Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Preview: Toulouse FC - Paris Saint-Germain

Paris SG nemá obdobně jako Toulouse nijak oslnivou formu, oba tak potřebují nutně všechny tři body. Pařížané si potřebují napravit reputaci po třech remízách 1:1 v řadě, zatímco Toulouse v Ligue 1 dvakrát v řadě prohrálo. Domácí se budou muset obejít bez nejlepšího střelce loňské Ligue 1 - zraněného Gignaca.

Pařížané znovu nevyhráli, remizovali s Nancy 1:1

Paris SG po remíze 1:1 s Nancy už čtyři zápasy v řadě nevyhrál. A jen díky tomu, že neproměňuje své šance. Proti Nancy měli domácí několik tutovek, ale gólem skončila jen ta z osmnácté minuty z kopačky Sessegnona. To už však hosté vedli v Parku princů zásluhou Hadžiho 1:0.

Preview: Paris Saint-Germain - AS Nancy-Lorraine

Pařížané aktuálně nemají příliš dobrou formu. Na výhru čekají už tři zápasy a na vedoucí pozici ztrácí již sedm bodů. Přerušit špatnou sérii chce PSG doma v Parku princů proti Nancy, které loni smetlo 4:1 a na které se mu v posledních letech dobře daří.

FC Lorient - Paris Saint-Germain 1:1

PSG potřetí v sezóně pouze remizovala a nyní to bylo celkem zbytečně na půdě Lorientu, který je osmý. Paříž zůstala v tabulce šestá s 12 korálky, čelo tabulky ji proto odskočilo již na 5 bodů. Přitom mohlo být ještě hůř, domácí šli do vedení, hosté dokázali srovnat až v nastaveném čase úvodního dějství.

Preview: FC Lorient - Paris Saint-Germain

Oba celky si v Ligue 1 nevedou vůbec špatně a dokonce se naskládaly po posledním kole vedle sebe. PSG klesl po remíze s Lyonem na šesté místo, zatímco Lorient je po výhře nad Nancy sedmý. Na zápas se obzvláště těší záložník Christophe Jallet, jenž toto léto přestoupil z Lorientu právě do hlavního města.

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 1:1

Šlágr šestého kola Ligue 1 mezi PSG a Lyonem svého vítěze nenašel. Pařížský klub se sice po půlhodině hry zásluhou Giulyho dostal do vedení, hosté však pět minut před závěrečným hvizdem díky brance Gomise srovnali gólový účet zápasu na konečných 1:1. Ani jeden z klubů si remízu nemůže "vyčítat", protože obě branky padly z ofsajdového postavení.

Preview: Paris Saint-Germain - Olympique Lyon

Nedělní večerní utkání a šlágr kola francouzské Ligue 1 mezi domácím PSG a Lyonem uzavře páté kolo. Oba mančafty patří ke špičce ligy, takže souboj předvídá velmi kvalitní fotbal. Domácí bek Bourillon přiznává, že by Pařížané měli zlepšit především defenzívu, aby proti rozjetému Lyonu měli větší šanci uspět.

AS Monaco - Paris Saint-Germain 2:0

Dlouho to vypadalo, že šlágr kola mezi Monakem a PSG svého vítěze nenajde. Ještě pět minut před koncem utkání svítil na světelné tabuli stav 0:0. Pak ale zaúřadovala dvojice Park - Nené a dvěma brankami v rozmezí tři minut rozhodla o tom, že tři body zůstanou na půdě knížecího klubu.

Preview: AS Monaco - Paris Saint-Germain

Monako vstoupí do zápasu s favorizovaným PSG se zajímavými novými posilami. Do klubu totiž nedávno přišel islandský zabiják Eidur Gudjohnsen a Mathieu Coutadeur z Le Mans. Domácím dává naději na solidní výsledek i absence hostujícího útočníka Erdinga, jenž je zraněný.

Rothen odchází na hostování do Rangers

Jerome Rothen se podle očekávání rozloučil s PSG a míří na Ostrovy. O francouzského záložníka měl hodně dlouho zájem manažer Blackburnu Sam Allardyce, Rothena si ovšem nakonec vypůjčili skotští Rangers...

Paris Saint-Germain - Lille OSC 3:0

PSG pokračuje ve svém dobrém startu do Ligue 1 a díky třetí výhře v řadě se po čtvrtém kole nacházejí na druhém místě tabulky. Poraženým se v zápase stali fotbalisté Lille, kterým se zkrátka narozdíl od evropské scény na té domácí vůbec nedaří. S jedním bodem jsou dokonce v sestupovém pásmu.

Preview: Paris Saint-Germain - Lille OSC

Ačkoli Lille nemá aktuálně příliš dobrou formu a ze tří kol vytěžilo jen jeden bod, podle beka PSG Sammyho Traorého nesmí tým nic podcenit. Dogy totiž dokázaly postoupit do základních skupin Evropské ligy a to podle něj signalizuje vzestup tohoto ambiciózního celku.

Valenciennes FC - Paris Saint-Germain 2:3

Antoine Kombouaré, bývalý trenér Valenciennes, dnes už kouč Paříže, na hřišti svého dřívějšího zaměstnavatele se svým novým týmem v celku hladce zvítězil. Ačkoli výsledek 2:3 napovídá, že se jednalo o vyrovnané utkání, více ze hry mělo PSG. VA je zatím po třech kolech bez bodu. Pokud nezlepší čím dál více chybující defenzívu, nemůže na nějaké body vůbec pomýšlet.

Kombouaré se znovu podívá do Valenciennes

Kouč PSG Antoine Kombouaré ještě loni velice úspěšně vedl v Ligue 1 Valenciennes. Po sezóně odešel tenhle rodák z Nové Kaledonie za lepším - do hlavního města Paříže. A právě se svým PSG zajíždí hned ve třetím kole na půdu svého bývalého klubu, kde trénoval čtyři roky. Do sestavy by se mu měl vrátit útočník Guillaume Hoarau.

Paris Saint-Germain - Le Mans UC 72 3:1

Paris dokázalo po remíze vybojovat před vlastními fanoušky všechny tři body proti Le Mans i přesto, že v prvním poločase prohrávalo. Ovšem PSG dokázalo rychle srovnat a ve druhé půli díky vlastenci celý duel otočit. V tabulce proto poskočilo na třetí místo a boje o titul myslí vážně. Le Mans je s jedním bodem patnácté, ovšem za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí.