SSC Neapol Itálie - SSC Neapol - Zprávy

Preview: FC Janov - Neapol SSC

Souboj nováčků Serie A uvidí diváci na Stadionu Luigi Ferraris v Janově. Domácí FC hostí SSC Neapol. Oba týmy v minulém kole naplno bodovali. Neapol si přivezla body z Livorna a FC Janov si s chutí zastřílela na půdě Udinese Calcio.

AS Livorno - Neapol SSC 1:2

AS Livorno Calcio doma prohrálo s SSC Neapol a přiblížilo se k sestupovému pásmu již na rozdíl jednoho bodu. V současnosti jsou domácí šestnáctí. Neapol zůstává na své jedenácté pozici. Utkání rozhodl až v poslední minutě nastaveného času svou druhou brankou v utkání neapolský střelec Emanuele Calaiò.

Preview: AS Livorno - Neapol SSC

Na Stadio Armanda Picchiho sehrají v rámci 24. kola domácí AS Livorno utkání s SSC Neapolí. Oba týmy patří do druhé poloviny tabulky. Hosté z Neapole jsou jedenáctí. Domácí Livorno se krčí na patnáctém místě, jen dva body od sestupového pásma.

Neapol SSC - Empoli FC 1:3

Empoli si odváží veledůležité tři body ze Stadio San Paolo po výhře 3:1 nad SSC Neapol. Hosté se díky výhře vymanili ze sestupového pásma a nyní jsou šestnáctí. Neapol zůstala na své jedenácté příčce.

Preview: Neapol SSC - Empoli FC

Zápasy Neapole jsou hodně bohaté na branky. Domácí vyznávají útočné pojetí hry a je otázkou, jak si poradí s obranou osmnáctého Empoli.

Sampdoria Janov - Neapol SSC 2:0

Dva pozdní góly Delvecchia a Franceschiniho zajistily Sampdorii vítězství i reálnou šanci ještě bojovat o místa zajišťující evropské poháry. Neapol je jedenáctá, ale díky malým bodovým rozdílům mezi kluby v dolní polovině první desítky i ona zůstává ve hře o Evropu.

Preview: Sampdoria Janov - Neapol SSC

Sampdorii a Neapol dělí v tabulce pouhý bod, lze tak očekávat velmi vyrovnanou bitvu. Stránky novin před utkáním plní hvězdný Antonio Cassano, když jeho přestup z Realu Madrid do Sampdorie je na spadnutí a je jen otázkou dnů.

Hamšíka chce také Inter Milán

Juventus Turín není jediným italským klubem, který si dělá zálusk na slovenského záložníka Marka Hamšíka. Podle šéfa deníku Corriere dello Sport Alessandra Vocalelliho hodlá hráče získat také Inter Milán, Vocalelli však jedním dechem dodává, že Neapol se svého klenotu v létě nebude chtít zbavit...

Neapol SSC - Udinese Calcio 3:1

Neapol si po dlouhé době opět připisuje vítězství, když Ezequiel Lavezzi po těžkém boji v závěru utkání rozhodl zápas. Přitom s Neapolí to nevypadalo vůbec dobře, od 36. minuty musela kvůli vyloučení Paola Cannavara dohrávat zápas o deseti. K radosti Neapolských se ale v 60. minutě nechal vyloučit útočník hostí Simone Pepe a utkání bylo rázem o něčem jiném.

Preview: Neapol SSC - Udinese Calcio

V poslední době tápající Neapol svede bitvu na domácí půdě proti Udinese Calcio. Udinese má za sebou dvě těžká domácí kola. Po duelech s AC Milán (0:1) a Interem (0:0) doufají svěřenci Pasqualeho Marina v plný bodový zisk. Neapol čeká na svou první výhru v kalendářním roce 2008.

Cagliari Calcio - Neapol SSC 2:1

Dvěma góly na úplném konci zápasu ukončilo Cagliari šestizápasovou sérii proher. S domácími to zprvu vypadalo špatně, když v 58. minutě prohrávali po gólu talentovaného Slováka Hamšíka, štěstěna se ale nakonec přiklonila na jejich stranu.

Preview: Cagliari Calcio - Neapol SSC

Cagliari je poslední, na nesestupovou příčku ztrácí už sedm bodů a nutně potřebuje body. Ani Neapol o motivaci strach mít nebude. Mezi šestou a jedenáctou příčkou, na které právě Neapol kotví, je v tabulce jen jednobodový rozdíl a tým se bude určitě chtít hodně rychle vrátit do první desítky.

Neapol SSC - Lazio Řím 2:2

Neapol nakonec na domácí půdě vyválčila i o deseti mužích bod a díky dvěma brankám Marka Hamšíka se rozešla s Laziem smírně 2:2.

Preview: Neapol SSC - Lazio Řím

V nedělním programu 19. kola Serie A se proti sobě na Stadiu San Paolo postaví domácí a momentálně osmý celek tabulky Neapol a patnácté Lazio Řím. Oba týmy by potřebovaly vyhrát, protože se jim v posledních zápasech vůbec nedařilo – nevyhrály ve všech posledních třech zápasech. Pro hosty ale bude vítězství určitě důležitější, jelikož další porážka by je mohla opět přiblížit sestupové zóně, do které padají poměrně rychle.

AC Milán - Neapol SSC 5:2

Až v osmém domácím zápase letošní sezóny dokázal AC Milán zvítězit. K výsledku 5:2 výraznou měrou přispěl mladý Brazilec Pato, který si v dresu AC odbyl gólový debut.