Podzimní část sezóny ještě není u konce, alespoň tedy ne, co se počtu kol týče. A pokud se chce Leverkusen stát mistrem Hinrunde, musí ještě učinit poslední krok. V prvním lednovém soutěžním zápase se představí na půdě Augsburgu, který pod vedením kouče Jesse Thorupa dostal výkony na stabilnější úroveň, poslední tři klání před vánočními svátky mu ale nevyšly.

Stuttgart už trumfl loňský ročník. Proti Augsburgu se ocitlo u kormidla stabilní ofenzivní duo

Hráči Stuttgartu si poradili v 16. kole Bundesligy s tápajícím Augsburgem, když ve svém posledním zápase tohoto roku vyhráli 3:0. Po necelé dvacetiminutovce poprvé rozvlnil soupeřovu síť Deniz Undav, jenž se po rohovém kopu dostal k ostré střele, na kterou brankář neměl nárok reagovat. Krátce před odchodem do šaten vstřelil již 17. letošní ligový gól Serhou Guirassy, a definitivně tak nasměroval domácí celek za vítězstvím. Švábi zároveň už v této fázi soutěže dosažením 34 bodů překonali svůj zisk za celý minulý ročník. Tomáš Koubek sledoval duel znovu jen z lavičky.

Augsburg si brousí zuby na dalšího silného soupeře. Překvapí taky Stuttgart?

Stuttgart o víkendu podlehl Bayernu, stále ovšem může být s průběhem podzimní částí sezóny nadmíru spokojen. S kalendářním rokem 2023 se "Schwaben" budou chtít rozloučit vítězně. To se snadno řekne, ale hůře plní. Na hřiště VfB totiž dorazí rozjetý Augsburg, který v posledním bundesligovém kole obstál v souboji se silným protivníkem.

Borussia na evropské úspěchy v lize znovu nenavázala. Bod v Augsburgu vydoloval Malen

Dortmund remizoval v 15. kole Bundesligy na hřišti Augsburgu 1:1. Domácí poslal 23. minutě do vedení ve Ermedin Demirovič, ještě před změnou stran však vyrovnal po krásné kombinační akci Donyell Malen. BVB tak potvrdilo, že nezažívá nejlepší období na hřištích soupeřů, jelikož tam nevyhrálo už čtvrté ligové klání v řadě. Jeho formu nenakopl ani úspěch z Ligy mistrů a z průběžné páté příčky ztrácí na čelo tabulky 10 bodů, vedoucí Leverkusen navíc odehrál o zápas méně. Tomáš Koubek se v bráně bavorského celku nepředstavil.