Salernitana Calcio Itálie - Salernitana Calcio - Zprávy

Další články

Barák završil turbulentní týden vítězně. Fiorentinu dovedl k triumfu v Salernu Kouamé

Hráči Fiorentiny vyhráli ve 33. kole Serie A na hřišti Salernitany 2:0. V základní sestavě hostů se na hrotu objevil Antonín Barák, jenž v uplynulém týdnu pomohl Fialkám vyřadit z Konferenční ligy Plzeň, během odvetného duelu s Viktorií mu však byl vykraden dům. O vyloupení stadionu v Kampánii se ale nakonec zasloužil jeho spoluhráč Christian Kouamé, na jehož hlavičku z 80. minuty Granata odpovědět nedokázala. Český reprezentant odehrál 87 minut, a přispěl tak k vítězství svého týmu.

Fiorentinu čeká po postupu v Konferenční lize cesta do Salerna

Čerstvý semifinalista Konferenční ligy Fiorentina se na domácí scéně potká se Salernitanou, které jde o záchranu. Viole se postupem přes Viktorii Plzeň sice přiblížily evropské poháry pro příští rok, nicméně v Serii A je stejný cíl hodně daleko. Vybojovat ještě šesté místo však nemusí být nedosažitelnou metou.

Salernitana dostala od Lazia lekci z učebnice fotbalu. Při výhře Orlů řádilo brazilské křídlo

Lazio porazilo ve 32. kole Serie A Salernitanu 4:1 a přiblížilo se příčkám zaručujícím účast v evropských pohárech. Domácí o výhře rozhodli už v úvodní půli, během níž se v nejlepším světle prezentovali dvougólový Felipe Anderson a Matías Vecino. Rozdílovou brankou se nakonec ukázala být trefa uruguayského reprezentanta, který připomněl defenzivě Granaty otřepané pravidlo, že se bojuje, dokud sudí nepískne. Hosté totiž přestali po zásahu ruky Slováka Norberta Gyömbéra hrát, čehož využil 32letý záložník k prostřelení bezmocného brankáře.

Lazio si chce zvýšit sebevědomí s ideálním soupeřem, dorazí Salernitana

Lazio muselo v poslední době překousnout dvě zklamání, po pohárovém utkání prohrálo především prestižní římské derby. Času na regeneraci ale muži trenéra Igora Tudora nemají mnoho, protože už v páteční předehrávce 32. kola Serie A je navštíví trápící se Salernitana.

Probuzení míčového kouzelníka Sassuolu nestačilo, duel nejhorších týmů skončil remízou

Hráči Sassuola remizovali v předehrávce 31. kola Serie A na hřišti Salernitany 2:2. Důležitou roli na trávníku hrál hostující Nedim Bajrami, jenž asistencí u gólu Armanda Laurientého a brankou ve 44. minutě řídil dominantní výkon předposledního celku tabulky v první půli. Autor úvodní trefy, který byl v minulé sezoně oporou útoku Neroverdi a vydobyl si pověst jednoho z nejlepších driblérů napříč nejlepšími evropskými soutěžemi, se prosadil teprve podruhé v ročníku. Granata se však po změně stran vzchopila a v 91. minutě srovnala zásluhou Giulia Maggioreho.

Salernitana se proti Sassuolu pokusí nevzdat sen o záchraně

Stadio Arechi v Salernu hostí hodně napínavý duel, domácí Salernitana má jednu z posledních možností, jak se ještě trochu přiblížit záchraně. Doma totiž hostí Sassuolo, které kleslo po sérii negativních výkonů až na předposlední příčku.

Bologna slavila Velikonoce výstavními trefami. Salernitaně nadělila třígólovou výslužku

Bologna ve 30. kole Serie A porazila doma Salernitanu 3:0. Další důležité body v cestě za Ligou mistrů si červenomodří zajistili již v první půli, když se postupně Riccardo Orsolini i Alexis Saelemaekers předvedli překrásnými projektily z hranice šestnáctky. Italský ofenzivní univerzál si připsal již 50. zásah v italské nejvyšší soutěži a ve druhé sezoně za sebou překonal 10gólovou hranici. Trenér Stefano Colantuono tak začal své třetí angažmá na lavičce týmu ze Salerna porážkou.

Boloňa je proti Salernitaně favoritem a chce si upevnit čtvrtou příčku

Do boje o Ligu mistrů se plně zapojila Boloňa a o velikonočním pondělí jí čeká důležitý zápas se Salernitanou. Rossoblu jsou jasným favoritem a před vlastními diváky by to měli potvrdit. Ve hře jsou přitom důležité tři body, které mohou severoitalský celek přiblížit velkému úspěchu.

Liverani vydržel jen pět utkání, Salernitana má letos už čtvrtého trenéra

Salernitana se nebojí utrácet za trenéry a v průběhu sezony 2023/2024 má na výplatní pásce už čtvrtého. Zlom nepřinesl ani Fabio Liverani, jehož střídá Stefano Colantuono.

Změna trenéra Lecce nakopla, poslední Salernitanu poslal do kolen smolný vlastenec

Fotbalisté Lecce porazili ve 29. kole Serie A na venkovní půdě Salernitanu 1:0. Duel týmů s nejhorší aktuální formou nešťastně rozhodl slovenský obránce Norbert Gyömbér, který si v 17. minutě srazil do vlastní sítě střelu bývalého kanonýra Dunajské Stredy Nikoly Krstoviče. Giallorossi se ziskem důležitých tří bodů posunuli na 13. místo tabulky, zatímco naděje beznadějně poslední Granaty na záchranu strmě klesají k nule.

Salernitana chce Lecce oplatit porážku z prvního utkání

Důležitý souboj se odehraje na stadionu Arechi v Salernu. Domácí tým trenéra Fabia Liveraniho se pokusí získat další body do boje o záchranu a proti němu bude stát jihoitalské Lecce. Oba celky jsou v akutním sestupovém ohrožení.

Cagliari se po trefách jmenovců a uzbeckého supernáhradníka vyšvihlo nad zónu sestupu

Hráči Cagliari porazili ve 28. kole Serie A Salernitanu 4:2 a vyšvihli se nad sestupové pásmo. Celek ze Sardinie nasměroval k tříbodovému zisku ve 12. minutě paraguayský útočník Gianluca Lapadula, jehož ještě v první půli na střelecké listině doplnil jmenovec Gianluca Gaetano. Rossoblu s Jakubem Janktem v základní sestavě přidali po změně stran díky střídajícímu Eldoru Shomurodovi ještě dva góly a po čtvrtém duelu bez porážky v řadě se posunuli ve vyrovnaném boji o záchranu na 13. příčku, zatímco naděje beznadějně poslední Granaty na setrvání v italské nejvyšší soutěži se i přes dvě branky ve druhé půli smrskly na minimum.

Poslední Salernitana se pokusí o body na Sardinii

Cagliari se zase postupně zlepšuje a vidí naději na záchranu. Navíc k němu los byl velmi milosrdný, protože ve 28. kole Serie A se tým trenéra Claudia Ranieriho postaví Salernitaně. A poslednímu týmu soutěže se pořád hrubě nedaří.

Salernitaně se záchranářské plány hroutí, s oslabeným Udinese získala jen bod

Fotbalisté Salernitany ve 27. kole Serie A remizovali s Udinese 1:1. Granatu poslal do vedení již v 10. minutě Loum Tchaouna, ovšem za domácí Friulani ještě do poločasu vyrovnal svou první trefou v ročníku Hassane Kamara. Tým ze Salerna sice měl od 66. minuty výhodu jednoho muže navíc, k vítězné brance mu to však nepomohlo. Přestože hosté po třech prohrách alespoň bodovali, stále se nacházejí s šestibodovým odstupem na posledním místě tabulky.