SSC Neapol Itálie - SSC Neapol - Zprávy

Další články

Neapol se snaží navázat na úspěch s Monzou proti tápajícímu Frosinone

Prvním nedělním duelem 32. kola Serie A budou potěšeni domácí příznivci v Neapoli, protože jejich milovaný klub pohostí Frosinone. A dají se čekat relativně snadné body, protože hostující ekipa hraje trvale o samotné setrvání mezi italskou elitou.

Politano polil chladné útočníky Neapole živou vodou, Monza kapitulovala za šest minut

Neapol zvítězila ve 31. kole Serie A na hřišti Monzy 4:2. Domácí celek se ujal brzkého vedení, když se v deváté minutě předvedl přesnou hlavičkou Milan Djurič. Partenopei se k rychlému obratu nadechli v 55. minutě, kdy ihned po příchodu Mattea Politana na hřiště vyrovnal Victor Osimhen a dvě minuty nato dokonal obrat právě střídající italský forvard. Vítěznou trefu zařídil po hodině hry Piotr Zieliňski. Hosté výhrou zlomili střeleckou marnost z posledních dvou vzájemných duelů, v nichž vyšli gólově naprázdno.

Monza zkusí zopakovat rok staré domácí vítězství nad Neapolí

Pro Monzu byla Neapol hodně dlouhou dobu nepříjemným soupeřem a platilo to i na domácím U-Power Stadium. Jenže po sérii negativních výsledků se Monza osmělila téměř před rokem a nyní by na výhru 2:0 chtěla navázat. Využít chce i hodně kolísavé formy, která Neapol trápí.

Neapol bez slavícího Kvaratskhelii zažila proti Atalantě smutný návrat na ligové trávníky

Atalanta zvítězila ve 30. kole Serie A v Neapoli 3:0 a upevnila si pozici zaručující účast v evropských pohárech. Tým z Bergama nasměroval gólem a asistencí k výhře Aleksej Mirančuk, jenž před pár dny skóroval i v kontroverzním duelu ruské reprezentace se Srbskem. Úřadujícímu italskému šampionovi, který hrál v limitované edici bílých dresů, tak jistě v ofenzivě scházel Khvicha Kvaratskhelia. Ten se totiž po historickém postupu Gruzie na Euro zotavoval ze svalového zranění.

Neapol zkraje soboty hostí ve šlágru kola Atalantu

Atalanta se po velmi dlouhém odpočinku vrací zpátky do akce a potřebuje body, aby zůstala v boji o Ligu mistrů. Jenže tentokrát ji nečeká snadný soupeř, neboť Bergamaschi jedou na půdu Neapole. A ta se pod vedením nového kouče Calzony rozhodně nevzdává vyšších příček.

Rasismus nepotvrzen. Nedostatek důkazů? Jsem z toho zklamaný, říkal Juan Jesus

Před reprezentační přestávkou se v Serii A dost propíral šlágr mezi Interem a Neapolí. Ani ne tak kvůli tomu, že se konala remíza, hlavně se řešila kauza kolem Francesca Acerbiho, který měl během zápasu rasisticky urazit soupeře Juana Jesuse. Nakonec byl však milánský stoper zproštěn všech obvinění. A takový verdikt se hodně nelíbil brazilskému zadákovi Neapole.

Neapol bych trénoval zadarmo, ale nabídku jsem nedostal, přiznal Cannavaro

Fabio Cannavaro je po konci v Beneventu Calcio již více než rok bez angažmá. Bývalý obránce byl v uplynulých měsících spojován s Neapolí, kterou by podle svých slov trénoval i zadarmo, ovšem nabídku od prezidenta Aurelia de Laurentiise nikdy neobdržel.

Xavi by rád viděl Lobotku v Barceloně. Nevím, co se stane, teď jsem šťastný, říkal záložník

Ostřílený štítový záložník Neapole Stanislav Lobotka tvrdí, že je na jihu Apeninského poloostrova spokojený. Na tamním stadionu Diega Armanda Maradony působí již něco málo přes čtyři roky a smlouva ho váže k SSC až do léta 2027.

Suverénní jízdu Interu ligovým ročníkem přibrzdil jeho někdejší zaměstnanec

Hráči Interu ve 29. kole Serie A pouze remizovali s Neapolí 1:1, a jejich impozantní šňůra triumfů v nejvyšší soutěži se tak zastavila na čísle 10. Za již 11. po sobě jdoucím úspěchem sice nasměroval jednoznačného lídra tabulky v průběhu první půle Matteo Darmian, to ale bylo z dílny domácího celku vše. První ztrátu bodů v novém roce nakonec černomodrým přichystala někdejší součást jejich defenzivních řad Juan Jesus.

Inter hostí mistrovskou Neapol a může se znovu přiblížit k titulu

Stále ještě aktuální mistr z Neapole se představí na stadionu Giuseppe Meazzy dost možná proti budoucím šampionům. Nerazzurri jsou v Serii A suverénní a sebejistě kráčí pro další Scudetto. Inter už se může připravit o prvenství jen sám a právě bolestivé vyřazení z Ligy mistrů se na něm může negativně podepsat. Z milionářské soutěže vypadla i Neapol.

Barceloně vyšla sázka na mladíky, debutant Cubarsí dostal cenu pro muže zápasu

Barcelonští poprvé po čtyřech letech postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů a trenér Xavi Hernández byl rád, že v odvetě proti Neapoli (3:1) namíchal dobře fungující mix zkušených hráčů s mladíky.

Barca za asistence Raphinhy došla po čtyřech letech do čtvrtfinále Ligy mistrů

Barcelona porazila v odvetě osmifinále Ligy mistrů Neapol 3:1 a díky nerozhodnému výsledku z prvního zápasu postoupila poprvé od roku 2020 do čtvrtfinále. Katalánci zasadili soupeři dvojitý úder v rozmezí 15. a 17. minuty, kdy přetavili dvě asistence Raphinhy v rozhodující náskok. Na straně hostů, vedených koučem slovenské reprezentace Francescem Calzonou, i přes následné snížení zavládl smutek, protože Partenopei nezopakovali loňskou jízdu mezi nejlepších osm mužstev soutěže.

Duel kanonýrů pokračuje. Bude se radovat ostrostřelec Barcelony? Nebo Neapole?

Plichtou skočil v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů nejen souboj Neapole s Barcelonou, ale také duel dvou vyhlášených kanonýrů. Victor Osimhen i Robert Lewandowski se před třemi týdny prosadili na Apeninském poloostrově jednou. Budou klíčovými postavami i v odvetě? A který ze sledovaných mužů se zaraduje z postupu do čtvrtfinále soutěže?

Z dalšího turínského testu Neapol vítězně nevyšla, na gruzínské eso odpověděl Sanabria

Utkání 28. kola Serie A mezi Neapolí a Turínem FC přineslo remízový výsledek 1:1. Zásluhu na bodovém zisku pro hosty měl především brankář Vanja Milinkovič-Savič, který dokázal výtečně čelit tlaku ofenzivních tahounů úřadujícího mistra. Jeho největším vyzyvatelem byla gruzínská hvězda Khvicha Kvaratskhelia, jenž na něj sice krátce po hodině hry nakonec našel recept, s bleskovou reakcí ovšem přispěchal Antonio Sanabria. Neapolitánci tak před vlastními diváky nenavázali na nedávný skalp Juventusu a odešli tentokrát pouze s bodem.