Calcio Catania Itálie - Calcio Catania - Zprávy

Slonům dochází čas, proti Cagliari chtějí odvetu

V posledním vzájemném utkání se radovalo Cagliari, které na svém stadionu těsně vyhrálo. Nyní cestuje do Catanie, pod níž se pomyslná větev prořezává stále víc.

Janov CFC - Calcio Catania 2:0

Catania neuspěla na hřišti Janova a nadále zůstává v sestupovém pásmu. Grifům na výhru stačily branky na začátku prvního poločasu a na konci utkání. Trefili se Antonelli a Sturaro. Elefantini hráli od 39. minuty bez vyloučeného Bellusciho.

Preview: Janov CFC - Calcio Catania

Grifové chtějí do první poloviny tabulky a dnes budou mít k přiblížení svému cíli velkou příležitosti, hostí totiž předposlední Catanii. Forma obou soupeřů je zhruba stejná, favoritem ale budou přeci jenom domácí.

Desátý pokus Chievu vyšel, Catania opět prohrává

Po dlouhých devíti zápasech dokázalo veronské Chievo zvítězit a utnout tak nemilosrdně běžící sérii porážek. Obětí se stala Catania, která se již dlouho topí v problémech. Situace Slonů nebude lepší ani po tomto kole, neboť Catania je stále ve středu pásma sestupu.

Souboj ve středu sestupových vod svede Chievo s Catanií

Chievo již tři zápasy po sobě prohrálo a nyní bude čelit dalšímu těžkému testu. Do Verony totiž přijede stejně ohrožená Catania, jejíž forma má ale vzestupnou tendenci.

Calcio Catania - SS Lazio 3:1

Catania prolomila čekání na vítězství a z posledního místa se rázem posunula na osmnáctou pozici. Stačilo k tomu domácí vítězství 3:1 nad Laziem, které naopak nepřidalo třetí venkovní výhru v řadě.

Preview: Calcio Catania - SS Lazio

Poslední Catania se pokusí vzchopit proti Laziu, které venku nemá zrovna nejlepší bilanci. Biancocelesti slavili venkovní vítězství jen dvakrát, což je na celek s pohárovými ambicemi hodně málo. Každopádně Catania je v krizi, stále se jí nedaří pravidelněji vyhrávat.

Catania se pomalu zvedá, dnes veze bod z Parmy

Catania se možná ještě úplně s první ligou nerozloučila, což dokázala také dnes odpoledne dobrým výkonem proti favorizované Parmě. S tou si sice neporadila úplně podle představ, ale za konečnou remízu může vinit také brankovou konstrukci - tu dnes trefila dvakrát.

Elefantini zkouší comeback - povede se jim proti Parmě?

Catania zažívá prachbídnou sezonu a zatím se topí v prvoligových vodách. Poslední celek Serie A sice zlepšil napadání i střelbu, ale stále inkasuje příliš a své šance nedokáže využít. Zlepší se jeho projev proti nevyzpytatelné Parmě?

Calcio Catania - AS Livorno 3:3

Parádní šestigólová přestřelka byla k vidění na Sicílii, kde Catania hostila v důležitém záchranářském duelu Livorno. Utkání nakonec skončilo nic neřešící remízou 3:3 a zejména Livorno může tento výsledek mrzet, neboť několikrát v zápase vedlo. Všechny branky viděli divácí až ve druhém poločase.

Preview: Calcio Catania - AS Livorno

Na dně ligové tabulky se krčí celky Catanie a Livorna a právě tyto dva týmy svede dohromady 22. kolo italské nejvyšší soutěže. Ve hře je tedy hodně a případná dělba bodů prakticky nic neřeší. Jak Elefantini, tak i Livorno v minulém kole překvapily.

Catania slaví, Inter se zmítá v problémech

Po dnešním výkonu pravděpodobně ani ti nejzapřísáhlejší fanoušci milánského velkoklubu nebudou tvrdit, že Interu pouze chybí štěstí. Úpadek formy dokumentuje také dnešní tragický výsledek proti Catanii, která naopak slaví nečekaný bod.

Podaří se Catanii odpoutat se ode dna?

Slony z Catanie čeká velice těžké utkání. Pomalu začíná být jasné, že pokud se nedostaví radikální změna, můžeme tento příští sezonu vídat jen ve druhé nejvyšší lize. Catania se totiž trápí na posledním místě a teď ji navíc čeká návštěva San Sira.

Calcio Catania - ACF Fiorentina 0:3

Alessandro Matri odpověděl svým kritikům ve velké stylu a zejména milánským fanouškům ukázal, že branky dávat umí. Fiorentina vyhrála na půdě Catanie 3:0 a právě Matri vsítil dva góly svého týmu. Třetí branku měl na svědomí Fernández. Viola nasadila nového útočníka od první minuty a byl to skvělý tah. Catania v prvním poločase vůbec nestačila a prakticky po pětačtyřiceti minutách měla po zápase.

Preview: Calcio Catania - ACF Fiorentina

Poslední Catania se pokusí uspět proti Fiorentině, která okupuje pohárové příčky. Fialkám ale nastal velký problém v ofenzívě. Vzhledem ke zranění Gomeze a Rossiho se vedení rozhodlo získat na hostování Alessandra Matriho. Zda se "milánský" útočník rozehraje k výkonům při svém působení v Cagliari, je otázkou.